Huawei Matebook nasıldır?

Görüntü bakımından güzel fakat donanım açısından tatmin edici olmayan derim. O fiyat bandında Macbook Air veya üstüne biraz daha eklenerek ikinci el Macbook Pro alınabilecek cihazdır.

Macbook Air'den donanım olarak daha iyi. Üstelik daha iyi bir soğutma ve değiştirilebilir depolama ile geliyor. :)
AMD versiyonu yine idare edebilir ama İntel işlemcili modellerden uzak durun. O fiyata o donanımı haketmiyor. Bu tasarıma ve özelliğe sahip, dizüstü bilgisayar piyasasında adı bilinen kaliteli üreticilerin ürünleri varken yeni yeni bilgisayar işine girmiş Huawei'yi almak bence mantıklı değil. Her şeyi geçtim teknik servis konusunda üzebilir. Bence Lenevo, Asus veya Acer markalarını araştırın derim.

Huawei laptop kullandınız mı? Ya da teknik servise hiç başvurdunuz mu acaba?

Asus konusunda benzer tasarım ve donanımda, aynı fiyatta bir laptop yok bu arada. ZenBook serisi var ve pahalılar.

@SideWinder Farkındaysanız yazımda bir kıyaslama yapmadım. Donanım açısından tatmin edici olmayan dedim. Macbook Air ve Macbook Pro bu cihaz yerine tercih edilebilecek kendisini kanıtlamış cihazlar. Lütfen sözlerimi çarpıtmayın :) .

@SideWinder Farkındaysanız yazımda bir kıyaslama yapmadım. Donanım açısından tatmin edici olmayan dedim. Macbook Air ve Macbook Pro bu cihaz yerine tercih edilebilecek kendisini kanıtlamış cihazlar. Lütfen sözlerimi çarpıtmayın :) .

İşte, Macbook Air, pek de tercih edilebilecek bir cihaz değil. :) Sıfır ya da 2. el Macbook Pro olur ama. Ayrıca Ultrabook kılasmanında çoğu bilgisayarın donanımı böyle.

@SideWinder Ultrabook kılasmanında yazılımcı değilseniz ve diğer platformlara ihtiyaç duymuyorsanız özellikle Macbook öneren biriyim. Ayriyeten Macbook Air tercih edilebilecek bir cihaz. İhtiyaçları doğrultusunda Pro mu Air mi alacağına kendi karar verir. Zaten ikisi içinde ikinci el alınabilecek demiştim. Şu an dolar kuru ve vergilerle sıfır alınabilecek cihazlar olduğunu pek düşünmüyorum.

@curiousoftech peki, Matebook'un, mesela 13'ün, hangi donanım özellikleri yeterli değil acaba?

Macbook Air modeli gereksiz bir pahalılığa sahip zaten. Macbook Pro ise alınabilir bir cihaz. Gerek yazılımcılar, gerekse Ultrabook kullanıcıları için.

Huawei servis bakımından genel olarak iyi bir firma denebilir.

Geçen hafta, termal macun değişimi için Huawei desteği aradım. Huawei deneyim mağazalarından birine götürürseniz, ücretsiz değişim yapabiliriz dediler. Garantide parça destekleri veya fiyatlandırmaları nasıl, bilmiyorum. Lakin genel olarak memnun kullanıcılar.

Son düzenleme:
AMD versiyonu yine idare edebilir ama İntel işlemcili modellerden uzak durun. O fiyata o donanımı haketmiyor. Bu tasarıma ve özelliğe sahip, dizüstü bilgisayar piyasasında adı bilinen kaliteli üreticilerin ürünleri varken yeni yeni bilgisayar işine girmiş Huawei'yi almak bence mantıklı değil. Her şeyi geçtim teknik servis konusunda üzebilir. Bence Lenevo, Asus veya Acer markalarını araştırın derim.
Şuanda kullandığım laptop 2.el bir Acer Aspire 5810T. Bu laptoptan kurtulmak için bursumu 5000-6000 TL arası küsürata biriktirmeye çalışacağım. 2.el olduğu konusuna bağlayabilirsiniz ama mikrofon-hoparlör ikilisi berbat ötesi. Aynı zamanda 720p video çözünürlüğünü dahi desteklemiyor. Şarj süresi çok az. 2 saat... Sırf bu yüzden günün büyük bir bölümünde laptopu şarjda kullanmak zorunda kalıyorum. Sesi çok yüksek. Kastettiğim ses fan sesi falan yani. Hiçbir oyunu kaldırmıyor. League of Legends'ı yüklediğimde az daha çöküyordu. O yüzden Acer'lere karşı büyük bir garezim var artık.

D15 kullanıcısıyım, olduğunca sorularını cevaplayabilirim.
LoL tarzı oyunları kaldırıyor mu? Ders ve ödevler için ideal mi? Boyutu yeterli mi? Şarj süresi ne kadar? Kaliteli mi? Ses ve görüntü sistemi nasıl?
@Denji oyun oynayacak mısınız? Yoksa okulda ve günlük işlerde kullanmak için mi?

Oyun oynayacaksanız, çoğu Ultrabook sizi tatmin etmeyecektir.
LoL oynarım ki o da en fazla. Çoğunlukla ders ve ödev için vesaire. Günlük kullanım da dahil.

Yeni konular

Geri
Yukarı