Çözüldü HyperX 4 GB 2400MHz CL15 ile G.Skill 8 GB 3000 MHz CL16 RAM uyumlu çalışır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SameTEX

Hectopat
Daha fazla  
Anakartım MSI H110M Pro-VD ama 2022 yazında işlemcimi 10. nesile çıkarmak istiyorum ve dolayısı ile anakartımı da değiştireceğim. Şu an zaten olağan RAM'im çok az, HyperX 4 GB 2400 MHz CL15. Malum fiyatlarda uçtu o yüzden hem ucuz hem de MHz değeri yüksek olan RAM almak istiyorum. G.Skill 8 GB 3000 MHz CL16 ile herhangi bir uyumluluk sorunu yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Uyumsuzluk sorunu yaşadığımı nasıl anlarım çünkü HyperX markası çok pahalı ve 2400 MHz 15CL piyasada çok az. En kötü uyumsuz olduklarını anlarsam HyperX'i ikinci elden satıp bir süre sonra ayni RAM'den bir adet daha alip RAM miktarini 16ya cikartirim.

Eğer sistem mavi ekran veriyorsa, siyah ekranda kalıyorsa anlarsınız. Bence mevcut RAM'inizi satıp 8x2 set alın.
Yaşayabilirsiniz. Mümkünse aynı RAM'i alın.

Uyumsuzluk sorunu yaşadığımı nasıl anlarım çünkü HyperX markası çok pahalı ve 2400 MHz 15CL piyasada çok az. En kötü uyumsuz olduklarını anlarsam HyperX'i ikinci elden satıp bir süre sonra ayni RAM'den bir adet daha alip RAM miktarini 16ya cikartirim.

Eğer sistem mavi ekran veriyorsa, siyah ekranda kalıyorsa anlarsınız. Bence mevcut RAM'inizi satıp 8x2 set alın.

Çözüm

Geri
Yukarı