Huawei P Smart 2019 IMEI Problemi

Flender

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, şu an kullandığım telefonu hemen hemen 117 gün önce yurt dışından getirdim. Ancak bana IMEI mesajı gelmedi ama BTK sitesinde IMEI sorgusu yapınca kayıtsız diyor. Asıl mesele şu telefonumu nasıl IMEI'sini değiştirip ya da başka bir yöntem ile ücretsiz kullanmaya devam edebilirim?

Telefon Hakkında:
Derleme no: 9.1.0.279 (C432E8r1P12)
EUMI sürümü: 9.1.0
Android sürümü 9
Model POT-LX1

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Bu sene IMEI kayıt 1500 civarı olmuştu. Passaport kayıtı ile fark oluyor mu, bilmiyorum. Bir de yasadışı yolu var, IMEI attırma. Yapan telefoncular var 150TL civarına yaparlar ama telefonunuzun "brick" olup bir daha açılmama riski var. Her IMEI atılan telefon öyle olacak diye kural yok, ama o risk var.

Selam. Bu sene IMEI kayıt 1500 civarı olmuştu. Passaport kayıtı ile fark oluyor mu, bilmiyorum. Bir de yasadışı yolu var, IMEI attırma. Yapan telefoncular var 150TL civarına yaparlar ama telefonunuzun "brick" olup bir daha açılmama riski var. Her IMEI atılan telefon öyle olacak diye kural yok, ama o risk var.

Yeni yasa ile birlikte Pasaport sahibi ile kullanılan hattın sahibinin aynı olması gerekiyor.

X bir telefonu Ahmet A.'nın pasaportuna işlettiniz, O telefonda sadece Ahmet A'nın hatları şebeke alır.

3 yıl sonrasında ise normal kullanıma açılır.

En uygun çözüm imei attırmaktır. Bir çok yurtdışı cihaz loader ile gelir ve ilk açılışta imei gömülür.

En mantıklı çözüm imei attırmaktır.
En mantıklı değil, en ucuz çözüm IMEI attırmaktır. Atılan IMEI'den sonra telefonda oluşabilecek sorunlardan dolayı hiçbir garantin olmaz. Telefonun ilerde çökerse bir daha açtıramayabilirsin. IMEI atılmış bir telefona 0'lama yapamazsın. Ses ve başlatma tuşuyla recovery moduna alıp hard reset yapabilirsin ama o zaman da IMEI silinir. Ve çöktükten sonra hard reset'de atamazsın.

En mantıklı değil, en ucuz çözüm IMEI attırmaktır. Atılan IMEI'den sonra telefonda oluşabilecek sorunlardan dolayı hiçbir garantin olmaz. Telefonun ilerde çökerse bir daha açtıramayabilirsin. IMEI atılmış bir telefona 0'lama yapamazsın. Hard reset yaparsan, IMEI silinir. Ve çöktükten sonra hard reset'de atamazsın.

Mantıklıyı "uygun" olarak düzelttim

En mantıklı değil, en ucuz çözüm IMEI attırmaktır. Atılan IMEI'den sonra telefonda oluşabilecek sorunlardan dolayı hiçbir garantin olmaz. Telefonun ilerde çökerse bir daha açtıramayabilirsin. IMEI atılmış bir telefona 0'lama yapamazsın. Ses ve başlatma tuşuyla recovery moduna alıp hard reset yapabilirsin ama o zaman da IMEI silinir. Ve çöktükten sonra hard reset'de atamazsın.
Yapılabilecek başka işlemler var mı?
Telefonu kayıt ettirmek 1500 tl civarı geliyor. Telefonu 1800 tl ye sıfırını alıyorum. Bana çözüm lazım :/

Yapılabilecek başka işlemler var mı?
Bilmiyorum. 1500 verilmez. IMEI atırırsan da ileride kapanırsa üzülme, hazırlıklı ol. Benim telefon Whattsup'tan video çekerken kapanmıştı. Kesin kapancak diye bir kural yok ama kendini belli ediyordu. Garipleşmişti IMEI attırdıktan sonra. Telefona işlem yapılıp yapılmadığını anlamak için birkaç saat kullanmak yeterdi yani. :( Attırırsan fazla kullanmamaya çalış, tavsiyem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı