HTPC Kasa Yapmak

yunussstokmak

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Bir süredir HTPC ye sardım. Silverstone gibi markaların güzel kasaları var ancak, hiç biri bu tarzda değil. Hem hoş bir görüntüsü var hem taşınabilir oranı daha yüksek geldi bana. Ancak bu resimler prototip niteliğinde. Sorularıma gelecek olursak.

1. Bu kasanın sacını kendim kestirebilir miyim?
2. Tasarımda ufak oynamalarla ekrankartı beslemesiyle 1080p odaklı verimli bir oyun bilgisayarı çıkarmak, kasa imalatı ile tahmini kaça patlar.
3. Kasayla ilgilenmeyi seven biri olduğumu hesaba katarak, bununla uğraşmaya değer mi.
MTI5MDI1MjcwMTEwODY1NDE4.jpg
MTI5MDI1MjcwOTE2MTgxOTg2.jpg
MTI5MDI1MjY4NTAwMTk3MzQ2.jpg
user49229_pic29822_1348064289-1.jpg
user49229_pic30711_1351539592.jpg
user49229_pic29851_1348069309.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İşim icabı metallere şekil vermek üzere çokca tecrubeye sahibim. Saca şekil vermek özelliklede sizin gibi tecrubesizler için sıkıntılı durum. Bir yerden başlamak gerekiyor elbet. Bence ahşap-akrelik gibi malzemeler ile başlayınız. İnanın saca istediğiniz ölçülerde, bir yerlere yaptırmak maliyetli işdir. Gerekli teçhizatlar ve onları kullanacak yeteri tecrubeniz yoksa hiç başlamayın. Ahşap ile 3-4 deneyimden sonra genel mantığı çözdükten sonra saca geçmeniz menfaatinizedir.
Sakın hayallerinizden vazgeçmeyin. Bol şans

CNC kesim yapmak gerekli ancak arkadaşın dediği gibi vazgeçmeyin.
Cnc üstüne bi miktar tecrübem var. Bir çok şeyin çizimini autocad den çizip dwg formatıyla kesimini yaptırdım. Hatta bi sene önce crossbow için kabza ve tetik sistemlerini çizip ahşap cnc ve sac cnc kesimde kestirmiştim. Ancak benim kullandığım sac 5mm kalınlığındaydı. Kasada bu kadar kalın malzeme kullanamam. Bu yüzden ilk aklıma gelen sac büktürme oldu. Ölçülendirme benim için problem değil ancak sac bükülürken köşelere gidecek olan radüs alanını hesaplamayı bilmiyorum. Bi de maliyetini. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı