Huawei HG255s USB ile FTP bağlama

fatihÇ33

Decapat
Daha fazla  
Merhaba Technopat ailesi. Elimde Huawei 255s modem var. Bu cihazı router olarak kullanıyorum. Modemdei USB girisi ile PC'den modeme bağladığım HDD'yi görmeye çalışıyorum ama bir türlü yapamadım yardımcı olabilecek biri var mı acaba? Port falan açmam gerekiyor sanırım ama pek beceremedim açıkçası.

1659377350838.png

Dosya Ekleri

• 1659377230392.png
    1659377230392.png
    88,6 KB · Görüntüleme: 104
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Technopat ailesi. Elimde Huawei 255s modem var. Bu cihazı router olarak kullanıyorum. Modemdei USB girisi ile PC'den modeme bağladığım HDD'yi görmeye çalışıyorum ama bir türlü yapamadım yardımcı olabilecek biri var mı acaba? Port falan açmam gerekiyor sanırım ama pek beceremedim açıkçası.

Eki Görüntüle 1471240

Bilgisayarıma sağ tıkla ağ sürücüsüne bağlan de.
IP olarak modemin arayüz IP'sini gir.
Kullanıcı adı ve şifre ister yine buraya girdiğin kullanıcı adı ve şifreyi gir.

Bilgisayarıma sağ tıkla ağ sürücüsüne bağlan de.
IP olarak modemin arayüz IP'sini gir.
Kullanıcı adı ve şifre ister yine buraya girdiğin kullanıcı adı ve şifreyi gir.
hocam sizin dediğinizi yaptığımda klasör boş dedi. modem sanırım daha flaşı tanımadı port açmam gerek sanırım ama ben yapamadım.

Hocam sizin dediğinizi yaptığımda klasör boş dedi. Modem sanırım daha flaşı tanımadı port açmam gerek sanırım ama ben yapamadım.

HDD'nin içinde dosya var mı?
Port açmanıza gerek yok.
Ev ağı dışından bu diske erişmek istiyorsanız port açmanız lazım.
Yerel ağ içinden erişim için port açmaya gerek yok IP ile erişebiliyor olmanız lazım.
Modemden kontrol edin harici diske başka bir IP adresi atamış olabilir.

Port açmanıza gerek yok.
Yerel ağ içinden erişim için port açmaya gerek yok IP ile erişebiliyor olmanız lazım.
Evet dosya var ama ip adresini yazinca çıkmıyor. Harici diske başka ip adresi atanmışsa bunu nasil öğrenirim ?

Port açmanıza gerek yok.
Evet dosya var ama ip adresini yazinca çıkmıyor. Harici diske başka ip adresi atanmışsa bunu nasil öğrenirim

Şu makaledeki gibi yapın senin modemde paylaşıma aşmanız lazımmış.
Model aynı değil ama yöntem aynıdır.

Hocam maalesef göz at seçeneği yok ayrıca flaş içeriğini hiç göremedim modem üzerinde

Geri
Yukarı