İnceleme HyperX Pudding Keycaps Redragon K568 İncelemesi

Geçtiğimiz günlerde keycaps alma kararı vermiştim. HyperX Pudding keycapsler hem görüntüsü hem de kalitesi ile dikkatimi çekti. Teknosa'dan aldım, dün sipariş verdim, yarım saat sonra kargoya verildi, bugün geldi.
Keycapsler his olarak çok iyi, ayrıca yarısı saydam olması çok güzel bir görüntü kattı. Türkçe layout versiyonunu aldım. Önceki keycapsler ABS olduğu için (stok) parlama yaptı ama bunda yapmaz, tavsiye ediyorum. Ayrıca kutu içerisinden tuş çıkartma aparatı (keycaps puller) çıktı.
Görüntü ise şu halde oldu (not: Benim klavyemde aydınlatma Switch'lerin üstünde olduğu için böyle oldu. Aydınlatmanız Switch'lerin üstünde değilse daha iyi duracaktır, iyi günler.

20211127_161546.jpg

20211127_161600.jpg

Aydınlık ortamda çekildi unutmazsam gece karanlık ortamda paylaşırım yeni fotoğraflar.

Bundan bahsetmiyor anladığım kadarıyla.

Switch'in altında PCB'nin üstünde LED olan klavyeler var. K553 bu şekilde mesela.

Bana kalırsa üstte olması daha iyi. Altta olunca parlaklık çok düşük kalıyor.

Hocam RGB modunda RGB'ler sağ'dan Sol'a kayıyor onu Sol'dan sağ nasıl yapabilirim yazılımında direction ayarı yok.

South facing led olayı cherry profile sahip özellikle GMK keycaplerde sorun çıkartabildiği için önemli. Bu fiyat seviyesindeki klavyelerde o keycapler kullanılmayacağı için çok umursamaya gerek yok. Hatta amaç RGB ise north facing LED daha iyi bile.

K553'te FN + sol ok tuşu ile yapılıyor normalde. Sizin fotoğrafınızda normal tuş kapakları olmadığı için üzerindeki işaretleri göremiyorum.

Bende FN+ sağ - sol ok tuşları RGB hızını ayarlıyor yukarı - aşağı ok tuşları ise parlaklığını driverını indiriyorum Driver'da direction ile ilgili ayar yok.

Switch markası hakkında bilgi bulamadım ama siz biliyor musunuz?

Sesi nasıl, tok mu yoksa dandik bir sesi mi var?
Outemu Gaote switchler var. Sesi çok kötü değil fakat stabilizerli tuşların sesi kötü çıkıyor. Bunu kolayca azaltmanın yolları var.

@Rexie, peki bu tuşa basmak için verdiğimiz kuvveti arttırıyor mu? Tuşu sertleştiriyor mu?

Mesela bu ürün nasıl kullanılıyor. Direk tuşların oraya mı yerleştiriyoruz?

@Rexie, peki bu tuşa basmak için verdiğimiz kuvveti arttırıyor mu? Tuşu sertleştiriyor mu?

Mesela bu ürün nasıl kullanılıyor. Direk tuşların oraya mı yerleştiriyoruz?

Hayır hissiyatı sertleştirmiyor. O ürünü bu videodaki gibi PCB'nin altına gelecek şekilde yerleştirebilirsiniz. 5.30'daki yere.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı