Huawei notebook için dağıtım önerisi

O cihazla Linux kullanmanızı önermem. Sıkıntılı.

Yine de kurarsanız hw-probe paylaşın, veritabanına kaydedilsin.

Büyük ihtimalle çalışmaz. Parmak izi konusunda 04F3:0903 hariç çalışanı görmedim.

Burada listesi mevcut. Rastgele birine tıklasanız "çalışmıyor" cevabı alırsınız.

Doğru pes ettim zaten. Bilseydim bu cihazı almazdım. Linux harici kullanmadığım için Windows'a mahkum olduk Huawei sayesinde.

Doğru pes ettim zaten. Bilseydim bu cihazı almazdım. Linux harici kullanmadığım için Windows'a mahkum olduk Huawei sayesinde.

Neden hocam? Bende de daha önce Matebook 13 2020 AMD vardı, gayet rahat ve sorunsuz bir şekilde main OS olarak Linux dağıtımlarını kullandım. Karşılaştığım ilk ve tek problem parmak izinin çalışmamasıydı, ki o da problem sayılmaz benim için.

Neden hocam? Bende de daha önce Matebook 13 2020 AMD vardı, gayet rahat ve sorunsuz bir şekilde main OS olarak Linux dağıtımlarını kullandım. Karşılaştığım ilk ve tek problem parmak izinin çalışmamasıydı, ki o da problem sayılmaz benim için.

Nedeni çözümü yok. Reddit ve diğer formlarda 1 ay sürece tüm distroları denedim. İnsanların illettiği adımları uyguladım. Çözüm yok maalesef. D15 i3 Intel modellerinde bu şekilde sıkıntı var. Şu anlık çözdüm diyen görmedim. Sadece Türkçe kaynaklara bakmıyorum. Yabancılarda çözüm yok. Kaç tane foruma ben konu açtım sayısını hatırlamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı