HyperX Cloud Alpha vs Cloud II

• Konuyu başlatan _null
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 242
Bütçe
1300

_null

Hectopat
Cloud II vs Cloud Alpha modelleri arasında kaldım. CS:GO ve Battlefield oynuyorum ağırlıklı. Ses kartı iyi olanlar için Cloud Alpha öneriliyor 2 ses kanalı kullanılıyor diye biliyorum ama ses kartı normal olanlar için ise Cloud II öneriliyor. Tek istediğim sesi nasıl doğru alırım 7.1 şart mı yoksa mevcut ses kartları yeterli mi bilmiyorum her kafadan farklı bir yorum çıkıyor. 2 bilgisayar kullanıyorum. Masaüstünde B450M S2H anakartı var ve içinde ALC887 ses kartı mevcut. Diğer bilgisayarım ise Monster Abra A5 v15.5 fakat bilgisayar şu an bende değil ve hangi ses kartı barındırdığını bilmiyorum. Ses kartları hakkında bilgim yok maalesef yardımcı olursanız sevinirim.

110000101275411.jpg
411DTkG3mtL._AC_SY1000_.jpg

Pratikte denemedim ancak ALC887'nin 65 Ohm bir kulaklığı besleyebileceğini sanmıyorum. Beslese dahi maksimum ses düzeyi tatmin etmeyebilir. ALC887 ve 892'nin genel olarak sıkıntısı 3.5mm kulaklıkların %100 ses seviyesinde bile biraz daha ses arttırma gereksinimi duyması. Cloud Alpha'yı bu sebeple her senaryo için öneremiyorum.

Pratikte denemedim ancak ALC887'nin 65 ohm bir kulaklığı besleyebileceğini sanmıyorum. Beslese dahi maksimum ses düzeyi tatmin etmeyebilir. ALC887 ve 892'nin genel olarak sıkıntısı 3.5mm kulaklıkların %100 ses seviyesinde bile biraz daha ses arttırma gereksinimi duyması. Cloud Alpha'yı bu sebeple her senaryo için öneremiyorum.

Şu yorum o kadar içimi rahatlattı ki. O kadar fark edecek bir şey olmaz ama birbirine çok yakın olan iki kulaklıktan birini alırken niye daha iyisini almayayım diyordum. En azından alırken kafam daha rahat olacak teşekkür ederim. Cloud II kesinleşti kafamda.

Geri
Yukarı