Yönetim bilişim sistemleri mi okunmalı, işletme mi?

CBum

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Alanya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 3 3100 - Anakart: Gigabyte B450M-S2H - Ekran Kartı: Sapphire Pulse RX 6600 - RAM: Adata XPG Gammix 8GB 3200MHz (x2) - SSD: GeIL Zenith R3 High Performance 512GB - HDD: WD Blue 1TB 7200RPM - Kasa: Dark Diamond Pro Mesh - PSU: High Power 500W 80+ Bronze - Monitör: Asus TUF Gaming VG259QR 165HZ 1 ms

İşletim Sistemi: Windows 11 Pro

Telefon: Samsung Galaxy A52
Merhaba, YBS bölümü düşünüyordum ama devlet üniversitelerinde makas çok açık, Marmara üniversitesi 6 bin civarında almış, bir üstünde yanlış bakmadıysam dokuz eylül var, o da 65 bindi sanırsam. Ben de düşündüm ki YBS yerine direkt 20-30 bin civarında alan YTÜ veya Marmara'da işletme mi okusam? Sizce hangisi daha mantıklı? Akdeniz veya deu YBS mi, yoksa İstanbul'da işletme mi?

Açıkçası bana gelirsek ben teknolojiye ilgiliyim fakat günümüz şartlarında hangisinin iş olanağı daha yüksekse onu hedefleyeceğim.

Son düzenleme:
Ne yapmak istediginize bagli biraz da. YBS okuyup yazilimci da olabilirsiniz yine bilisim alaninda analist veya devops tarzi mesleklere de yonelebilirsiniz. Bilisim tarafiyla ugrasmak istemiyorsaniz o zaman isletme okumak daha mantikli olabilir.

Ne yapmak istediginize bagli biraz da. YBS okuyup yazilimci da olabilirsiniz yine bilisim alaninda analist veya devops tarzi mesleklere de yonelebilirsiniz. Bilisim tarafiyla ugrasmak istemiyorsaniz o zaman isletme okumak daha mantikli olabilir.
Evet, ona üniversite okurken karar verecektim normalde, ancak şimdi önümde büyük bir yol ayrımı var, iyi bir üniversitede bilişimli işletme mi, yoksa daha iyi bir üniversitede düz işletme mi? Zor karar.

Evet, ona üniversite okurken karar verecektim normalde, ancak şimdi önümde büyük bir yol ayrımı var, iyi bir üniversitede bilişimli işletme mi, yoksa daha iyi bir üniversitede düz işletme mi? Zor karar.

Isletme alani hakkinda bilgim yok o yuzden bir sey diyemem. Ancak bilisim alaninda kariyer yapacaksan Bogazici, Sabanci, Koc, ODTU, ITU, Bilkent tarzi yerlerden mezun olmuyorsan zaten cok da onemi yok. Kendini ne kadar gelistirdigine bakarlar bu unilerden mezun degilsen. Isletme tarafinda YTU'nun agirligi var mi sektorde onu bilmiyorum.

Hocam bende YBS istiyorum. Sıralamalar cidden fırladı. Bu arada bu bölümü en verimli sadece İstanbul'da okuyabilirsiniz. Sırf bu yüzden devletlerin gelmesi zor olduğundan geçen bir vakıfları araştırayım dedim. Yok abi yok yani doğru düzgün bilgi veren kaynak yok. Mezunlarından gelen yorumlar zaten karışık. Allah bize yardım etsin devletler gelmezse. Bu arada dediğiniz olayı bende düşündüm mesela 60K'ya vakıf üniversitesinde burslu YBS okumak vs Hacettepe İktisat, Hacettepe Uluslararası İlişkiler ve Bilkent Uluslararası İlişkiler gibi ama burada şunu fark ettim. Ben bu saydıklarımı sadece üniversite imajı için istiyordum. Gerçekten tek istediğim bölüm YBS. Başka hiçbir bölümü içtenlikle istemiyorum açıkçası. Bu bölümü en kötü ihtimalle İstanbul'da iyi kötü bir vakıf üniversitesinde okuyup, kendimi geliştirip yurt dışında çalışmayı hedefliyorum.

Hocam bende YBS istiyorum. Sıralamalar cidden fırladı. Bu arada bu bölümü en verimli sadece İstanbul'da okuyabilirsiniz. Sırf bu yüzden devletlerin gelmesi zor olduğundan geçen bir vakıfları araştırayım dedim. Yok abi yok yani doğru düzgün bilgi veren kaynak yok. Mezunlarından gelen yorumlar zaten karışık. Allah bize yardım etsin devletler gelmezse. Bu arada dediğiniz olayı bende düşündüm mesela 60K'ya vakıf üniversitesinde burslu YBS okumak vs Hacettepe İktisat, Hacettepe Uluslararası İlişkiler ve Bilkent Uluslararası İlişkiler gibi ama burada şunu fark ettim. Ben bu saydıklarımı sadece üniversite imajı için istiyordum. Gerçekten tek istediğim bölüm YBS. Başka hiçbir bölümü içtenlikle istemiyorum açıkçası. Bu bölümü en kötü ihtimalle İstanbul'da iyi kötü bir vakıf üniversitesinde okuyup, kendimi geliştirip yurt dışında çalışmayı hedefliyorum.

Benim kuzenim Ankara YBÜ'de YBS okudu. Yaklasik 1 yildir Kuveyt Turk'de analist olarak calisiyor. Sadece Istanbul'da okumak sart degil yani.

Benim kuzenim Ankara YBÜ'de YBS okudu. Yaklasik 1 yıldır Kuveyt Türk'de analist olarak calisiyor. Sadece İstanbul'da okumak sart degil yani.

Elbette değil ancak bilişim, teknoloji vs. merkez olarak İstanbul olduğundan avantajları daha iyi ve daha çok. Yani imkan varsa kesinlikle İstanbul.

Geri
Yukarı