HyperX Cloud II vs. Cloud Alpha S vs. Arctis 5 vs. HS60 Pro vs. G Pro X vs. ROG Delta

Bütçe
700-1200

Safa-TR

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Makine Müh.
Merhabalar,

2012 senesinden beri kullanmış olduğum SteelSeries Siberia V2 kulaklığım sağ ünitesinden ses vermemeye başlayarak miladını doldurdu. Şu zamana kadar deneyimlemiş olduğum en iyi stereo kulaklıklardan birisi olabilir.

Velhasıl yeni bir kulaklık arayışı içerisindeyim fakat kararsızlığım hat safhaya çıkmış bulunuyor.

7.1 sanal Surround deneyimi yaşamadım daha önce. Piyasada ki kaliteli stereo kulaklıklarda 7.1 sürücülü kulaklıklar kadar pahalı. 7.1 sürücülü kulaklıkların birçoğu analog olarak da kullanılabiliyor. 7.1 deneyiminden hoşlanmazsam analog olarak kullanmaya da devam edebilirim düşüncesi içerisindeyim.

Aralarında kaldığım kulaklık modellerini aşağıya yazacağım. Kulaklıkları kullanan(hatta birden fazlasını deneyim etmiş olan) arkadaşlar yorumlarda bulunabilirse çok sevinirim. Herkese teşekkürler şimdiden.

-HyperX Cloud II (güncel bir kulaklık değil. Yorumları çok iyi ama güncel olmaması soru işareti bırakıyor) içinden kadife ped çıkıyor olması benim için avantaj. Belirli bir süre sonra terleyebiliyorum.

-HyperX Cloud Alpha S (iyi yorumu da var kötü yorumu da var) içinden kadife ped çıkıyor olması benim için avantaj. Belirli bir süre sonra terleyebiliyorum.

-Arctis 5 (çok fazla tavsiye edilen bir model kumaş yapıda ki pedleri benim için avantajlı fakat 3.5 mm aparatı kullanışsız geldi. 7.1 Surround desteğini eleştiren çok olmuş)

-Corsair HS60 Pro (mikrofonu dinlediğim testlere göre biraz yetersiz geldi. En azından fiyat bandı olarak iyi bir klasmandayken mikrofon basit gibi geldi.)

-Logitech Pro X (eleştireni çok fazla)

-ASUS ROG Delta (listemde olan kulaklıklar arasında en cazip en makul gelen kulaklıklardan birisi ama fiyat/performans ikilisinden biraz uzak. Bu kaliteye bu para doğru ama o kadar para verilir mi? Kullanan birisi yukarıdaki diğer kulaklıklara göre aradaki fiyat farkının hakkını doyasıya verir derse biraz daha zorlayacağım bu kulaklık için kendimi.)

Listemde olmayan kulaklık öneriniz varsa araştırmaya açığım. Kulaklık pedleri yedekli veya kadife olması benim için iyi olabilir.

Kullanıcı yorumları gelirse daha çok sevinirim. İnternette bir ton inceleme var fakat "sponsorlu" içerikler olduğu için "objektiflikten" bir nebzede olsa uzak olduğu kanaatindeyim. Yoksa bütün donanım inceleyenler Pro X'e tam not verirken kullanıcıların eleştiri oklarına bu kadar maruz kalmazdı diye düşünüyorum.

Tekrardan teşekkürler.

Son düzenleme:

Birkaç kişiye önerdiğim insanlarda kötü bir crosstalk sorunu oldu ama tam olarak nedenini bilmiyorum. Ya dizaynı yüzünden ya da insanlarda bir sorun var ama sipariş edip deneyebilirsen bu bütçede en iyisi.

Bu arada anakartın nedir? Crosstalk riskine girmek istemiyorsan anakartına göre Cloud 2 veya Cloud Alpha en iyisi gibi duruyor.

Anakartım X570 Aorus Pro. Stereo dışında bir etkisi olmayacak ama USB ile kullanılırsa.

-MH752'yi inceledim. Sadece protein deri pedler ile geliyor olması bende soru işareti bırakıyor. Kışın sorun değil ama yazın 1-2 saat kullanımdan sonra o materyalin beni rahatsız edeceğini düşünüyorum. Teknik açıdan bakınca da genel olarak bu modeller 50 mm sürücü kullanıyorken CM 40 mm tercih etmiş.

MH752'yi inceledim. Sadece protein deri pedler ile geliyor olması bende soru işareti bırakıyor. Kışın sorun değil ama yazın 1-2 saat kullanımdan sonra o materyalin beni rahatsız edeceğini düşünüyorum. Teknik açıdan bakınca da genel olarak bu modeller 50 mm sürücü kullanıyorken CM 40 mm tercih etmiş.
Sürücü büyüklüğüne bakma, bass dışında neredeyse hiçbir şeye etki etmiyor. Yazın 4-3 saat kullandıktan sonra terleme oluştu ama aşırı denilecek kadar değil.

Takstar Pro 82'nin rebrandi, araştırabilirsin.

Sürücü büyüklüğüne bakma, bass dışında neredeyse hiçbir şeye etki etmiyor. Yazın 4-3 saat kullandıktan sonra terleme oluştu ama aşırı denilecek kadar değil.

Takstar Pro 82'nin rebrandi, araştırabilirsin.
İlk defa duydum bu modeli. Araştıracağım.

Alpha S kullanıyorum. Altı aydır. Memnun kaldım. Yedek pedleri kadife değil. Kumaş. Çok iyi. Serinlik hissi veriyor. Bir iki saat bile çok yazın sıcaklarını bir düşün. Yarım saat olmadan terletiyor. Kumaşı taktım. O çok rahat. Onda da terleme oluyor ama 2 saat sonra ama diğerlerindeki mesele terletmesi değil. Hepsi terletir. Kumaş olan Alpha S’teki yakmıyor. Güzel tarafı yakmaması.
Ses kartından da memnunum. Malzeme kalitesi çok iyi.
Alpha S’in empedans değeri CM’den daha yüksek biri 26 diğeri 60. Frekans aralığı da daha iyi hem mikrofonda hem kulaklıkta. Ayrıca bunlar önemsiz diyen de olabilir. Zevk meselesi CM’nin tasarımı çok çirkin bence. Beğenen de var tabi doğal olarak.

Alpha S kullanıyorum. Altı aydır. Memnun kaldım. Yedek pedleri kadife değil. Kumaş. Çok iyi. Serinlik hissi veriyor. Bir iki saat bile çok yazın sıcaklarını bir düşün. Yarım saat olmadan terletiyor. Kumaşı taktım. O çok rahat. Onda da terleme oluyor ama 2 saat sonra ama diğerlerindeki mesele terletmesi değil. Hepsi terletir. Kumaş olan Alpha S’teki yakmıyor. Güzel tarafı yakmaması.
Ses kartından da memnunum. Malzeme kalitesi çok iyi.
Alpha S’in empedans değeri CM’den daha yüksek biri 26 diğeri 60. Frekans aralığı da daha iyi hem mikrofonda hem kulaklıkta. Ayrıca bunlar önemsiz diyen de olabilir. Zevk meselesi CM’nin tasarımı çok çirkin bence. Beğenen de var tabi doğal olarak.
Bu kulaklığın yanında ki bass odaları için yapılmış kapaklar faydalı mı? 7.1 Surround deneyimi nasıl? Oyunlarda iyidir ama müzik ve filmlerde nasıl?

Empedans değeri yüksek olması aslında kötü. Onu besleyemeyecek bir cihazda kullanırsanız dandik bu imajı yaratabilir. Mobil cihazda ve PC de analog olarak kullandınız mı hiç? Analog olarak kullanımda nasıl değerlendirirsiniz?

Kullanıcı bulmuşken sorayım hepsini :)

Bu kulaklığın yanında ki bass odaları için yapılmış kapaklar faydalı mı? 7.1 Surround deneyimi nasıl? Oyunlarda iyidir ama müzik ve filmlerde nasıl?

Empedans değeri yüksek olması aslında kötü. Onu besleyemeyecek bir cihazda kullanırsanız dandik bu imajı yaratabilir. Mobil cihazda ve PC de analog olarak kullandınız mı hiç? Analog olarak kullanımda nasıl değerlendirirsiniz?

Kullanıcı bulmuşken sorayım hepsini :)
  • Bass odaları kapakları faydalı. Ancak büyük bir fark yaratmıyor. Genel olarak bassları güzel.
  • 7.1 Çok güzel. Gerçek 7.1 olmadığı için sanal 7.1 var. Sanal kadar güzel. Pek kullanmıyorum onu.
  • Müzik dinlemiyorum onunla. Dinlenir ama kötü değil. Filmleri de kulaklıkla izlemiyorum. Sadece oyunlarda kullanıyorum.
  • Empedans değeri yüksek olması kötü değil. Güç direnci yüksek her cihaza bağlanabileceğini gösterir. düşüğe bağladığınızda kötü sonuç verir değil onu da kapsar diye düşünebilirsiniz.
  • Analog'tan kastınız nedir? Zaten dijital bir kulaklık değil bu. Spdf giriş-çıkışı yok. 7.1 dışındaki deneyimi soruyorsanız. Bence muazzam.
  • Özellikle Dolby desteği çok iyi iş çıkarıyor.

• Bass odaları kapakları faydalı. Ancak büyük bir fark yaratmıyor. Genel olarak bassları güzel.
  • 7.1 Çok güzel. Gerçek 7.1 olmadığı için sanal 7.1 var. Sanal kadar güzel. Pek kullanmıyorum onu.
  • Müzik dinlemiyorum onunla. Dinlenir ama kötü değil. Filmleri de kulaklıkla izlemiyorum. Sadece oyunlarda kullanıyorum.
  • Empedans değeri yüksek olması kötü değil. Güç direnci yüksek her cihaza bağlanabileceğini gösterir. düşüğe bağladığınızda kötü sonuç verir değil onu da kapsar diye düşünebilirsiniz.
  • Analog'tan kastınız nedir? Zaten dijital bir kulaklık değil bu. Spdf giriş-çıkışı yok. 7.1 dışındaki deneyimi soruyorsanız. Bence muazzam.
  • Özellikle Dolby desteği çok iyi iş çıkarıyor.
Analog girişten kastım 3.5 mm ile doğrudan ses kartı kullanmadan olan performansı nasıl?

Analog girişten kastım 3.5 mm ile doğrudan ses kartı kullanmadan olan performansı nasıl?
Anakartınızın ses yongasıyla da ilgili bir durum bu tabi. Anakartımın Dolby Atmos desteği var. O yüzden hem ses kartıyla hem de ses kartı olmadan, aynı güzellikte sonuç alıyorum. İkisi de muazzam. Ses kartında takılı kullanıyorum daha çok. Bir nevi uzatma kablosu işlevi de görüyor çünkü.
Bazen de oyunları kontrolör ile oynadığım için, kontrolörün 3.5mm girişine takarak kullanıyorum. Memnunum. Sonuç olarak. Tek kötü tarafı benim için belki bunun kadar iyi performans vermeyecekti ama bazen düşünmüyor değilim keşke bunu almasaydım da kablosuz olan HyperX Flight ya da Flight S modelini alsaydım. Kablo azalması hoş bir şey gerçekten.

Geri
Yukarı