Huawei Kendi Bağımsız İşletim Sistemini Tanıttı: Harmony OS Next

Batacaklar derken aslında biraz mübalağa yapmıştım. Ancak yine de Apple veya Samsung gibi markaların yanında rekabet etmeleri çok zor.
Edemezler zaten bu uzun sure böyle devam eder. Mesela sosyal medya uygulamalarinin çok uzun sure sonra belki anca eklenir. Hic eklenmeme ihtimali de var. Ambargo yemeyip HarmonyOS'u gelistirseydi cidden iyi yerlere gelebilirdi. EMUI OneUI kadar dolu degildi mesela ama çok stabil ve hızlıydı. Kirin 810 gibi bir islemci bile stabil calisiyordu. Yediler guzelim markayi.

Sorun Android'de değil, sorun Google'da.

Android hep hantal bir sistemdi sebebi java tabanlı uygulamalar, C++ gibi düşük seviye dillere geçseler kurtarırlar.

Bnece gereksiz, kimse Huawei kullanmak istemiyor.

Aksine huaweinin telefon satışları artıyor.
Diyebilirsin aynı donanımı başka üreticilerde kullanıyor falan diye ama adamların fiyat bandında malzeme kalitesi ve yazılım kararlılığı falan farkını hissettiriyor.

Aksine huaweinin telefon satışları artıyor.
Diyebilirsin aynı donanımı başka üreticilerde kullanıyor falan diye ama adamların fiyat bandında malzeme kalitesi ve yazılım kararlılığı falan farkını hissettiriyor.
Katılıyorum. Huawei Çinli markalar arasında önceden en iyisiydi hala en iyisi. Kirin ve EMUI uyumu mükemmeldi. P30 Pro çok iyi bir cihazdı Mate 20 pro falan da tabii. Ben en çok Mate 40 Pro'yu sevmiştim ve ambargo olmasaydı Mate 40 Pro ciddi satışlara ulaşabilirdi. Şu an ambargoya rağmen rahatça direnebiliyor ve daha da yükselmeye devam edecek. Ha bir Samsung olamaz şu anki koşullarda ama Xiaomi ve Oppo gibi markalardan kat kat daha iyi. Şu ambargo olayı Xiaomi abinin başına gelseydi keşke kurtulsaydık.

Yeni bir Windows Phone vakası geliyor. Kimse bu saatten sonra yeni platforma adapte olmak için uğraşmaz. Ya çok ciddi teşvik sunmaları gerekiyor ya da bir şekilde APK kurulumlarını mümkün kılmaları gerekiyor ki Microsoft o şekilde de kurtaramadı.

Android hep hantal bir sistemdi sebebi Java tabanlı uygulamalar, C++ gibi düşük seviye dillere geçseler kurtarırlar.

Aksine Huawei'nin telefon satışları artıyor.

Ben ülkemiz için dedim Google olayından sonra millet korkuyor almaya.

Arkadaşlar APK desteğinin olmayacağı haber içeriğinde de kesin bir şekilde belirtiliyor. Yeni dağıtım AOSP tabanlı değil. Yani o kısmı kesinlikle unutun. Şirketlerle yapacağı anlaşmalarla belki de önemli uygulamaları AppGalery içerisine çekebilirse ve işletim sistemi de gerçekten hafif ve stabil olursa tutabileceğini düşünüyorum. Tabii bu süreç en az 2-3 yıl sürecektir.

Arkadaşlar APK desteğinin olmayacağı haber içeriğinde de kesin bir şekilde belirtiliyor. Yeni dağıtım AOSP tabanlı değil. Yani o kısmı kesinlikle unutun. Şirketlerle yapacağı anlaşmalarla belki de önemli uygulamaları appgalery içerisine çekebilirse ve işletim sistemi de gerçekten hafif ve stabil olursa tutabileceğini düşünüyorum. Tabii bu süreç en az 2-3 yıl sürecektir.

Hocam insanlar yeni şeyleri değil de mevcut düzenleri yenilensin istiyor, iOS kullanıcıları geçmez Android kullanıcıları belki dener sonra geri döner.

Hocam insanlar yeni şeyleri değil de mevcut düzenleri yenilensin istiyor, iOS kullanıcıları geçmez Android kullanıcıları belki dener sonra geri döner.
Ben açıkçası gerçekten hafif bir dağıtım olursa ve Instagram, WhatsApp benzeri önemli uygulamalara destek sağlarlarsa geçerim. Bu bağlamda tercih edilebilir. Ama alınan cihazın elinde patlama ihtimali de var. Cihazın desteklediği en son Android sürümünü kullanmak zorunda da kalabiliriz. Şu an Windows Phone vakası gibi duruyor.

Kapalı beta sürümünü yılın ilk çeyreğinde Huawei Mate 60, Huawei Mate 60 Pro ve Huawei Mate X5 cihazlarına getirecekler. Gelişmeleri o zaman görmüş oluruz.

Kesinlikle. Ben 2017de çıkmış bir Huawei kullanmıştım değiştirme amacım depolama alanının 16gb olmasıydı, telefonu 2022ye kadar kullandım telefonda ne bir kasma ne bir zorlanma gerçekten Android deviydi. Oppo ve Xiaomi'ye oolması gereken Huawei şirketine olmasaydı şuan Samsung falan kalitesiz olurdu...
Huawei bence fakir İphone'u. Kasması az, arayüz falan güzel. Telefondan mıdır bilmiyorum ama Xiaomi Poco serisinde ben şifre girmeden flaş açamıyorum, Huawei telefonumda alttan yukarı kaydırınca arayüz geliyor.

Edemezler zaten bu uzun sure böyle devam eder. Mesela sosyal medya uygulamalarinin çok uzun sure sonra belki anca eklenir. Hic eklenmeme ihtimali de var. Ambargo yemeyip HarmonyOS'u gelistirseydi cidden iyi yerlere gelebilirdi. EMUI OneUI kadar dolu degildi mesela ama çok stabil ve hızlıydı. Kirin 810 gibi bir islemci bile stabil calisiyordu. Yediler guzelim markayi.
Hocam Kirin 710'da bile stabil çalışıyor.

Huawei bence fakir İphone'u. Kasması az, arayüz falan güzel. Telefondan mıdır bilmiyorum ama Xiaomi Poco serisinde ben şifre girmeden flaş açamıyorum, Huawei telefonumda alttan yukarı kaydırınca arayüz geliyor.

Hocam Kirin 710'da bile stabil çalışıyor.
Mate serisi falan pek de fakir işi değildi. Ambargo yemeseydi şu an bence pek de ucuza satmazdı telefonları çünkü kalitesi yüksekti.

Geri
Yukarı