İnceleme Huawei P Smart 2019 EMUI 12 Beta 1

P Smart 2019 için italya üzerinden açılan FUT BETA EMUI 12 sürümü için katılım yaptım. Beta kapandı, yine de merak edenler için işlemleri yaptığım siteyi bırakıyorum.

2 ay geçti üzerinden, ve hiç bir güncelleme belirtisi olmamaya devam ediyordu. Gelen giden yok, ve beta projeler kısmından kalkmıştı bile. Telefonumu bilgisayara bağlayıp HiSuite uygulaması ile güncelleme arattığımda EMUI 12'yi bulmuştu dün, ancak internet bağlantısı yok diye saçma bir hata vererek indirmiyordu. Bugün sabah yine denedim ve güncelleme başladı, hiç bir yedek almadan hızlıca geçtiğim için korkular başlamıştı.

Yaklaşık 15-20 dakika sonra güncelleme son buldu, 4.60gb boyutunda bir dosya indiriyor öncesinde.
Telefon yeniden başladı, kuruldu. Açılırken uygulamalar optimize ediliyor diye baya bir bekletti ve sonunda EMUI 12 karşımda duruyordu.
Screenshot_20220604_115450_com.huawei.android.launcher.jpg
,

Yeni font gibi ve kontrol paneli gibi yeni bir sürü özellik gelmişti, onları da bırakayım sonra eksiler. Aslında baya güzel görünüyordu sorun yoktu.

Screenshot_20220604_115444_com.huawei.android.launcher.jpg

ve bildirimler kısmı,

Screenshot_20220604_115447_com.huawei.android.launcher.jpg

Sonrasında bişey farkettim, telefon ana menüde falan baya baya kasıyordu. RAM kullanımı çok uçuk, boşta flaan 700mb ram kalıyordu hiç bişey yapmazken telefona. Uygulama içlerinde gezinirken sorun yoktu, yine hızlıydı gayet. Ama ana menüde telefon takur tukur takılıyodu, restart attım çözülmedi kafamda işte geri mi dönsem şeyleri oluşmuşken telefonu bırakmıştım, bi' 20 dakika geçmiş baktım telefon gayet hızlı çalışıyor takılma falan yok. Düzelmiş gibiydi, oyunlarda da pek performans kaybı yaşamadım, ama telefonu yeniden başlattığınızda bi 15-20 dk kendine gelmesi gibi sorunları var. Tam anlamıyla hala optimize edilmiş olduğunu düşünmüyorum, bu güncellemeyi zaten alıp da YT'de falan paylaşan kimse yok, yine de gelirse size bilgi vermek istedim sadece.

Temalar yeni gelen minimalist tasarım, hepsi çok mükemmel bana göre. Sadece minik optimizasyon sorunları çözülmeli, ayrıca Google konusunda da hiç bir sıkıntı yaşamadım, telefon hala Android 10 ve tüm Google uygulamaları keşfet dahil stabil çalışmaya devam ediyor.

Son olarak yenilik meraklısıysanız benim gibi, yedek alıp yükleyin deneyin misler gibi geldiyse. Onun dışında normal kullanıcılar zaten buna katılmamıştır bile, o yüzden pek takılmayın gelmediyse de gelirse de güncellemeyin derim ben sizin için. Çünkü stabil çalışabilse de bazen normal bir kullanıcının canını sıkabilecek seviyede takılmalar yaşanıyor.

Son olarak genişletilmiş klasörler gibi yenilikler hakkında, sürüm isimleri ve bir kaç ss daha bırakayım.

Geniş klasörler.

Screenshot_20220604_115458_com.huawei.android.launcher.jpg

Yazılım güncelleme ekranı.

Screenshot_20220604_115433_com.huawei.android.hwouc.jpg

Cihaz hakkında kısmı.

Screenshot_20220604_115617_com.android.settings.jpg

Ayrıca cihazım Türkiye kayıtlı, onu da belirteyim. Bölgeyi italya yaparak alabildim.
Hiç bi şekilde betaya katıldığınız halde alamıyorsanız ayarlardan, sırasıyla My Huawei üzerinden, sonra HiSuite ile kontrol edin. Yine gelmiyorsa, biraz araştırıp e-recovery modu ile güncellemeyi de deneyebilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler, iyi günler efenim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne zaman tam sürüme geçecek acaba herhangi bir bilgi var mı? P30'da mayıstan beri tam sürüm kullanıyorum ve ekran süresinde biraz kısalma var gibi geliyor, p smart cihazlarda da durum aynı mı?

hocam operatör adını nasıl değiştirilir acaba biraz araştırdım da SMS ile değiştirebilenler uygulama ile değiştirebilenler varmış ama ben pek emin olamadım güvenilir olup olmadığına bilen varmıdır hat Türk Telekom

Hocam operatör adını nasıl değiştirilir acaba biraz araştırdım da SMS ile değiştirebilenler uygulama ile değiştirebilenler varmış ama ben pek emin olamadım güvenilir olup olmadığına bilen var mıdır hat Türk Telekom.

Hocam bu yazacağım sadece Türk Telekom ve BİMCELL için geçerli.
4545'e AVATAR yazıp boşluk bırakıp istediğin operatör ismini yazıp gönderiyorsun. Sonra gelen mesaja ONAY AVATAR yazıp gönderirsen operatör ismin değişecek. Eğer varsayılan adı geri istiyorsan da yine 4545'e IPTAL AVATAR yazıp gönderirsen operatör adı geri gelir. BİMCELL hat kullanıyorsan aynı şekilde 4551'e mesaj atılır.

Evet hocam P Smart 2019 kullanıcısıyım daha tam sürüm bekliyoruz inşallah hızlıca gelir hepimize

Hocam bu yazacağım sadece Türk Telekom ve BİMCELL için geçerli.
4545'e AVATAR yazıp boşluk bırakıp istediğin operatör ismini yazıp gönderiyorsun. Sonra gelen mesaja ONAY AVATAR yazıp gönderirsen operatör ismin değişecek. Eğer varsayılan adı geri istiyorsan da yine 4545'e IPTAL AVATAR yazıp gönderirsen operatör adı geri gelir. BİMCELL hat kullanıyorsan aynı şekilde 4551'e mesaj atılır.

Peki herhangi bir ücret tahsilatı oluyor mu kontür yüklemek için kullandığım bakiyemden

P Smart 2019 için İtalya üzerinden açılan fut beta EMUI 12 sürümü için katılım yaptım. Beta kapandı, yine de merak edenler için işlemleri yaptığım siteyi bırakıyorum.

2 ay geçti üzerinden, ve hiçbir güncelleme belirtisi olmamaya devam ediyordu. Gelen giden yok, ve beta projeler kısmından kalkmıştı bile. Telefonumu bilgisayara bağlayıp HiSuite'e uygulaması ile güncelleme arattığımda EMUI 12'yi bulmuştu dün, ancak internet bağlantısı yok diye saçma bir hata vererek indirmiyordu. Bugün sabah yine denedim ve güncelleme başladı, hiçbir yedek almadan hızlıca geçtiğim için korkular başlamıştı.

Yaklaşık 15-20 dakika sonra güncelleme son buldu, 4.60GB boyutunda bir dosya indiriyor öncesinde.
Telefon yeniden başladı, kuruldu. Açılırken uygulamalar optimize ediliyor diye bayağı bir bekletti ve sonunda EMUI 12 karşımda duruyordu.
Eki Görüntüle 1408786,

Yeni font gibi ve kontrol paneli gibi yeni bir sürü özellik gelmişti, onları da bırakayım sonra eksiler. Aslında bayağı güzel görünüyordu sorun yoktu.

Eki Görüntüle 1408787

Ve bildirimler kısmı,

Eki Görüntüle 1408788

Sonrasında bir şey fark ettim, telefon ana menüde falan bayağı bayağı kasıyordu. RAM kullanımı çok uçuk, boşta flaan 700 MB RAM kalıyordu hiçbir şey yapmazken telefona. Uygulama içlerinde gezinirken sorun yoktu, yine hızlıydı gayet. Ama ana menüde telefon takur tukur takılıyordu, restart attım çözülmedi kafamda işte geri mi dönsem şeyleri oluşmuşken telefonu bırakmıştım, bi' 20 dakika geçmiş baktım telefon gayet hızlı çalışıyor takılma falan yok. Düzelmiş gibiydi, oyunlarda da pek performans kaybı yaşamadım, ama telefonu yeniden başlattığınızda bir 15-20 dk kendine gelmesi gibi sorunları var. Tam anlamıyla hala optimize edilmiş olduğunu düşünmüyorum, bu güncellemeyi zaten alıp da YT'de falan paylaşan kimse yok, yine de gelirse size bilgi vermek istedim sadece.

Temalar yeni gelen minimalist tasarım, hepsi çok mükemmel bana göre. Sadece minik optimizasyon sorunları çözülmeli, ayrıca Google konusunda da hiçbir sıkıntı yaşamadım, telefon hala Android 10 ve tüm Google uygulamaları keşfet dahil stabil çalışmaya devam ediyor.

Son olarak yenilik meraklısıysanız benim gibi, yedek alıp yükleyin deneyin misler gibi geldiyse. Onun dışında normal kullanıcılar zaten buna katılmamıştır bile, o yüzden pek takılmayın gelmediyse de gelirse de güncellemeyin derim ben sizin için. Çünkü stabil çalışabilse de bazen normal bir kullanıcının canını sıkabilecek seviyede takılmalar yaşanıyor.

Son olarak genişletilmiş klasörler gibi yenilikler hakkında, sürüm isimleri ve birkaç SS daha bırakayım.

Geniş klasörler.

Eki Görüntüle 1408796

Yazılım güncelleme ekranı.

Eki Görüntüle 1408797

Cihaz hakkında kısmı.

Eki Görüntüle 1408800

Ayrıca cihazım Türkiye kayıtlı, onu da belirteyim. Bölgeyi İtalya yaparak alabildim.
Hiçbir şekilde betaya katıldığınız halde alamıyorsanız ayarlardan, sırasıyla my Huawei üzerinden, sonra HiSuite'e ile kontrol edin. Yine gelmiyorsa, biraz araştırıp e-recovery modu ile güncellemeyi de deneyebilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler, iyi günler efenim.

Usta ilk ekran görüntüsündeki saat widgetini hangi uygulama ile aldın Huawei'nin saat uygulamasının widgetlarında yok da beğendiğim için sordum widgeti.

Yeni konular

Geri
Yukarı