Hyperx Cloud Silver İncelemesi

Merhabalar, bugün sizlere yaklaşık 1,5 aydır kullanmakta olduğum Cloud Silver kulaklığın incelemesini yapacağım. Bu benim ilk inceleme yazım olacak, yanlışım olursa affola. Ürünü Black Friday indirimlerinde, Mediamarket'den 300TL gibi bir fiyata aldım. Ürün elime 2 günde Mediamarkt'ın kendi kargosu tarafından ulaştırıldı. Ürün şu anda 400-500TL civarında satılmakta.

Ürün linki

Giriş:
Kutunun içinden taşıma çantası, mikrafon, kulaklık, kılavuz, belgeleri ve dönüştürücüsü çıkıyor. Kulaklık ve diğer malzemeler kutu içerisinde gayet yeterli bir biçimde darbelere karşı korunuyor.
1578491001970.png
aow.jpg

Kulaklığın özellikleri:
  • Ses çıkışı: Stereo
  • Gürültü engelleme : Pasif gürültü engelleme
  • Sürücü çapı: 53mm
  • Bağlantı Tipi: Kablolu 3,5mm
  • Kumanda üzerinden mikrafon açıp kapama düğmesi ve ses ayar tekerleği
  • Uyumluluk: Mac, Nintendo Wii, PC/Windows, PlayStation, Xbox

Ses kalitesi:
Tizler yeterli, basslar kötü, müzik için kullanılmaz.
Oyun performasına gelecek olursak, oynadığım fps veya diğer tür oyunlarda performansı çok iyi, rahatça ses kasılabiliyor.

Mikrafon kalitesi:
Mikrafonda ben bir dip sesine rastlamadım, ancak kayıt yaparken veya sesli bir görüşme yaparken kulaklıkta oluşan her ses karşı tarafa gidiyor. Bunun için bir kaç foruma baktım, çeviriciden olabilir/oluyor diyorlar, ben test etmedim. Ben bilgisayar ayarlarından tüm gürültü engelleme ayarlarınıda kullandım yinede ses karşıya gidiyor, alacaksanız bas konuşta kullanıcaksınız yada başka bir çevirici ile test edeceksiniz. Kulaklık mikrafon girişine oturuyor ancak oturduktan sonra haraket ediyor. Mikrafon uzunluğu yeterince iyi.

Kablo:
Kablosu örgü kablodan oluşuyor, bana göre yeterince sağlam geldi, 130cm kulaklığın kendi kablo uzunluğu, dönüştürücüyle bu yaklaşık 3-4 metreye kadar yaklaşıyor.

Rahatlık:
Kulaklık çok rahat ancak kafayı kavrama gibi bir durumu yok, sizin ayar yapmanız gerekiyor. Kulaklık uzun kullanımda herhangi bir kafada terleme veya kulakta ağrı yapmadı. Pedler yumuşak tam kulak çevresine oturuyor. Kulaklığı kafaya oturtabilecek biçimde açabiliyorsunuz ancak fazla bir bükmede kırılır gibi geliyor.

hohoho2.png
hohoho.png

Ses yalıtımı:
Kulaklığı kullanırken dışarıdan gelen herhangi bir sesi duymuyorsunuz, Dışarıya son seste çok az bir biçimde ses veriyor. yalıtım gayet iyi.

Görüşlerimi anlattıktan sonra kısaca size artı ve eksilerini sizlere yazayım:

Artılar:
+Oyun için gayet iyi, ses kasılabiliyor.
+Kafa ve kulakta ağrı veya terletme yapmıyor.
+Kablo Uzunluğu gayet yeterli.
+Malzeme kalitesi yeterli derecede.

Eksiler:
-Mikrafon jak girişine girdikten sonra bile oynama yapıyor.
-Mikrafon kulaklıktan gelen her sesi karşıya gönderiyor.
-Bassları yetersiz.

İncelemem bu kadardı, almayı düşünenler için umarım yararlı olmuştur, okuduğunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı