İnceleme Redragon K631 Castor incelemesi

Herkese selamlar arkadaşlar. Sosyal'de ilk incelemem, eksiklerim varsa kusura bakmayın. Klavyeyi 14 Ocak'ta Amazon üzerinden aldım. Redragon'un kendi sitesinde şu an indirimle 40$. Ben toplam vergisi vs. 700 TL'ye aldım. Amazon'da teslimat süresi yurtdışından geldiği için 2 hafta olarak belirtilmişti, ürün 1 haftada elime ulaştı. Teslimat konusunda hızlılar zaten. Klavyenin linki.

Kutu içeriği
- Klavye
- Kullanma kılavuzu
- Tuş anahtarı
- Switch anahtarı
- Redragon logolu çıkartma
- USB-A/C Kablosu
- 4 tane yedek red switch

IMG-20230414-WA0015.jpg

IMG-20230414-WA0012.jpg

IMG-20230414-WA0013.jpg

Klavyeüsttenfoto.jpg

Teknik Özellikler
- Klavye kablolu mekanik %65 boyutunda bir klavye.
- Outemu red switchlere sahip.
- Her tuşun altında RGB aydınlatması var.
- Hot-Swappable swichler.
- Yazılımı mevcut.

IMG-20230414-WA0016.jpg

IMG-20230414-WA0009.jpg

IMG-20230414-WA0014.jpg

IMG-20230414-WA0004.jpg

Işıklandırma.jpg

Switchfoto.jpg

Yazılımı Hakkında
- Sanırsam bu modelin bir üst modeli K631 Castor Pro modelini kullanan arkadaşlar programını indirdikten sonra klavyelerinin çalışmadığı şikayetlerini gördüm. Benim kullandığım K631 Castor modelinde herhangi bir sıkıntı yaşamadım.
- Basit bir arayüze sahip.
- 3 farklı profil kaydedebilirsiniz. Makro ayarlama kısmı mevcut fakat ben pek bilmediğim ve kullanmadığım için hakkında bir şey diyemeyeceğim.
- 22 farklı aydınlatma seçeneği var.
- Her tuşun altında aydınlatma olduğu için her tuşa renk ataması da yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü 2023-04-14 015908.png

Ekran görüntüsü 2023-04-14 015940.png

Ekran görüntüsü 2023-04-14 020320.png

Switch sesi
- Ses kaydı

Deneyimlerim
- Klavyeyi 3 aydır kullanmaktayım. İlk günler bu tarz bir klavyeyi daha önceden kullanmadığım için alışmakta zorluk çektim fakat hemen alışırsınız. Klavyede türkçe karakterler yok. Kablo girişinin yan tarafta olması benim açımdan kullanışlı. Tuşların sesi ve verdiği hissiyat çok hoş. Bu fiyata Türkiye'de bu tarzda bir klavye araştırdığımda bir şey bulamadım. Bence fiyatı açısından güzel. Tavsiye ederim. Sonuna kadar okuyan herkese teşekkür ederim. Bir eksiğim varsa söylerseniz ekleme yapabilirim. İyi sosyaller herkese.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-04-14 015940.png
    Ekran görüntüsü 2023-04-14 015940.png
    607,6 KB · Görüntüleme: 90
@aquaporcy Hocam aktif olarak kullanmakta mısınız klavyeyi?
Hocam 2 aydır kullanmıyorum evde yatıyor, yurtta kaldığımdan dolayı okula gelirken yanımda getirmedim. Fakat aktif kullanan arkadaşım var eğer ki bi sorunuz varsa.

Hocam 2 aydır kullanmıyorum evde yatıyor, yurtta kaldığımdan dolayı okula gelirken yanımda getirmedim. Fakat aktif kullanan arkadaşım var eğer ki bi sorunuz varsa.
Bu birkaç gündür ışıklandırmayı kafasına göre değiştiriyor ve W tuşu FPS oyunları oynarken ara ara algılamıyor. Bu problemleri yaşayan var mıdır bi sorar mısınız? Teşekkür ederim.

Işık olayına bir şey diyemem ama tuş basmama olayını 2. haftada yaşadım ben, yedek switchleri kullanarak halettim hemen.
Işıklandırma sorunu yazılım kapalıyken mi oluyor? Yazılım çok kötü zaten, eğer açıkken yapıyorsa onu kapatmak sorunu çözebilir. Kapalıyken de ışıklar değişiyorsa Redragon'a bi' e-posta atın derim.

Işık olayına bir şey diyemem ama tuş basmama olayını 2. haftada yaşadım ben, yedek switchleri kullanarak halettim hemen.
Işıklandırma sorunu yazılım kapalıyken mi oluyor? Yazılım çok kötü zaten, eğer açıkken yapıyorsa onu kapatmak sorunu çözebilir. Kapalıyken de ışıklar değişiyorsa Redragon'a bi' e-posta atın derim.
Switch değiştirmek hiç aklıma gelmedi onu yapayım, ışıklandırma da yazılımdan modu seçip kapatıyorum. Kapalıyken değiştirdi birkaç defa o problem tekrarlanırsa e-posta atayım o zaman. Teşekkür ederim.

@aquaporcy Hocam aktif olarak kullanmakta mısınız klavyeyi?
Ben aktif kullanıyorum ışıktan yana hiçbir sorun yaşamadım, ilk aldığımda bir kere değiştim öyle duruyor hâlâ. Tuş basmama konusunda bir iki sorun yaşadım ama temizleyince sorun kalmadı (sanırım sakalım kaynamış aralara). Bir de başlat tuşu çalışmıyordu ara ara meğer fn tuşuyla birlikte basınca kitliyomuymuş neymiş. Bu arada ben switchleri aliexpress'den aldığım çakma holy panda switchlerle değiştim inanılmaz keyifli oldu tavsiye ederim.

Ben aktif kullanıyorum ışıktan yana hiçbir sorun yaşamadım, ilk aldığımda bir kere değiştim öyle duruyor hâlâ. Tuş basmama konusunda bir iki sorun yaşadım ama temizleyince sorun kalmadı (sanırım sakalım kaynamış aralara). Bir de başlat tuşu çalışmıyordu ara ara meğer fn tuşuyla birlikte basınca kitliyomuymuş neymiş. Bu arada ben switchleri aliexpress'den aldığım çakma holy panda switchlerle değiştim inanılmaz keyifli oldu tavsiye ederim.
Dediğiniz gibi kirden dolayı da olabilir. Bi temizlik yapmam lazım.

@aquaporcy @shadow170 Hem temizlik yaptım, hem de birkaç tuşun switchini değiştirdim. Şu anlık bir problem yok. Işıklandırma konusunda da tekrar problem yaşarsam desteğe yazacağım. Mis gibi oldu cidden bir temizliğe ihtiyacı varmış klavyenin, kendine geldi resmen. Tekrardan teşekkür ederim ikinize de.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı