Huawei Matebook 16s vs MacBook Air M1

• Konuyu başlatan krul
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 979

krul

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayar mühendisliğinden mezun oldum ama çalışma alanımı belirlemedim. CV doldurmak için şimdilik her programı kullanmak istiyorum. Sanal makinede çalışabilirim veya web uygulama yapabilirim. MacBook almak istiyorum ancak sırf MacBook diye yazılım geliştirme veya sanal makine kullanmada sıkıntı yaşamak istemiyorum. Alacağım MacBook 16 GB RAM ancak 256 SSD. Huawei ise 16 GB RAM 1TB SSD. Açıkçası sık laptop değiştiremem beni uzun süre götürsün istiyorum.

Sen nasıl mühendisliği bitirmişsin, garip... Mobil uygulama geliştireceksen Mac, net uygulamaları geliştireceksen ikisi de olur fakat Windows daha uygun. Tam olarak hangi alanda çalışacaksın 4 yılda bunu netleştirmedin mi? Her programı kullanmak istiyorum demek mümkün değil. iOS uygulamayı Windows'ta geliştiremezsin, bazı Matebook'lara şimdilik MacOS kurulmuyordu falan filan... bize detay ver.

Son düzenleme:
Sen nasıl mühendisliği bitirmişsin, garip... Mobil uygulama geliştireceksen Mac, net uygulamaları geliştireceksen ikisi de olur fakat Windows daha uygun. Tam olarak hangi alanda çalışacaksın 4 yılda bunu netleştirmedin mi? Her programı kullanmak istiyorum demek mümkün değil. iOS uygulamayı Windows'ta geliştiremezsin, D16 ya şimdilik MacOS'ta kurulmuyordu en son. Yani ne yapacağını netleştir, hangi Matebook'u alternatif görüyorsun bunu netleştir kısaca.
lenovo ile hayatta kalmaya çalıştığımı hatırlıyorum bitek. projelere yetişmekten zor bitti. sadece ios uygulaması için mac almam. mac dememin sebebi uzun süre gitmesi. lenovo laptop 4 sene de kasa oldu. bu kadar para verip 4 sene sonra kasa olsun istemiyorum

Macbook M2 alacaksanız kesinlikle Macbook öneririm.
internetten baktım da çok pahalı m1 anca alabilirim. o da 256 ssd. 30biden fazla veremem

lenovo ile hayatta kalmaya çalıştığımı hatırlıyorum bitek. projelere yetişmekten zor bitti. sadece ios uygulaması için mac almam. mac dememin sebebi uzun süre gitmesi. lenovo laptop 4 sene de kasa oldu. bu kadar para verip 4 sene sonra kasa olsun istemiyorum

internetten baktım da çok pahalı m1 anca alabilirim. o da 256 ssd. 30biden fazla veremem
Öğrenci indirimi ile alabilirsiniz. Pozitif Teknoloji`nin sitesinde var belge ile alıyorsunuz o zaman çok çok daha uyguna geliyor inceleyin derim.

Harici depolama birimi ile MacBook kullanabilirsiniz. M.2 düşünürseniz 256 GB SSD olan modeli doldukça okuma yazma olarak bayağı düşüyor. 512 GB almanız daha olur M.2 düşünürseniz. Ben en Basic M1 modelini kullanıyorum, uzun ömür bakımından MacBook'ların üzdüğünü görmedim.

Öğrenci indirimi ile alabilirsiniz. Pozitif Teknoloji'nin sitesinde var belge ile alıyorsunuz o zaman çok çok daha uyguna geliyor inceleyin derim.

Baktım siteye. Öğrenci olmasam bile laptoplar çok uygun. O kadar araştırmama rağmen bu siteye denk gelmedim. Buradan alış-veriş yaptınız mı? Çünkü cidden bu fiyata satıyorlarsa buradan alırım ben. Hepsiburada Trendyol Amazon veya Apple kendi sitesi çok pahalı ve istediğim özellikler yoktu. Bu site çok işime yaradı.

Baktım siteye. Öğrenci olmasam bile laptoplar çok uygun. O kadar araştırmama rağmen bu siteye denk gelmedim. Buradan alış-veriş yaptınız mı? Çünkü cidden bu fiyata satıyorlarsa buradan alırım ben. Hepsiburada Trendyol Amazon veya Apple kendi sitesi çok pahalı ve istediğim özellikler yoktu. Bu site çok işime yaradı.

Site güvenilir, resmi Apple yetkili satıcısı. Bir sorun çıkmaz.

Evet güvenilir bir site Apple yetkili bayisi güvenle satın alabilirsiniz. Hatta mağazası da vardı oradan da alabilirsiniz.

Geri
Yukarı