Huawei MatePad vs Samsung Tab S7 FE vs Honor Pad X9

Sansurlu

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Tablet dünyasına uzağım ve hızlı bir karar vermem gerekiyor.
Uzun ömürlü, problem çıkartmayacak bir tablet istiyorum. Apple istemiyorum.
Klavye ve kalem ile kullanılabilir olmasına çok önem veriyorum.
Kendi araştırmalarımda bana uygun üç model buldum:

1. HUAWEI MatePad 11.5-inch (Klavye dahil 8000₺)

2. Galaxy Tab S7 FE (9700₺)

3. Honor Pad X9 (Kılıfla 5500₺)

Ben ilk seçeneğe yani Huawei tablete çok yakınım.
Sizlerin yorumlarını da bekliyorum.

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Huawei MatePad'in Pro modelleri güzel, IPad'le yarışır seviyedeler kalemi falan tıpatıp iPad gibi hassasiyeti vb. iPad kullandıysan hızlı alışırsın. Honor'un kalitesinden vb. çok şüpheliyim hiç alınası bir marka gibi gelmiyor. Samsung olabilir ancak S Store gibi şeyler kanser silemiyorsun arka planda çalışıp sistemi sömürüyorlar vb. birçok sorunu var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim tercihim de Matepad olacaktır, diğerlerinden bariz daha iyi bence. Kalem ile birlikte gelmediğini hatırlatmak istiyorum.

2 yıla yakın oldu sanırım Matepad 11'i klavye ve kalemiyle birlikte kullanıyorum. Dizi/film izlemek için ve okulda not tutup PDF açmak için kullanıyorum genelde. Arada sırada iş için kullandığım da oluyor.

Matepad 11.5'in kas gücü daha yüksek, depolaması da büyük bir artı katıyor çünkü bu tabletlere film/dizi/video indirmek istiyor insan. HarmonyOS 3.1 ile geliyor, ne kadar güncelleme alır kaç sene gider kimse bir şey söylemiyor. HoS 2'den 3'e geçiş Matepad 11 için 2 sene falan sürdü aşağı yukarı. Kaç tane güncelleme alacağını Huawei CEO'su bile bilmiyor olabilir :/

Eğer Samsung düşünürsen kalem yanında ücretsiz geliyor ancak orijinal klavyeli kılıfı bir tablet fiyatı neredeyse, tabi sıradan bir klavye de kullanabilirsin. Dex modu ile masaüstü deneyimini yaşatıyor. Bana kalırsa işlemcisi gayet iyi ancak 4/64 ram/depolama günümüz için bile düşük, ileride sana bayağı sorun çıkaracağını düşünüyorum.

Gelelim Honor Pad X9'a:

4/128 ve SD 685 ile geliyor yani öyle aman aman oyun oynatmaz, gündelik işler için idealdir. Ekranı gayet iyi, 120hz destekli olması da güzel. 400 nit parlaklık güneş altında çok iyi sonuçlar vermese de kapalı alanlarda gayet yeterli olacaktır tahminimde. Üç tabletin de parlaklıkları iyi, diğer ikisinin bundan daha iyi olması lazım. Bu tabletin klavye ve kalem desteği yok, 3. parti klavye veya kalemler kullanabilirsin ama alacağın verim tartışılır, özellikle de kalem konusunda.

Üçü arasından alınacak en mantıklı ürün bana kalırsa Matepad 11.5'tir. Yanına kalem de almak istersen 2000 liraya kendi sitesinde satıyor Huawei.

Tab S7 FE mantıklı değil RAM'den dolayı Tab s9FE veya Tab s9FE+ tercih edebilirsin bu bütçeye Huawei asla almam Honor'u bilmiyorüm.

Kıymetli yorumlarınız için çok teşekkür ederim, yarına kadar yorumları değerlendirmeye devam edeceğim.
Çoğunluk Huawei diyor, ben de bütçeyi daha fazla yükseltmeyeceğim için ona daha sıcak bakmaya başladım. Samsung’da klavye, kalem, kılıf derken hedeflediğim bütçenin epey üstüne çıkmam gerekecek gibi görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı