Huawei Kendi İşletim Sistemini Geliştiriyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Huawei Kendi İşletim Sistemini Geliştiriyor
Amerika’nın Çin şirketlerine uyguladığı baskıdan çekinen Huawei kendi işletim sistemi üzerine çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde Çinli akıllı telefon üreticisi ZTE, ticaret kurallarını çiğnediği gerekçesiyle Amerika’da 7 yıl için yasaklandı. Her ne kadar Huawei’ye herhangi bir yaptırım uygulanmamış olsa da, Amerikalı yetkililer halkı Huawei kullanmama konusunda uyarıyor. Çin şirketlerine yapılan bu baskının sebebinin gerçek bir güvenlik endişesinden […]

Devamı: Huawei Kendi İşletim Sistemini Geliştiriyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Beğenmiyorum arayüzlerini. Kaç senedir ufak tefek eklentiler ve tasarım oynaması yaparak işletim sistemi geliştiriyorlar. Fazla özelleştirebilir değil. Özellikle eski nesil cihazlarda koskocaman simgeleri küçültemiyoruzda.

Google firmasının tekelliği bitseydi iyi olurdu alternatif başarılı olacak bir işletim sistemi gelseydi rekabet de gelirdi. İşletim sistemi yapmak çok zor; Samsung Tizen ile deniyor ama başarılı olamıyor, Android'in yerine alternatif bir sistem oluşturmak aşırı zor, yapsa yapsa Uzak Doğu firmaları yapar tek umut onlar. Çinli üreticiler kafa kafaya verip ortak hareket ederlerse neden olmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı