HTML Yazılı Sorularının Cevabı Nedir?

xeyro65

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Aşağıdaki soruları çözemedim, kodları bilmiyorum. birisi yapabilir mi?

6- Web sitemizde bir kelimenin hem üstünü hemde altını çizgili hale getirmek için kullanacağımız kodu bir örnekle yazınız?

7- Iframe kodunun görevi aşağıdakilerden hangisidir?

8- Web sitemizde yazdığımız aşağıdaki gibi bir şablonun, kodlaması aşağıdakilerden hangisidir?

• Zeki
  • Çevik
  • Çalışkan
  • Ahlaklıdır.
<ul>
<li>Zeki</li>
<li>Çevik</li>
<li>Çalışkan</li>
<li>Ahlaklıdır.</li>
</ul>
<ol>
<li>Zeki</li>
<li>Çevik</li>
<li>Çalışkan</li>
<li>Ahlaklıdır.</li>
</ol>
<ul>
<li>Zeki</li> <li>Çevik</li>
<li>Çalışkan</li>
<li>Ahlaklıdır.</li>
<ul>
<ol>
<li>Zeki</li>
<li>Çevik</li>
<li>Çalışkan</li>
<li>Ahlaklıdır.</li>
<ol>
9- HTML5 sürümünün ilk HTML sürümünden farkı nedir?

10- Aşağıdaki tabloyu sitemizde oluşturmak için yazmamız gereken kodlamayı, tablo kenar kalınlığı 3 olacak şekilde yazınız?

ZekiÇalışkan
ÇevikAhlaklı

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden öğrenmeyi denemek yerine cevapları hazırdan istiyorsunuz?

HTML sitelerinden kodlara baktım ama nasıl cevaplayacağımı bilmiyorum yardım edeceksen et sadece kendim için istemiyorum. Ayrıca öğretmenimiz tek noktalama ve işaret yanlışlığında fazladan puan kıracağını belirtti bende doğrusunu nasıl olduğunu soruyorum

Web sitemizde bir kelimenin hem üstünü hem de altını çizgili hale getirmek için kullanacağımız kodu bir örnekle yazınız?

Kendisinin öğrenmesinde fayda var. HTML basit bir dildir zaten. Ama yinede cevapları bıraktım.

<u> altı çizili yazmak.
<Del> üstü çizili yazmak.
İframe, bir sayfa içine dokümanlar, videolar vs yerleştirmenizi sağlayan bir HTML elementidir. İframe'i kullanarak ana sayfanızda ikinci bir web sayfası gösterebilirsiniz.

<ul>
<li>Zeki</li>
<li>Çevik</li>
<li>Çalışkan</li>
<li>Ahlaklıdır.</li>
</ul>

9-) ezber galiba hiçbir fikrim yok. Aklıma gelen tek şey HTML'5'in son sürüm olduğu.

10-)sıradan bir tablo oluşturup border-size: 3px; olarak gireceksiniz.

Kendisinin öğrenmesinde fayda var. HTML basit bir dildir zaten. Ama yine de cevapları bıraktım.

<u> altı çizili yazmak.
<Del> üstü çizili yazmak.
İframe, bir sayfa içine dokümanlar, videolar vs yerleştirmenizi sağlayan bir HTML elementidir. İframe'i kullanarak ana sayfanızda ikinci bir web sayfası gösterebilirsiniz.

9-) ezber galiba hiçbir fikrim yok. Aklıma gelen tek şey HTML'5'in son sürüm olduğu.

10-)sıradan bir tablo oluşturup border-size: 3px; olarak gireceksiniz.

Cevapların için teşekkürler. Öğrenmek için zamanım olmadığı için sordum 1 hafta sonra yazılılarımız var uzaktan eğitim ile aldığım derslerin pek faydası dokunmadığı için uğraşamadım.

Geri
Yukarı