İnceleme HyperX Cloud Stinger Core incelemesi

Bu kumaş pedli kulaklığın nedense Türkiye'de HyperX Türkiye tarafından yapılan detaya girilmeden dümdüz anlatan videosu dışında bir videosu yok, HS35 ile bu kulaklık arasında kalınıyor genelde. Şimdi sizle birlikte bu kulaklığın artılarına, eksilerine göz gezdirelim.

Satın alınan yer ile ilgili bilgiler;
Ürün 4-5 günde kargolandı, hiç beklemiyordum bu tarz bir şeyi Amazon'dan, yine de ürünü sorunsuz gönderdiği için fiyatı diğer siteler ile eşit olduğu sürece tercih edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

328e8577-25ee-4abd-b388-b6e02149276e.jpg

Kutu içeriği;
1 Adet mikrofon ve kulaklığın kendisini ayrı ayrı jaklar ile kullanma imkanı sağlayan ve kabloyu uzatmak için de kullanılabilecek bir jak ayırıcı, gayet uzun.

WhatsApp Image 2021-01-06 at 21.42.02 (1).jpeg

Pedler;
Kulaklık ilk günler biraz sıkıyor, ancak kumaş ped olduğundan dolayı hiçbir şekilde terletme vs. yapmıyor. Pedler gayet güzel, kafa desteği yeterli, yükseltme ayarları kafası büyük birisi için bir tık sıkıntı olabilir çok iyi değil büyüklük konusunda. Gayet güzel olmuş.

1609958922435.png

Kulağa oturma;
Kulağa oturma konusu için 2 adet özellik eklemişler. Bir tanesi kulaklık ile yukarı kısımın birleştiği yerde, 2 tarafta da mevcut. Şu şekilde gözüküyor, kulaklık hafiften sağ veyahut sol yapabiliyor. Gayet güzel düşünülmüş ince bir detay. Asıl önemli olan ise kulaklığı tutan yer, bunda ise içeriye gelebiliyor, dışarıya ekstra gidemiyor ancak örneğin kafa yapınıza oturması, kulaklığın tam olarak kapatabilmesi için yaıplmış güzel bir özellik.
Bu içeri ve dışarı oynatma yeri.

1609960803309.png

Bu ise hafiften sağa sola oynatmak için.

1609960893778.png

Sağlamlık:
Çok esnek bir kulaklık, sağa fazlasıyla büktüğümde bile tık etmiyor. Sağlamlığı sert olarak değil, esnek olarak sağlamışlar.

1609961564040.png

Ağırlık:
Kulaklık ciddi anlamda hafif, şaka yapmıyorum fazla hafif, kulaklık kafamda yokmuş gibi hissediyorum.

Ses kalitesi:
Tüm yorumlarında da söylendiği gibi ilk başta hafiften ses boğuk geliyor ancak sonra niyeyse düzeliyor gibi bir şeyler oluyor ya da alışıyorsunuz, sesler gerçekten kaliteli. Kulaklığın sesi %100'ken eski kulaklığımda arkada hiçbir şey açık olmasa dahi cızırtı yapardı, bu tamamen sessiz oluyor kulaklık kapanmış gibi. Midler ve tizler güzel, basslar gerçekten çok hoş sanki kulaklık titriyormuş gibi hissediyorum.

Ses seviyesi;
Bu bir tık sıkıntı, ses seviyesi aşırı yüksek değil. Yani ses normal kullanım için gayet iyi oyun için de iyi ancak oyunda yok ben sesi aşırı yükseltirim sağır olsam bile adamları duyayım deme şansınız yok, aşırı yükselmiyor.

Ses yalıtımı:
Dışarıdan gelen sesleri kesiyor ancak mükemmel derecede değil, benim için yeterli bir yalıtıma sahip. Kulaklık dışarıya %100 sesde ses verdiğini görmedim kafanıza takılı olduğu sürece, kafanızda değilse hoparlör gibi mübarek.

Mikrofon:
Kötü değil, gayet güzel. Bütçe olarak yakın olduğu HS35'den daha iyi. Ayrıca metal tırtıklı yapıya sahip gibi gözükmekte mikrofon ancak öyle değil, dümdüz metal ya da plastik değil sanki üzerinde ince bir kaplama var, sağlam ve güzel. Yeterli uzunlukta, ağızınıza kadar yetişebilecek uzunlukta.

Kablo:
Kalın veya sert değil, düzgün kullanıldığı sürece sıkıntı çıkarmayacak bir kabloya sahip, ancak örgü vs. değil. Ayrıca kulaklığa kablo tek taraftan değil 2 taraftan geliyor bu beni asla rahatsız etmedi aksine kablonun tek tarafa koyulup tek yönlü ağırlık yapması rahatsız ederdi.

Giriş:
Ürün combo jack girişe sahip, combo jack mikrofon ve kulaklığın kendisini tek jack girişinden kullanılmasını sağlayan bir jaktır. Telefonlarda, tabletlerde veyahut bazı kasa ve anakartlarda bu giriş kullanılır. Ancak combo jack girişiniz yoksa ayırıcı kutu içerisinde mevcut, mikrofon ve kulaklık olmak üzere 2 farklı Jack'a ayırabiliyorsunuz.

Kumanda:
Kumandası üzerinden ses azaltılıp arttırılabiliyor, ayrıca mikrofon kapatılıp açılabiliyor.

Ürünün bu inceleme yayınlandığında güncel alış fiyatı 350 TL.

Ürünün eksileri:

Pedleri biraz küçük, fotoğraflardaki kadar büyük bir kulaklık değil, minik.

Kabloları çok kalın ya da sert değil, 2-3 kere ezilirse sağ çıkacağını sanmam.

Ürünün artıları:

Ses yalıtımı kumaş bir kulaklık için iyi.

Mikrofonu güzel.

Pedleri kumaş, deri pedlerdeki gibi soyulma durumu olmaz düzgün kullanıldığında ve çok daha uzun süre kullanılabilir sağlam bir şekilde.

Kulaklık çok esnek, sağlam olmasını sert plastik kullanalım birisi oturursa poposu yok olsun değil, esnek olsun oturunca esnesin kırılmasın amaçlı yapmışlar diyebilirim. Dolayısıyla sağlam.

Kablosu yeterli uzunlukta, ayırıcı ile daha da uzatılabiliyor.

Ayarlama kısımları bu bütçedeki bir kulaklık için iyi.

Kutu içeriğinden ayırıcı geliyor, güzel düşünülmüş bir detay. Combo Jack'e sahip olmayan ürünlerde kullanılabiliyor.

Ses kalitesi cidden çok güzel.

Kişiden kişiye değişen, sizin için kötü/iyi olabilecek detaylar.

Kumaş pedlere sahip olması.

Ayarlamanın tamamen sağa sola olmaması.

Sesin aşırı yükseltilememesi.

Kulaklık kimler için uygun?

Hikayeli oyunlar, profesyonel olmadan rekabetçi oyunlar oynarım, dışarıdan az da olsa ses gelmesi sıkıntı değil, ağrı yapmasın mikrofonu benim için önemli diyenler için biçilmiş kaftan.

Görmesini istediğim, bu rehberle üyelere yardımcı olabilecek kişiler; @Samotne Ciasteczka @rohatbaba123 @RPM @hadwiger @MisakiTaro @enonertetanem @Hangottom @PustiPowerV2 @TÇB @Mustafafnt @PanzerTR

Bir şey daha sorabilir miyim? Xonar ses kartım var, illaki jaklı kulaklık mı almam lazım?
Bahsettiğiniz ses kartında kombo jack girişi var mı bilmiyorum. Sadece bahsettiğiniz giriş varsa, anakartınızda örneğin ya da kasanızdaki usb portu olabilir onlar yoksa evet. Bu kulaklığın bilgisayar için olan modeli ses kartınızla uyumlu, içerisinden çıkan çoğaltıcıyı takacaksınız onu da renklerine göre takacaksınız jak girişlerine. Telefona takarken vs. çoğaltıcıyı çıkarıp takabilirsiniz.

Bahsettiğiniz ses kartında kombo jack girişi var mı bilmiyorum. Sadece bahsettiğiniz giriş varsa, anakartınızda örneğin ya da kasanızdaki USB portu olabilir onlar yoksa evet. Bu kulaklığın bilgisayar için olan modeli ses kartınızla uyumlu, içerisinden çıkan çoğaltıcıyı takacaksınız onu da renklerine göre takacaksınız jak girişlerine. Telefona takarken vs. çoğaltıcıyı çıkarıp takabilirsiniz.

Satıcı firma tek kablolu modele basit bir çoğaltıcı jak takıp PC'de kullanabilirsiniz diyor.
Biri PlayStation için, biri bilgisayar. Sonu BK/WW ile biten bilgisayar için olan model.

PC için olanı aldım tek farkı yanında çevirici vermeleriymiş o da tek çıkışlı.
İki model arasında kalan olursa bilginiz olsun.

Son düzenleme:
Tam bende yazacaktım sen bayağı iyi anlatmışsın, senin kulak büyük sanırım bana tam oturdu ve dışarıdan 0 ses, kendiside dışarıya ses vermiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı