Çözüldü Huawei Matebook D 14 şarjda çok ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hamza Eren

Hectopat
Bilgisayarım Huawei Matebook D 14.
AMD Ryzen 5 3500U işlemci.
Radeon Vega 8 Graphics ekran kartı (paylaşımlı)
8 GB RAM.
512 GB SSD.

Dizüstü bilgisayarların şarjdayken tam performansa geçtiklerini biliyorum. Bu yüzden oyunları şarjda oynuyorum. (Eğer şarjda oynamazsam 30 FPS düşüyor.) Fakat oyunu şarjda oynadığımda da bilgisayar çok ısınıyor. Mesela aynı oyunu şarjda değilken pilde oynadığımda ısı en fazla 75 derece oluyor. (Laptoplar için gayet yeterli bir ısı benim bildiğim.) Fakat şarja takıp oynamaya başladığımdaysa ısı 87-90 derece bile olabiliyor. (En fazla 92 gördüm.) Bu sıcaklık değerleri normal mi? Yoksa endişelenmeli miyim?

Çözüm
Evet uyumlu değilmiş. Şey bu arada sistemdeki ayarları performans moduna çekmişim hepsini işlemci falan 100'e çekmişim (amd Radeon ayarları falan). O yüzdenmiş yani ayarları dengeliye aldım. 65'i geçmiyor dediğiniz gibi.
87-90 dereceler yüksek değerler. Yanlış değilsem 100 dereceden sonra kendini kapatıyor. Aynı bilgisayarı kullanıyorum, Valorant'ta 65 dereceyi geçmedi işlemci sıcaklığı oynadığım süre boyunca. Yalnız cihazın oyun bilgisayarı olmadığını unutmamak lazım. Sırf oyun için aldıysanız tam performans alamazsınız.

87-90 dereceler yüksek değerler. Yanlış değilsem 100 dereceden sonra kendini kapatıyor. Aynı bilgisayarı kullanıyorum, Valorant'ta 65 dereceyi geçmedi işlemci sıcaklığı oynadığım süre boyunca. Yalnız cihazın oyun bilgisayarı olmadığını unutmamak lazım. Sırf oyun için aldıysanız tam performans alamazsınız.

Hocam Huawei share kullanıyor musunuz? Bende Huawei psmart 2018 telefonu var bağlanamıyorum. Telefondan açıyorum Huawei Share'i fakat bilgisayar görmüyor telefonu. Yoksa telefonum uyumlu değil mi?

Hocam Huawei share kullanıyor musunuz? Bende Huawei psmart 2018 telefonu var bağlanamıyorum. Telefondan açıyorum Huawei Share'i fakat bilgisayar görmüyor telefonu. Yoksa telefonum uyumlu değil mi?
Kullanmıyorum. Sanırım telefonunuz uyumlu değil.

Uyumlu cihazlar listesi:
1610699970737.png

Evet uyumlu değilmiş. Şey bu arada sistemdeki ayarları performans moduna çekmişim hepsini işlemci falan 100'e çekmişim (amd Radeon ayarları falan). O yüzdenmiş yani ayarları dengeliye aldım. 65'i geçmiyor dediğiniz gibi.

Çözüm

Geri
Yukarı