HyperX Alloy Origins 60 vs GamaKay MK61

Fatih ALEMDAR

Hectopat
Arkadaşlar bu iki klavyeden birini almak istiyorum ama şu anda Banggood sitesinde MK61 1050TL, HyperX alloy Origins 60 Amazon sitesinde 1750TL. Bunlardan hangisini önerirsiniz? Ve sizin önerdiğiniz Switch hangisidir? Hangisi daha estetik durur? (GamaKay MK61 siyah renk alacağım)

MK61 alınabilir bir klavye. Alloy Origins 60 alınır ama ona o kadar vermezdim.

Kalih Switchlerin dayanıksız olmasını riske alacaksanız bunu öneririm.

HyperX için o kadar fiyat çıkmaya gerek yok. Bu fiyat bandında MK61 daha iyi bir seçenektir.
İncelemem mevcut :
İnceleme: GAMAKAY MK61 %60 Blue Switch Beyaz Klavye İncelemesi bakmak isterseniz.
Ayrıca sessiz ve hızlı olarak yellow switch öneririm.
Sesli olarak gateron'un blue switchleri çook güzeldir, diğerleri gibi iğrenç bir ses yok. Ayrıca gateron switch olmasının ve klavyenin yalıtımının iyi olması yüzünden yay sesi neredeyse yoktur.
Gateron daha güzeldir ayrıca kaldı ki klavye hotswap.

Ek olarak klavye puding keycaps olduğu için o verdiğiniz RGB parasının hakkını bir güzel veriyor, siyah puding keycapsli olan da çok güzel.

Hocam hangisini aldınız? Alloy Origins şu an 1578 TL fiyatı var bende 2'si arasında kaldım. GamaKay MK61'in gelme süresi bayağı uzun oluyor çünkü şu anda da stok durumu yokmuş diye biliyorum mayıs 10una doğru anca gelir MK61 alırsam çok bekletir beni.

Hocam hangisini aldınız? Alloy Origins şu an 1578 TL fiyatı var bende 2'si arasında kaldım. GamaKay MK61'in gelme süresi bayağı uzun oluyor çünkü şu anda da stok durumu yokmuş diye biliyorum mayıs 10una doğru anca gelir MK61 alırsam çok bekletir beni.
Gamakay için beklenilir hocam fakat alacaksanız size eksilerini tek tek sayabilirim.

Tabii sayarsanız sevinirim. Çok kararsız durumdayım hatta GamaKay sipariş verip iptal ettim 17'sinde gelecek stoklar diye.
Hocam öncelikle klavye çok güzel, klavye hakkında pek sorun yok kullanım açısından ama şöyle sorunları var :
1- Tuş üzerinde bulunan medya tuşları simgeleri (HM PS SL gibi yani) , temizlemek isterseniz silinebiliyor.
2- Uygulamanın programı bozulabiliyor, custom ışıklandırma çalışmıyor
3- Macro ve Tuşların işlevini değiştirme hiçbir işe yaramıyor en azından ben hiçbir sürümünde yapamadım
4- Uygulamayı kapatınca, uygulamadan seçilen hiçbir ışığa erişim olmuyor programsız.
5- Bazı tuşlara dokununca sallanması kötü oluyor fakat bir sorun teşkil etmiyor, bence vites gibi hoş aslında ama yazdım.
6- Bazen, bazı tuşların ışıkları yanmıyor fakat çalışıyor. Klavyeyi resetlemeden de geçmiyor, custom ışık yaparken sanırım bozuyor klavyeyi.
Aklıma gelenler bunlar şu anlık hocam, genel olarak klavye güzel fakat uygulama açısından custom etmek isteyen biriyseniz aşırı iğrenç bir şekilde böyle şeyler yapıyor.

Hocam öncelikle klavye çok güzel, klavye hakkında pek sorun yok kullanım açısından ama şöyle sorunları var:
1- tuş üzerinde bulunan medya tuşları simgeleri (HM PS SL gibi yani), temizlemek isterseniz silinebiliyor.
2- uygulamanın programı bozulabiliyor, Custom ışıklandırma çalışmıyor.
3- macro ve tuşların işlevini değiştirme hiçbir işe yaramıyor en azından ben hiçbir sürümünde yapamadım.
4- uygulamayı kapatınca, uygulamadan seçilen hiçbir ışığa erişim olmuyor programsız.
5- bazı tuşlara dokununca sallanması kötü oluyor fakat bir sorun teşkil etmiyor, bence vites gibi hoş aslında ama yazdım.
6- bazen, bazı tuşların ışıkları yanmıyor fakat çalışıyor. Klavyeyi resetlemeden de geçmiyor, Custom ışık yaparken sanırım bozuyor klavyeyi.
Aklıma gelenler bunlar şu anlık hocam, genel olarak klavye güzel fakat uygulama açısından Custom etmek isteyen biriyseniz aşırı iğrenç bir şekilde böyle şeyler yapıyor.

Peki %100 klavyeden geçince sıkıntı yaşadın mı? numpad ve yön tuşlarını kullanan biriyim normal de.

Peki %100 klavyeden geçince sıkıntı yaşadın mı? numpad ve yön tuşlarını kullanan biriyim normal de.
Hiçbir sorun yaşamadım hocam fakat şöyle bir şey var, ben numpad çok kullanmazdım. Sayıları kullanmak her zaman daha cazipti benim için. Yön tuşları açısından evet, bazen sorun olabiliyor fakat fn+space ile FNLOCK yapıldığından dolayı kolayca önüne geçilebiliyor. Ayrıca tuşlar zaten yeteri kadar büyük olduğu için alışmanız gayet kolay olacaktır ve daha zevkli gelecektir.

Geri
Yukarı