Huawei WS5200 modem olarak kullanılabiliyor mu?

MertHatipOglu

Kilopat
Yer
182. Filoda
Daha fazla  
Yukarıda modelini belirttiğim cihazı mevcut. Operatörün (Turkcell) verdiği cihaz yerine kullanabilir miyiz? İsmindeki yönlendirici ibaresi kafamı karıştırdı. Benim şu anki mevcut modemime gelen internet kablosunu bu cihaza takarsam çalışıyor mu yoksa amacı farklı mı?

Altyapınız fiber mi VDSL yada ADSL mi? Evinize telefon kablosu mu geliyor ethernet kablosu mu diye de sorabilirim.
DSL portu olanlara modem, olmayanlara routher diyoruz biz. Bahsettiğiniz model bir routher.
Bilmiyorsanız Turkcell'in cihazının fotoğrafını çekip atabilirsiniz.

Altyapım fiber, ethernet kablosu geliyor.
O zaman modeme ihtiyacınız yok zaten. Bahsettiğiniz routher'ı kullanabilirsiniz.
O yönlendirici (routher'ın türkçesi) ibaresi fiber teknolojisinden öncesi için verilmiş bir isim. Önceden modeme DSL ile internet geldiği için modemden routher'a ethernet kablosu çekilerek o cihazlar yönlendirici olarak kullanılıyordu. Fiber altyapısında daireye ethernet kablosu geldiği için modeme ihtiyaç duymadan direkt routher bağlıyoruz.

Hocam bu cihazı şimdi modemsiz kullanamıyoruz değilmi? Dediğiniz gibi router, modemden çıkan kabloyu buna takıp kullanabiliyoruz yanlış anlamadıysam.

Hocam bu cihazı şimdi modemsiz kullanamıyoruz değilmi? Dediğiniz gibi router, modemden çıkan kabloyu buna takıp kullanabiliyoruz yanlış anlamadıysam.
Hocam yukarıda detaylı anlattım. Şuan siz türkcell'in verdiği cihazı çıkarıp Huawei'yi bağlayabilirsiniz. Türkcell'in cihazı da zaten bir modem değil routher. (eğer dediğiniz gibi evinize ethernet geliyorsa)
Bahsettiğimiz bir modem yok şuan. Turkcell'inki de routher o huawei cihaz da routher.

Hocam şimdi anladım en konuyu, yanlış anlamışım az önce :) peki bu fiyatlarda başka önerebileceğiniz bir router var mı?
Yada bu fiyatlar da daha iyi bir router var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı