Huawei Matebook D14 alınır mı?

Huawei'nin bu laptopları tam öğrenciler için aslında. Ben de Matebook 13'ü 1 senedir kullanıyorum ve önceki kullandığım Dell bilgisayara göre birçok noktada fark yaratmıştı.

Daha hafif, daha ince ve özellikle adaptörü çok küçük. Bunlar, özellikle okula gidip gelirken ya da laptobu çantada taşırken fark ettiren unsurlar.

Klavye ve touchpad Matebook serilerinde gerçekten başarılı, bir Windows laptop için en iyilerden.

D14 ya da D15 alınabilir. 13 hem pahalı kaçıyor hem de 13'ekran herkese uymayabiliyor.

Thinkpad'ler de bence çok güzel ve sağlam cihazlar. Ama herkese uymayabiliyor. Klavye ve ekranının Matebook kadar memnun edeceğini sanmıyorum ama çok uzun ömürlü ve sağlam cihazlar oluyorlar.

Kısacası D14 güzel bir alternatif olacaktır. MSI'ın ve ASUS'un alternatifleri var ama çok çok pahalılar. Mesela ben Matebook'u aldığım zaman da ZenBook'lar daha pahalıydı ve özellik olarak iyi falan da değillerdi. Sırf ASUS diye pahalı... Dell cephesinde XPS serisi var, XPS de Matebook gibi MacBook kullanıcılarını hedefleyen bir seri. Ama XPS'te pahalı.

5000 TL'yi biraz daha arttırıp oyuncu laptobu alabilirsin belki. Ama birçok yönden kötü olur. Cİddi bir para vermedikçe çoğu oyuncu laptobu ekran, pil, klavye ve taşınabilirlik olarak sınıfta kalıyor.

@SideWinder evet hocam aynen öyle.
Type-C üzerinden şarj çok avantajlı bir şey, kiloluk tuğla adaptör taşımaya gerek yok.

Oyuncu cihazlarının çoğu dediğim tuğla gibi.

D15 yerine D14 seçmemim iki nedeni var aslında. Daha ucuz fiyat ve beyaz da olsa klavye aydınlatması olması.

Bende Lenovo G550 var ve 10 yıllık bir cihaz, açıkçası Thinkpad tasarımı ona benziyor biraz.
O yüzden pek de sıcak baktığım söylenemezdi.

Büyük ihtimalle çok güzel ek indirim gibi bir şey olmaz ise D14 alacağım gibi görünüyor. Çok teşekkürler :)

@Mithat Berhan işlemci performansı benim için gayet yeterli. Ryzen 3 3200G performansında. Oyun performansı hakkında konuşmak gerekirse 1080P Low ayarlarda CS:GO, Valorant, LoL gibi oyunları 60FPS oynayabilirsiniz. Yani üniversite için size yeterli. Depolama olarak ben 256GB kullanıyorum, o da bana yetiyor. Fiyat olarak 5300 TL'ye almıştım ben. Siz kaça alacaksınız?

@Rauxer hocam Huawei kendi sitesinde 5800TL'ye D14 ve 5999TL'ye D15 var. App Gallery indirerek kupon kazanırsam belki bir tık daha düşer.

Biraz önce mağazada ikisini de görünce D15 cidden daha mantıklı geldi. Batarya ve ekran olarak avantajlı, 200 lira farka değecek gibi görünüyor.

@Mithat Berhan eğer büyük ekranla rahat edebiliyorsanız ve büyük olması sizin için bir dezavantaj değilse D15 modeli avantajlı olur. AppGalery uygulaması indirince 200TL kupon verme kampanyası 30 Eylül'de bitti diye hatırlıyorum. Ve bu kuponları galiba en son 15 Ekim'e kadar kullanabiliyoruz diye hatırlıyorum. Fiyatlar artmış, ancak halen alınabilir fiyatta. 🙂

Geri
Yukarı