HyperX Cloud Silver İncelemesi

Hiç uzatmadan hemen yazmaya başlıyorum. ( Kulaklığın resimleri en alttadır.)
1. Alalı yaklaşık 1.5 - 2 ay oldu.
2. Deri pedleri bulunuyor ve kulağınızın şeklini aldığı için rahat yaklaşık 6 saat oyun oynadım ve kulağımda ağrıma yapmadı.
3. CSGO oyuncusuyum ve sesleri gayet iyi duyabiliyorum. Malzeme kalitesi olsun kaliteli ve seslerin nerden geldiğini ayırt edebiliyorum.
4. Şarkı deneyimi iyi. Basslar tizler orta seviyede, iyi denilebilir.
5. Mikrofonun sesi 100'deyken hafif cızırtı oluyor ben bunu 90'a çekiyorum ve cızırtı sorunu baya bi azalmış oluyor, yani mikrofonu gayet yeterli ve güzel.
6. 500 TL'ye itopyadan aldım, 5 günde geldi :(. Fiyatına değdiğini düşünüyorum, memnunum.
7. Lütfen SS Arctis 3'le ilgili yorumlar gelmesin çünkü SS Arctis 3, HyperX Cloud Silver'ın rakibi değildir.

IMG_20190630_130005.jpgIMG_20190630_125856.jpg

Arctis 3 bunu tokat manyağı yapar, sonra da abisi Arctis 5'e gönderir ve alay malzemesi eder. Bir kere kulaklıkta estetik yok. Mantar gibi mikrofon, ileride zamanla çatlayacak bir deri kaplama, ses kontrol mekanizması kablo üzerinde, hantal ve hassas.

Arctis 3'e bakıldığında ise modern görünüm ve kolay kullanım adına her şey var. Tüm kontrol mekanizması kulaklığa entegre, mikrofon gizleme haznesi var, kulaklık pedleri çok rahat ve şekil alan bir sünger ve parçalanmasının, yırtılmasının imkanı yok. Ayrıca kafa bandı ve kulaklık pedleri piyasada bolca var (AliExpress'te 5 dolar) ve makul fiyatlara, eskidikçe ve sıkıldıkça değiştirebiliyorsun.

Cloud Silver'a 500 TL vereceğine, 80 TL daha verir, Arctis 5 alırdın. Neyse artık kullanmaya başlamışsın, sağlık olsun. Güle güle eskit.

Son düzenleme:
Arctis 3 bunu tokat manyağı yapar, sonra da abisi Arctis 5'e gönderir ve alay malzemesi eder. Bir kere kulaklıkta estetik yok. Mantar gibi mikrofon, ileride zamanla çatlayacak bir deri kaplama, ses kontrol mekanizması kablo üzerinde, hantal ve hassas.

Arctis 3'e bakıldığında ise modern görünüm ve kolay kullanım adına her şey var. Tüm kontrol mekanizması kulaklığa entegre, mikrofon gizleme haznesi var, kulaklık pedleri çok rahat ve şekil alan bir sünger ve parçalanmasının, yırtılmasının imkanı yok. Ayrıca kafa bandı ve kulaklık pedleri piyasada bolca var (AliExpress'te 5 dolar) ve makul fiyatlara, eskidikçe ve sıkıldıkça değiştirebiliyorsun.

Cloud Silver'a 500 TL vereceğine, 80 TL daha verir, Arctis 5 alırdın. Neyse artık kullanmaya başlamışsın, sağlık olsun. Güle güle eskit.
Hmm. Biraz daha terbiyeli bir şekilde konuşursanız memnun olurum. Neredeyse tüm e-sporcuların kullandığı kulaklık HyperX Cloud'a bunları demeniz şaşırttı :) Ayrıca abimde HyperX Cloud 2 var yani 7.1 olan model, zaten Cloud Silver'la tek farkı 7.1 olmaması ve jak girişleri sanırsam. Yaklaşık 3 senedir kullanıyor, en ufak çizilme, bozulma vb. hiç bir sorunu bulunmamakta ve de eğer kulaklığı silerse sıfır gibi olmakta. "Bir kere kulaklıkta estetik yok. Mantar gibi mikrofon." demişsiniz. Bu konu tartışılmaz belki ben öyle seviyorum belki sen öyle sevmiyorsun. Marka hater'ı olmayın. Kullanın, bakın, araştırın ve buraya böyle saçma sapan yorumlarla gelmeyin. Bu arada gerçekten garip bi arkadaşımızmışsın :) Teşekkürler.

Son düzenleme:
Hmm. Biraz daha terbiyeli bir şekilde konuşursanız memnun olurum. Neredeyse tüm e-sporcuların kullandığı kulaklık hyperx cloud'a bunları demeniz şaşırttı :) Ayrıca kardeşimde HyperX Cloud 2 var yani 7.1 olan model, zaten Cloud Silver'la tek farkı 7.1 olmaması ve jak girişleri sanırsam. Yaklaşık 3 senedir kullanıyor, en ufak çizilme, bozulma vb. hiç bir sorunu bulunmamakta ve de eğer kulaklığı silerse sıfır gibi olmakta. "Bir kere kulaklıkta estetik yok. Mantar gibi mikrofon." demişsiniz. Bu konu tartışılmaz belki ben öyle seviyorum belki sen öyle sevmiyorsun. Marka hater'ı olmayın. Kullanın, bakın, araştırın ve buraya böyle saçma sapan yorumlarla gelmeyin. Bu arada gerçekten garip bi arkadaşımızmışsın :) Teşekkürler.
Viktor'un "yorum yapılmasın" denilmesine rağmen gelip yorum yapmasını ben de doğru bulmuyorum, ancak "yiğidi öldür hakkını yeme" derler; yaptığında ya da yazısında bir terbiyesizlik yok. Buna rağmen siz gidip ona "saçma sapan yorumlarla gelmeyin" demişsiniz. Doğrudan şahsını hedef alarak konuşmuşsunuz.

Kulaklığınızı güle güle kullanın. Güzel bir ürün. Küçük bir bilgi de ben vereyim; bir kulaklığın 7.1 olup olmaması tamamen yazılımsaldır. Cep telefonunuzla gelen kulak içi kulaklıkları bile isterseniz 7.1 yapabilirsiniz. Oyun kulaklığı üreticilerinin bir ürünü 7.1 diye lanse etme sebebi, yazılımının yanında hazır gelmesi ve tek tuşla 7.1 - Stereo geçişinin yapılabilmesidir. Fİziksel olarak hiç bir fark yok yani.

"Buradaki" ücretsiz yazılım ile istediğiniz 7.1 teknolojisini (Dolby Atmos, DTS:Headphones, Razer Surround, Waves vs vs ) kulaklığınıza uygulayabilirsiniz. Razer Surround gibi ücretli uygulamalar da mevcut.

Siz CS:Go oyuncusuymuşsunuz. Ayarlardan 3D sesi açtığınız zaman kulaklığınızın Stereo modda olması daha sağlıklı. PUBG'de de HRTF adıyla aynı sanal 3D ses ayarı mevcut. Böyle bir ayarı olmayan diğer bütün oyunlar için yukarıda anlattığım yazılım ile sanal 7.1 almanız mümkün.

İyi güzel dedin de Arctis 3’te ses kalitesi namına ortalıkta pek bir şey yok. Cloud Silver ses kalitesi olarak 3’ü de 5’i de yerden yere vurur.

Kulak pedleri de iki yıldan sonra aşınmaya başlıyor. Aşınsa da AliExpress’te $2.

Kablo üstü kontrole katılıyorum, MH751’de de var ve sağa sola takılıyor hep konmasa olur. Öte yandan Arctis 3’ün kablosunun plastik olması da bir eksi. Tabi bu da benim bakacağım bir kriter değil.

Fikrine saygı duyuyorum ama bence saydığın sebepler kulaklık alırken bakılacak kriterler değil. Sonuçta kafamın üstünde duruyor, aynaya karşı da oynamıyorum.

Yani sadece estetik olarak daha iyi bir kulaklığı tercih etmezdim ben.

Son düzenleme:
Viktor'un "yorum yapılmasın" denilmesine rağmen gelip yorum yapmasını ben de doğru bulmuyorum, ancak "yiğidi öldür hakkını yeme" derler; yaptığında ya da yazısında bir terbiyesizlik yok. Buna rağmen siz gidip ona "saçma sapan yorumlarla gelmeyin" demişsiniz. Doğrudan şahsını hedef alarak konuşmuşsunuz.

Kulaklığınızı güle güle kullanın. Güzel bir ürün. Küçük bir bilgi de ben vereyim; bir kulaklığın 7.1 olup olmaması tamamen yazılımsaldır. Cep telefonunuzla gelen kulak içi kulaklıkları bile isterseniz 7.1 yapabilirsiniz. Oyun kulaklığı üreticilerinin bir ürünü 7.1 diye lanse etme sebebi, yazılımının yanında hazır gelmesi ve tek tuşla 7.1 - Stereo geçişinin yapılabilmesidir. Fİziksel olarak hiç bir fark yok yani.

"Buradaki" ücretsiz yazılım ile istediğiniz 7.1 teknolojisini (Dolby Atmos, DTS:Headphones, Razer Surround, Waves vs vs ) kulaklığınıza uygulayabilirsiniz. Razer Surround gibi ücretli uygulamalar da mevcut.

Siz CS:Go oyuncusuymuşsunuz. Ayarlardan 3D sesi açtığınız zaman kulaklığınızın Stereo modda olması daha sağlıklı. PUBG'de de HRTF adıyla aynı sanal 3D ses ayarı mevcut. Böyle bir ayarı olmayan diğer bütün oyunlar için yukarıda anlattığım yazılım ile sanal 7.1 almanız mümkün.
3D sesi nereden aktifleştiriyoruz? Yorum yapılmasın dememe rağmen yorum yapılıyor ki oraya yorum yapılmasın yazmasam belki o arkadaşımız burada bile olmayacak. Terbiyeli konuşursanız sevinirim dediğim şey ise "Arctis 3 bunu tokat manyağı yapar, sonra da abisi Arctis 5'e gönderir ve alay malzemesi eder. " hoş bir şey değil. Bir de demişsiniz ki "her kulaklığa 7.1 uygulabilirsiniz" doğru mudur ben bilmiyorum fakat HyperX Cloud Silver ve Cloud II ' nin özellikleri arasındaki tek fark ses kartı geliyor ve 7.1 özelliği mevcut. Aradada 200 TL fiyat farkı var. Bu fiyat farkını ses kartı mı oluşturuyor?

HyperX Cloud Stinger modelini 250 TL'ye aldım birkaç ay önce, çok memnunum. Kingston yapmış bu kulaklık işini. Arctis 3 modelini kullanmadım ama HyperX Cloud Stinger modelinden daha iyi değildir herhalde ya, bu fiyat segmentinde bundan iyisi mezarda. 7.1 falan iyi hoş da gerçekçi olalım, gerçekten 7.1 mi o? Ayrıca mikrofonunun kötü olduğu da söyleniyor. HyperX Cloud Stinger ise taş gibi kulaklık, malzemenin kaliteli olduğu hissediliyor. Sesler de güzel, mikrofon da iyi. Çok övdüm, nazar değmez umarım.

Konuya gelelim. 500 TL bence biraz fazla olmuş ama fiyatının hakkını verdiğini düşünüyorsan sorun yok.

HyperX Cloud Stinger modelini 250 TL'ye aldım birkaç ay önce, çok memnunum. Kingston yapmış bu kulaklık işini. Arctis 3 modelini kullanmadım ama HyperX Cloud Stinger modelinden daha iyi değildir herhalde ya, bu fiyat segmentinde bundan iyisi mezarda. 7.1 falan iyi hoş da gerçekçi olalım, gerçekten 7.1 mi o? Ayrıca mikrofonunun kötü olduğu da söyleniyor. HyperX Cloud Stinger ise taş gibi kulaklık, malzemenin kaliteli olduğu hissediliyor. Sesler de güzel, mikrofon da iyi. Çok övdüm, nazar değmez umarım.

Konuya gelelim. 500 TL bence biraz fazla olmuş ama fiyatının hakkını verdiğini düşünüyorsan sorun yok.
Düşünüyorum ki zaten HyperX Cloud Silver, Cloud II' nin 7.1'siz versiyonu. 7.1 dışında bir fark yok.

Geri
Yukarı