Huawei telefon için işletim sistemi önerisi

627056

Centipat
Huawei kullanıyorum Android ve iOS dışında mobil için yapılmış diğer işletim sistemleri hakkında pek bir bilgim yok sizce Android yerine kurabileceğim başka hangi işletim sistemleri var? Android kadar stabil ve geliştirme alan eğer yoksa sıfırdan normal Android kurmamı önerir misiniz? Eğer öneriyorsanız kurulum için kaynak önerirseniz mutlu olurum.

Huawei kullanıyorum Android ve iOS dışında mobil için yapılmış diğer işletim sistemleri hakkında pek bir bilgim yok sizce Android yerine kurabileceğim başka hangi işletim sistemleri var? Android kadar stabil ve geliştirme alan eğer yoksa sıfırdan normal Android kurmamı önerir misiniz? Eğer öneriyorsanız kurulum için kaynak önerirseniz mutlu olurum.
AOSP sistemleri kurmanı öneririm fakat yine de çok hakim değil isen hiç bulaşma brick edersin maazallah sonra ekranla öyle bakışırsın.

Çok stabillerdir güncelleme konusunu bilmiyorum ama yüksek ihtimalle alıyorlardır. İçinde gereksiz cart curt bloatwareler olmaz, üzmez, şarj tüketimini azaltır, sadelik kazandırır, Google uygulamaları hızı arşa çıkar vs. vs.

Bir Android eder mi sence? APK dosya kurma özelliği özellikle benim için çok önemli.

Android'in kökü ne oluyor? Mobil işletim sistemleri hakkında hiçbir bilgim yok o nedenle herhangi bir şey bilmemi bekleme.
Markalar Android üzerinde oynama yapıp piysaya sürerler. Buna Uİ denir. Bizim bahsettiğimiz belirli bir marka için değil direkt olarak Android in mevcut sürümünün saf halidir.

Markalar Android üzerinde oynama yapıp piysaya sürerler. Buna UI denir. Bizim bahsettiğimiz belirli bir marka için değil direkt olarak Android'in mevcut sürümünün saf halidir.

Anladım sağ ol o zaman ben hiç bulaşmayayım bozarım sonra Android 11 kurayım en iyisi yardımın için teşekkürler.

LineageOS'a bakabilirsin. Yusuf ipek Xiaomi cihazında kullanıyor ve bununla ilgili güzel rehber niteliğinde videoları var.

Geri
Yukarı