Hukuk okunur mu?

Peki iş dünyası nasıl olur hocam? Okumaya değer mi?
Anlatıyım, bir miktar para lazım yoksa başka işlerde illa çalışmanız yan meslek gibi. Okuduktan sonra ofis gibi biryer açarsanız iyi olur ha açmazsanızda etrafınızdaki esnaflara felan kartınızı verin onlar öyle bir sosyal oluyoki hemen sizi bağlarlar (tabi cebine 20-50 kağıt felan sıkıştırın) tanıdıklarınıza verin kartları onlar size bağlarlar. Eyer çevrenizde hiç kimse yoksa ve paranızda ortalamanın altındaysa okumanızı önermem. Sizin zararınıza olur. Ha eğer belge alıp yurt dışına gitmeyi düşünüyorsanız orası size kalmış ama Türkiye'de hukuk okumak ya partili, ya paralı, yada aşırı sosyal olmanızı gerektirir.

Hocam, bence hukuk bölümü eşit ağırlık bölümünde okunabilecek en mantıklı bölüm. Hukuk okuyup da işsiz kalmak, hukuk okuduktan sonra çok yüksek paralar kazanmaktan çok zordur, diye düşünüyorum...

Çok çok fazla hukuk mezunu bulunuyor, bu nedenle özellikle yeni avukatların durumu çok kötü şu an, size destek atacak dayınız amcanız babanız yoksa sürüm sürüm süründürürler. Destek atacak dayınız varsa kral olursunuz :)

Dayı vs yoksa, meslek hayatınızın ilk 3-5 yılı gerçek kölelikle geçer, insanlık dışı çalışmak zorunda kalırsınız. Avukatların çok küçük bir kesimi maddi olarak başarılı oluyor, ortalamada diğer mesleklere göre avukatlıkta başarılı olmak daha zor. Başarılı olursanız eğer çok iyi getirisi bulunuyor ancak hangi meslekte ütopik başarınız olsa para zaten gelir.

Çok rekabetçi bir alanda 10x çalışmak yerine, daha az rekabetçi bir alanda 5x çalışarak daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Ayrıca ileride yurt dışına göçmek isterseniz mesleksiz kalırsınız, diplomanız yurt dışında geçerli değildir(10001 denklik ve ek dersler vs alırsanız diploma geçiyor ama çok zor bir durum)

Hukuk fakültesini tavsiye etmiyorum.

İç mimarlık düşündünüz mü?
Hocam iş dünyası nasıl? Hiç bilgim yok da.
Çok çok fazla hukuk mezunu bulunuyor, bu nedenle özellikle yeni avukatların durumu çok kötü şu an, size destek atacak dayınız amcanız babanız yoksa sürüm sürüm süründürürler. Destek atacak dayınız varsa kral olursunuz :)

Dayı vs yoksa, meslek hayatınızın ilk 3-5 yılı gerçek kölelikle geçer, insanlık dışı çalışmak zorunda kalırsınız. Avukatların çok küçük bir kesimi maddi olarak başarılı oluyor, ortalamada diğer mesleklere göre avukatlıkta başarılı olmak daha zor. Başarılı olursanız eğer çok iyi getirisi bulunuyor ancak hangi meslekte ütopik başarınız olsa para zaten gelir.

Çok rekabetçi bir alanda 10x çalışmak yerine, daha az rekabetçi bir alanda 5x çalışarak daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Ayrıca ileride yurt dışına göçmek isterseniz mesleksiz kalırsınız, diplomanız yurt dışında geçerli değildir(10001 denklik ve ek dersler vs alırsanız diploma geçiyor ama çok zor bir durum)

Hukuk fakültesini tavsiye etmiyorum.
İç mimarlık, YBS, grafik tasarım nasıldır hocam?

Hocam iş dünyası nasıl? Hiç bilgim yok da.

İç mimarlık, YBS, grafik tasarım nasıldır hocam?
Şimdi iş çetin mantığıyla gidiceksek bu mühendislikler içinde geçerli sektöre girişte ve devamında burnunuz sürtülüyo ilk birkaç sene. Yani tıp dışı tüm bölümler sorunlu. Sosyalseniz kendinizi iyi ifade edebiliyorsanız münakaşalarla uğraşırım ben çetin cevizim derseniz yazın hukuğu tabi birde para kazanmak için istemediğiniz davaları alabilirsiniz istemediğiniz kişileri de savunabilirsiniz. Ben bunları başarırım diyorsanız hukuğu yazın. Onun dışında bu dediğimiz 3 bölümü düşünebilirsiniz iyi bir üniversitede okumak kaydıyla. 3 bölümde kendi içinde farklı o yüzden yeteneğiniz ve isteğinize göre sizin seçmeniz gerek. Kendi açımdan düzenlicek olursam hukuk>iç mimarlık>ybs>grafik tasarım

Yeni konular

Geri
Yukarı