Hukuk mu Fizik mi?

Hangi Bölüm

• Hukuk

Oy: 9 37,5%
  • Fizik

Oy: 15 62,5%

• Oy verenlerin toplamı
    24

Mefadu

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Fizik ve hukuk bölümü arasında gidip geliyorum. Fizik okursam yurtdışına çıkmak istiyorum. İyi bir üniversitede okuyup başarı gösterirsem lisans, yükseklisans veya doktora seviyesinde iken yurtdışına gidebilir miyim? Hukuk okursam yurtdışına gitme imkanımın çok kısıtlı olucağını biliyorum. Hukuk okursam akademisyenlik nasıl olur? Tavsiyeleriniz ne olur?

Savcılık da aslında aklımda olan bir meslekti ancak sürekli başka yerlere atanma, iş yoğunluğu gibi sebeplerden dolayı istememiştim. Birkaç ay önceye kadar kaymakamlık mı savcılık mı diye düşünüyordum. Fizik okuyup yurtdışında iş bulamama durumu olursa burda öğretmenlik yapmak istemiyorum. Bu yüzden biraz endişeliyim. Bu meslekler hakkında biraz bilgi verir misin? Sence kaymakamlık mı savcılık mı?

Savcı olacağım deyince savcı olunmuyor. Şu anki duruma bakarsak önce AKP'li olacaksın sonra da sınavı kazanacaksın. Bunlar olsa bile savcı olacağın kesin değil çünkü hakim mi savcı mı olacağın kurayla belirleniyor.
Haklısınız. Adalet olmayan ülkede adalet sağlamak imkansız.

Savcı olacağım deyince savcı olunmuyor. Şu anki duruma bakarsak önce AKP'li olacaksın sonra da sınavı kazanacaksın. Bunlar olsa bile savcı olacağın kesin değil çünkü hakim mi savcı mı olacağın kurayla belirleniyor.
Çoğu kişi hakimliği istediği için savcılık isteyenlerin direk seçme imkanı varmış diye okumuştum biryerde.

Haklısınız. Adalet olmayan ülkede adalet sağlamak imkansız.
Kukla gibi bir şey oluyorsun. Önemli konularda malum kişiye ters karar verirsen bir bakmışsın başkaları da sana ters karar vermiş. Tabi konu sahibi arkadaş mezun olup ise başlayana kadar durum ne olur bilmem.

Biri sayısal biri eşit ağırlık bölümü. Hangisinde iyiysen onu oku. Hayatın boyunca yapacağın mesleği böyle eleme yöntemiyle seçme.

Biri sayısal biri eşit ağırlık bölümü. Hangisinde iyiysen onu oku. Hayatın boyunca yapacağın mesleği böyle eleme yöntemiyle seçme.

İşsiz kalma tehlikesinden dolayı bize pek de seçenek kalmıyor. Mühendislik okursak işsiz kalabiliriz, Fizik okursak kalabiliriz, hukuk okursak kalabiliriz. Başka yöntem kalmıyor ama haklısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı