Hyper T212 Evo Fan Sesi

Eray ÖZGÜR

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar T212 EVO soğutucuyu alalı 5 gün oldu fandan ses gelmeye başladı dönme hızına baglı tık tık tık diye sanki bi kablo sürtüyomus gibi. Açtım kapağı baktım sürtme yok fanın motorunun olduğu yerden geliyor. Fanı tepe taklak çeviriyorum ses yok normak düz ceviriyorum ses geliyor sanki motorun orda bişeye sürtüyor. Ayrıca boşta 25 derecelerde olan sıcaklığım 35-40'a çıktı yani bariz bir şekilde fanın sogutmasını engelleyen bir olay bu. Bende o motorun oraya yağ damlattım o tam araya ve sesi bariz kesti. Fakat o motorun içine aradan döktüğüm tam sekmenlerin oraya döktüğüm yağ bi süre sonra ne olduysa genleştimi ne buharlaştımı fan komple yağlanmış fanda değdiğim yer yağ.

1. Sorum: O ses neden olabilir 5 günlük fanda ?
2. Sorum: Fana yayılmış yağ ısınmaya sebep olur mu yağlamam kötü mü olmuş ?
3. Fanı yağdan nasıl temizlerim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yağı fazla damlatmadıysan sıkıntı olmaz temizlemek için kompresör ile basınçlı hava tut yağ döktüğün yere fazla yağı hava dışarı atacaktır, veya uğraşmak istemiyorsan git iade et sonra birdaha al eğer arızalı falan dersen 20 iş gününden önce gelmez.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı