HyperX Cloud Stinger ile 2 Ay

Bundan birkaç konu önce açmış olduğum Rampage SN RW 1 vs Logitech G230 adlı konu başlığı altında bu kulaklığı almaya karar vermiştim ve şimdi ise bu kulaklıkla geçirdiğim 2 aylık deneyimi size anlatacağım.

Kulaklığı kutudan çıkardığım anda hafifliğini ve pedlerin yumuşaklığını hissettim. Pedlerin yumuşaklığı, daha önceki kullandığım kulaklıklara oranla daha yumuşaktı ve kulağı ağrıtacak cinsten değildi. Ayrıca bu pedlerin içindeki süngerlerin standart kulaklıklardakinden olmadığını da öğrendim, yani bunlarda farklı bir teknoloji varmış. Kulaklığı takıp kullanmaya başladığım zaman ise kafamda sanki tüy varmış gibi hissediyorum. Ayrıca pedleri dediğim gibi yumuşak olduğundan kulağı rahatsız etmiyordu, uzun kullanımlarda bazen kafamda kulaklığı hissetmiyordum bile. Şu zamana kadar kulaklık beni hiç rahatsız etmedi. Kulaklığı bu zamana kadar hem telefonda hem de bilgisayarımda kullandım. Kulaklık standart olarak tek Jak girişli olarak geldiği için yanında hem mikrofona hem de kulaklığa dönüştüren kablosu ile geliyordu. Böylelikle kulaklığı telefonuma takacağım zaman birini kullanıp öbüründen olmuyordum. Şimdi esas benim ses kalite deneyimlerime gelelim.

Kulaklık 50mm sürücüler ile geldiğinden ses kalitesi harikaydı. Ayrıca kulağı parçalayacak derecede de bir bası yoktu. Müziği son sese de alsam ses de bozulma olmuyordu. Mikrofonu ise iyi bir ses kartınız varsa temiz ve net bir ses iletiyor. Yoksa sadece Windows üzerinden sesinizi dinlettiğinizde hışırtı alıyordunuz. Bunun dışında Discord ve Steam çağrılarında konuştuğum kişilere (veya arkadaşlarıma) hep şu soruları soruyordum:''Hiç hışırtı veya cızırtı geliyor mu?''. Cevapları hayır veya çok az oluyordu Hatta kendim de test ettim, gerçekten de çok az bir hışırtı vardı. O da büyük ihtimalle anakartımın ses kartındandır, biraz eskidir kendisi. Bunlar dışında kulaklık beni hiç rahatsız etmedi, hem ses konusunda hem ergonomi. Birkaç defa kulaklık masadan düştü ama hiçbir şey olmadı. Yani benden sağlamlık konusunda tam not aldı. Bence siz bu kulaklığı kaliteli bir ses kartı ile kullanırsanız mikrofonu yayın yapacak bir kalitede olur. Mikrofonu sabit olmadığından kendinize göre ayarlayabilir ve kullanmadığınız zaman yukarı kaldırarak susturabilirsiniz. Böylelikle mikrofonunuz programda veya oyunda açık kalsa bile sesiniz karşı tarafa iletilmiyor, en sevdiğim özelliğinden biri de bu.

Şöylece özetlemem gerekirse kulaklığı kullandığım hiçbir dakika rahatsız olmadım. Gayet ergonomik ve kaliteli bir kulaklık. Bence aynı fiyata alınacak 7.1, USB ses kartlı, titreşim motorlu kulaklıklardan daha iyi. Kulaklığı ise İTOPYA Bilgisayar'dan, 196 TL'ye (Kulaklık + kargo) aldım. Şu sıralar kulaklık 209 TL kadar bir fiyata satılıyor, gene aynı sitede. İsteyene kulaklığı aldığım site: Kingston HYPERX CLOUD Stinger Siyah Gaming Kulaklık | ITOPYA

Bu da kulaklığın en son hali (Genel olarak kullananlar bilir kulaklığın içindeki jelatinleri. Fotoğrafta belli olmamış ama hala üzerinde duruyorlar):
21476358_1008753795939797_181708973_n.jpg

Kulaklığı bana tavsiye eden @Diamoon ve @Barış Tolon'a çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
HyperX ile ilgili çok bilgim yok ama bu ara dikkatimi çeken bir marka olmaya başladı. Özellikle HyperX Cloud Flight modeli. Genel olarak tanımlarsak HyperX nasıl bir markadır kulaklık olarak. Güzel diye mesaj atan olmasın lütfen onu biliyorum:) O fiyat bandında demek istedim yani:)

HyperX ile ilgili çok bilgim yok ama bu ara dikkatimi çeken bir marka olmaya başladı. Özellikle HyperX Cloud Flight modeli. Genel olarak tanımlarsak HyperX nasıl bir markadır kulaklık olarak. Güzel diye mesaj atan olmasın lütfen onu biliyorum:) O fiyat bandında demek istedim yani:)
Hocam çok özür dilerim geç cevap verdiğim için, şu sıralar bayağı bir işim vardı.

Ben hâlâ kullanıyorum, sana şunları söyleyebilirim; oyuncu kulaklıklarının Mercedes'i HyperX diyebilirim kendi adıma. Çünkü özellikle Rampage'in bir çok kulaklığını deneme fırsatım oldu hele ki titreşim motorlu, 7.1'li olanlarını vs. sadece göz boyamak için eklemişler kulaklığa. HyperX için konfor ve ses kalitesi konusunda şüphen olmasın. Eğer illa ki 7.1 bir kulaklık istersen Arctis 3 alabilirsin, bunun dışında HyperX'in birçok kulaklığı Stereo olmasına rağmen çevresel sesleri çok iyi veriyor.

@Hybrid Theory açıkçası ben sanal 7.1 pek düşünmüyorum. Kaliteli bir sterio kulaklık bence daha faydalı olur gibi. Hiç Cloud Flight modelini inceleme imkanın oldu mu? Sence ederini hakeden bir kulaklık mıdır?

Bendeki Cloud Stinger her ne kadar giriş seviyesi de olsa kalitesi sağlam. Maalesef olmadı ama kullananlar memnun. Cloud Alpha'ya da bakabilirsin.

Merhabalar, tek jak ile hem mikrofon hem kulaklık olarak kullanılıyor mu yoksa mikrofonu kullanabilmek için mecburen o uzun kabloyu kullanmak mı gerekiyor ?

Bu kulaklığı önerir misiniz ?
Alıcam da 300 TL ye sizce alınır mı ?Csgo , Pubg Mobile , Zula tarzı oyunlar oynuyorum işime yarar mı önerilerinizi bekliyorum

Merhaba, kulaklığın aynısını aldım güzelce taktım araştırma yaptığımda uygulaması var gibi bir kaç tanede indirdim fakat kulaklığı görmedi sebebi nedir acaba?

Geri
Yukarı