Huawei HG255S alternatifi router önerisi

Talha ama L ile

Centipat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar Turkcell Superonline internet kullanıyorum ve modemin marka ve modeli Huawei HG255S. Modemim VDSL veya ADSL değil, routermiş. Router ne demek açıklarsanız sevinirim. İnternetimden gayet memnunum ama modemden pek memnun değilim. Sanırım 35 Mbps internet almıştık fakat kablosuz bağlantı yaptığım cihazlarda modem yüzünden ara sıra internet 10-20 saniyeliğine kopuyor ve ben oyun oynarken deliriyorum ama Ethernet kablosu bağlı olan bilgisayarım da öyle bir sorun olmuyor. Sizce nasıl bir modem almalıyım ya da modem alabilir miyim? En kötü iptal edip bir daha alacağız modemide yenilemiş oluruz diye düşünüyorum.

HG255s Wi-Fi sorunlu bir model.
HG255s Wi-Fi devre dışı bırakıp altına bir router satın alıp o routeri kabloyla modeme takarsanız kablosuz bağlantı probleminiz çözülür.
Şöyle bir cihaz işinizi görür.

Şu görselde ki gibi yani biz direk HG255S'in kablolarını çıkarıp Xiaomi router ine mi takmak gerekiyor?

Dosya Ekleri

• IMG_20210505_134648.jpg
    IMG_20210505_134648.jpg
    41 KB · Görüntüleme: 64
@Talha ama L ile Hayır. HG255S'in kalması gerekiyor.
İçinde fiber şifreleri vs var. İsterseniz fiber şifrelerini alabilirsiniz ama biraz uğraştırıcı.
Onun yerine modemin arkasındaki LAN çıkışlarından birine Xiaomi routeri takacaksınız.
HG255S Wifi özelliğini devre dışı bırakıp Xioami'yi kullanmaya başlayacaksınız.

@Talha ama L ile hayır. HG255S'in kalması gerekiyor.
İçinde fiber şifreleri vs var. İsterseniz fiber şifrelerini alabilirsiniz ama biraz uğraştırıcı.
Onun yerine modemin arkasındaki LAN çıkışlarından birine Xiaomi routeri takacaksınız.

Peki alacağım bu router i evin çekmeyen yerlerine mi koyayım yoksa aynı yerde mi kalsın çünkü bazı odalarda 2 diş bazen 1 dış çekiyor bunun için Xiaomi Wi-Fi range extender Pro almıştık fakat çok kaliteli değildi oyun oynatmıyor hiçbir şekilde internette smurf için yetiyor.

Son sorum olacak attığınız linkteki modem işimi görür mü yoksa daha pahalısını almaya gerek var mıdır, şimdiden çok teşekkürler hocam yardımcı olduğunuz için.
Evde onu kullanıyorum işimi görüyor.
İsterseniz farklı arkadaşlardan öneriler bekleyebilirsiniz.
Alacaksanız mutlaka Gigabit olan versiyonunu alın düz versiyonunun özellikleri daha kötü.

Geri
Yukarı