HyperX Cloud II Hala Alınır Mı?

Henüz birkaç aydır kullanıyor olduğum Kingston HyperX Cloud II hakkındaki yorumlarımı ve görüşlerimi sizle paylaşmak istiyorum. Şimdiye kadar Razer Kraken T.E., Arctis 3-5, HS 50, HS 60 gibi bazı güncel sayılabilecek modelleri de denedim. Ufak bir kıyaslama yapmakla başlayayım. Neredeyse 5 yıllık bir model olmasına rağmen hala oldukça iyi satan bir kulaklık. Bence bunun temelinde yayıncılar ve Espor furyası yatıyor. Her yerde -özellikle CS:GO kitlesinde- görmek mümkün bu modeli. Ama neden Cloud II? Bunu anlamış değilim. Açıkçası bu fiyat aralığında kullandıklarım arasından konfor olarak en başarılı bulduğum model Arctis serisi benim. Kafayı sıkmayan ve terletmeyen bir model. Ses performansı olarak da (oyuncu kulaklıkları arasından, bu fiyata müzik için çok daha başarılı kulaklıklar var) Corsair HS 60'ı beğenmiştim. Çevresel ses performansı olarak ise Kraken T.E.'yi seçebilirim sanırım. Ama bunların hepsini orta noktada buluşturduğu için Cloud II de kötü bir tercih değil bence.

Biraz da artılarına ve eksilerine bakacak olursak zengin kutu içeriği memnun edici. Kumaş pedler konfor için güzel bir seçenek, taşıma kılıfı ise yolculuklarda da kullanma imkanı sunuyor. Yine de kutudan uçak adaptörünü kaldırmışlar ve köpük kutulama yerine plastik kutulamaya geçmişler.
IMG_20200221_002046.jpg
Onun dışında eksi olarak söyleyebileceğim dip ses sorunu var. Ses kartı kaynaklı olarak kulaklıkta herhangi bir ses çalmıyorken alttan bir dip ses geliyor ancak güncel modellerde de (HS 60 gibi) bunu görmek mümkün. Sanırım söyleyebileceğim en büyük eksi de bu. Ayrıca kafa bandının biraz daha uzun olmasını tercih ederdim. Benim başıma tam oturuyor ama uzun süreli kullanımda biraz sıkabiliyor. Kraken T.E gibi az daha geniş olmasını yeğlerdim. Yine de çok sorun teşkil etmiyor benim için.

Ben çok aramasam da kulaklığın herhangi bir yazılımı bulunmaması da bir eksi olarak değerlendirilebilir.

Mikrofon kalitesi olarak ise oyun oynamak için "yeterli" bir mikrofonu var evet ama günümüz modellerinde (HS serisi hariç, onların mikrofonunun da bundan farkı yok. Hatta Cloud 2 bence bir tık daha önde.) çok daha temiz ses kaydeden mikrofonlar görebiliyoruz. Ana kriterlerden biri mikrofon ise başka kulaklıklara yönelmekte fayda var.
DSC_0023.JPG
Ses kartı olarak ise ben memnun kaldığımı söyleyemeyeceğim. Hatta iyi bir anakarta sahipseniz bunun yerine Cloud Alpha modelini tercih etmenizi tavsiye ederim. Ayrıca günümüzde çoğu kulaklıkta tekerlekli ses ayarı bulunuyor. Bundaki tuşlarla ayar yapmak biraz daha zor.
images (18).jpeg
Özetleyecek olursam Cloud 2 ilk piyasaya çıktığında gerçekten iyi bir modeldi, bence hala da alınabilir. Evet, pişman etmez ama fiyatının 700 TL'ye dayandığını varsayarsak daha alınası modeller de yok değil günümüzde. Burada seçim kullanıcıya kalıyor.
Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi Sosyal'ler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer oyun oynuyorken arkadaşlarınız ile sohbet ediyorsanız, nefes alıyorsanız ve bir şeyler yemek istiyorsanız Cloud 2 almayınız. Her nefesiniz karşıya gidecek, her yediğinizi karşısıda yiyecektir.

Eğer oyun oynuyorken arkadaşlarınız ile sohbet ediyorsanız, nefes alıyorsanız ve bir şeyler yemek istiyorsanız Cloud 2 almayınız. Her nefesiniz karşıya gidecek, her yediğinizi karşısıda yiyecektir.
Bende öyle bir sorun yok. Mikrofonu biraz uzak tutmanız yeterli olur sanırım.

Oyunda ses kasmamda yardımcı olması, müzik performansı ve mikrofonu benim için önemli. Nasıl değerlendirirsiniz bu konuda?

Hocam ben müzik konusunda pek bilgili değilim onda yorum yapmayayım ama sıradan kullanıcı olarak zevk veriyor. Oyun performansı THX destekli oyunlarda mükemmel THX desteği olmayan oyunlarda diğer oyuncu kulaklıklarına benziyor genel olarak. Ama THX destekliyse gerçekten çok rahat duyabiliyorsunuz ki çoğu competitive oyun destekliyor zaten. Mikrofonu gayet güzel sadece sesi biraz robotik gibi veriyor sanırım. Ama mikrofon ayarları vs. ile arkadaki gürültü falan çok güzel engelliyor sesinizi gayet net iletiyor.

Hocam ben müzik konusunda pek bilgili değilim onda yorum yapmayayım ama sıradan kullanıcı olarak zevk veriyor. Oyun performansı THX destekli oyunlarda mükemmel THX desteği olmayan oyunlarda diğer oyuncu kulaklıklarına benziyor genel olarak. Ama THX destekliyse gerçekten çok rahat duyabiliyorsunuz ki çoğu competitive oyun destekliyor zaten. Mikrofonu gayet güzel sadece sesi biraz robotik gibi veriyor sanırım. Ama mikrofon ayarları vs. ile arkadaki gürültü falan çok güzel engelliyor sesinizi gayet net iletiyor.
Yanıtınız için teşekkürler hocam. Birkaç gün sonra siparişini vereceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı