Çözüldü Huawei Matebook 16 ekran kartı eklemek mümkün mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
AMD versiyonudur.

O zaman imkansız değil fakat asla değmeyen bir yol var. Anakartın PCI-e hattında eGPU takılabilir fakat artık bir laptop gibi olmaz. Wi-Fi slotu veya M.2 SSD portundan vaz geçmeniz gerekir. Bu modeller de batarya boyutuna göre 2. M.2 slotu olabiliyor galiba ama emin değili D16 modeli için geçerli olabilir o. Eğer yoksa Wi-Fi slotundan takılabilir. Ekstra adaptör alıp Wi-Fi kullanılabilir o zaman.
Tam konfigürasyonu yazar mısınız? Duruma göre imkansız olmayabilir fakat mantıklı da olmayabilir. AMD versiyonu ise Thunderbolt yoktur ve mantıklı olmaz. Intel ise Thunderbolt olabilir fakat direkt yazdığınız model AMD diye hatırlıyorum.

AMD versiyonudur.

O zaman imkansız değil fakat asla değmeyen bir yol var. Anakartın PCI-e hattında eGPU takılabilir fakat artık bir laptop gibi olmaz. Wi-Fi slotu veya M.2 SSD portundan vaz geçmeniz gerekir. Bu modeller de batarya boyutuna göre 2. M.2 slotu olabiliyor galiba ama emin değili D16 modeli için geçerli olabilir o. Eğer yoksa Wi-Fi slotundan takılabilir. Ekstra adaptör alıp Wi-Fi kullanılabilir o zaman.

Çözüm
Dediğiniz gibi değmeyecegini düşünüyorum ekran kartı için Wi-Fi'den vazgeçemem, neticede öğrenciyim ders için kullanıyorum bu laptopu. Arada sırada FPS oyunları oynuyorum ve iyi denebilecek bir işlemcisi olduğu için ( Ryzen 7 5800H) yanına iyi bir ekran kartı alma fikri fena gelmemişti ama dediğiniz gibi bir durum varsa hiç gerek yok bence. Zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı