Huawei Mate 20 Pro ekran değişimi

nineleven

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Huawei Mate 20 Pro telefonun ekranının üst camı kırıldı.

Ben de üst cam değiştirmek istedim. Bu işi yapan birkaç yer gezdim.
Her zamanki teknoloji - tamir gıcıklıklarından;
Uğraşmak istemedikleri için "Edge ekranlarda o olmuyor" gibisinden sallandım.

Sonra sağ olsun bir arkadaş; İstanbul'da tanıdıklarının olduğunu, seri iş yaptıklarını ve İstanbul'a yollayıp 1 hafta gibi bir sürede bu işi halledebileceğini söyledi.
Tam da benim aradığım Spec 😁

Piyasadaki her ekranın çakma olduğunu biliyoruz. Genel tamir ücretlerini de biliyoruz.
Biz daha kalitesini takıyoruz falan ayağı yapıp 2 katı para isteyeni, IPhone'dan başka telefon götürünce uzaylı görmüş gibi bakanları, elinde parça olmayanını sevmem.

Ben de 1 hafta kenarda duran Nokia telefonu kullanabilirim diye düşünerek kabul ettim. Fiyatta anlaştık.
Telefonu teslim ettim ve çıktım. (normal olan iş bittikten sonra para vermektir diye düşünerek para da vermedim arkadaşta istemedi)

2-3 gün sonra para istendi, dedik hadi tamam verelim. Verdik. (sabır 1)

1 hafta geçti, ben de arar diye bekliyorum ama yok. Araya bayram girdi.
Bayramda da kargolar çalışmıyor, arkadaşı da rahatsız etmeyelim gibisinden bayramı da geçirdik. (sabır 2)

Bayramdan sonraki pazartesi aradım ve arkadaş hastalandığını, 10 gün hiçbir şey yapmadığını dükkana geçince beni arayacağını söyledi. (sabır 3)

(Buraya kadar telefonu yollamamış bile olabilir)

Ama aramadı. 2-3 gün sonra yine ben aradım. Telefonun ekranını açtıklarını, Çin'den ekran sipariş ettiklerini söylediler. (sabır 4)

Bize yine bir 10 gün yazdı diye beklemeye devam ettim. Bu arada telefon İstanbul'da bir dükkanda ciğerleri sökük duruyor büyük ihtimal.
IMEI'si de çalınır - parçası da çalınır. Her şey mümkün.
(Bunları mümkün olduğunca düşünmemeye çalışıyorum. Olursa da senin hatan diye geçiştiriyorum)
Bir de diyorum acaba bunlar üst camı alırken dokunmatiğin de canına okudular. Şimdi o paraya komple ekran çözmek için Çin'den söylediler sanki 🤔

10 gün sonra yine aradım. Ve bu sefer biraz sert konuştum. (bana bir telefon ver o zaman 2 ay oldu, o 10 gün hastalığında da yollamamıştın değil mi zaten, Çin'den pandemi + yılbaşı zamanı söylediğim şeyler 10 gün sürmedi vs.)

Öyle konuşunca sonunda bir açıklama yapma zahmetinde bulundu.
(Telefonun üzerindeki ekran revize ekranmış. Şu an dokunmatiği de gitti anlayacağın. Biz de Çin'den komple ekran söyledik, mallar gemiyle toplu geliyor, böyle olacağını bilseydim hiç ellemezdim, açmadan anlayamayız açınca da yapmak zorundayız gibi)

İki taraf ta haklı sanki ama süre olarak benim maduriyetim paha biçilemez 😒

Telefon ne zaman gelecek Allah biliyor. Benim de sabrım tükeniyor. Ağustos'u bulmaz umarım.
Arkadaştan emanet telefon almak ta istemiyorum açıkçası. O da şimdi benim elimde bozulur. İyice yılan hikayesi.

Sizce arkadaşı sıkıştırmalı mıyım? Ağustos'u bulmasın bak polise gideceğim artık vs.

Yoksa 'adam sana komple ekran takıyor, kötü niyetli olsa hala daha cevap bile vermez zaten'.
Diye bekleyişe devam mı etmeliyim.

Bunların hiçbiri bir çözüm değil tabii ama.

He bundan sonraki telefonum iPhone olacak orası kesin. Gerçi onda da bu hikaye mümkün. Ucuza gelsin diye yine aynı şekilde uğraştırılar.
Bir de şu çerçevesiz - AMOLED modasını biraz abartmadılar mı sizce? Hadi kırılmadı diyelim, hayaleti - çizgisi - yanığı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı