Hukuk mu? Yönetim bilişim sistemleri mi? Yoksa işletme mi?

somnia

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, seneye tekrar üniversite sınavına eşit ağırlıktan gireceğim. Başlıkta da belirttiğim üzere benim için bu alanda okunabilecek 3 bölüm var, ancak hangisi üzerine ilerlemeliyim kafam çok karıştı. Bu sene Boğaziçi işletme hedefim olduğu için tercih yapmadım. Aynı zamanda Boğaziçi yönetim bilişim de düşünüyorum. Çünkü yazılım ve bilgisayar alanlarına da ilgi duyuyorum. Bir yandan da hukuk da olabilir mi diye düşünmüyor değilim. Ancak okumaya değer mi bilemiyorum. Sizlerden ricam beni bu bölümler hakkında aydınlatmanız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence içlerinden en okunası olan Yönetim bilişim sistemleri. Tabii siz kendinize en yakın hissettiğiniz bölümü seçmelisiniz. Her gün işinize küfrederek gitmek var, severek gitmek var.

Yurt dışı istiyorsan hukuk gibi bölümler çelişki olur. Marmara YBS'den bir hoca güzel anlatmış bu videoda. Dakika 9'dan sonra değiniyor bu konuya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence içlerinden en okunası olan Yönetim bilişim sistemleri. Tabii siz kendinize en yakın hissettiğiniz bölümü seçmelisiniz. Her gün işinize küfrederek gitmek var, severek gitmek var.
Kesinlikle o sebepten mantıklı bir seçim yapmak gerekiyor

Yurt dışı istiyorsan hukuk gibi bölümler çelişki olur. Marmara YBS'den bir hoca güzel anlatmış bu videoda. Dakika 9'dan sonra değiniyor bu konuya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Cevabınız için teşekkürler videoyu mutlaka izleyeceğim.

Üniversite mezunlarının büyük bir kısmı işletme mezunu. Hukuk desen dünya genelinde üstün bir meslek olsada Türkiye'de cırtlamış bir meslek oldu artık. YBS okumanı tavsiye ederim. İş olanağı oldukça fazla, kendini geliştirmene bağlı olarak iş olanağı mevcut oranın üstüne çıkmakta.

Not: İşletme okuyorum, pişmanım.

Annem 2 üniversite mezunu, birisi işletme. Benim doğumumdan önce torpille belediyeye yerleşmiş. Allah'ın adaleti şaşmıyor ve 32 yaşında işten ayrılmak zorunda kalıyor, 10 yıl işsiz kalıyor. Neden? İşletme mezunu çok fazla bu yüzden işverenler tanıdık, tecrübeli eleman istiyor. İşletme okumanı önermem açıkçası.

Üniversite mezunlarının büyük bir kısmı işletme mezunu. Hukuk desen dünya genelinde üstün bir meslek olsada Türkiye'de cırtlamış bir meslek oldu artık. YBS okumanı tavsiye ederim. İş olanağı oldukça fazla, kendini geliştirmene bağlı olarak iş olanağı mevcut oranın üstüne çıkmakta.

Not: İşletme okuyorum, pişmanım.
Annem 2 üniversite mezunu, birisi işletme. Benim doğumumdan önce torpille belediyeye yerleşmiş. Allah'ın adaleti şaşmıyor ve 32 yaşında işten ayrılmak zorunda kalıyor, 10 yıl işsiz kalıyor. Neden? İşletme mezunu çok fazla bu yüzden işverenler tanıdık, tecrübeli eleman istiyor. İşletme okumanı önermem açıkçası.
Merhaba, Boğaziçi işletmeyi yakın çevremde bitirip çok güzel işler başaran kişiler olduğu için düşünmüştüm. Hatta silikon vadisinde startup kuranlar bile vardı Aynı şekilde yönetim bilişim sistemlerini de. Ancak hukukçu bir aileden geliyorum arada kalmamın sebebi buydu.

Yeni konular

Geri
Yukarı