Hyundai 1.5i gls Lpg'li vs 1.5 crdi dizel

Yaptığın karşılaştırmaya bakacak olursak bahsettiğin aracın yaşı yüksek bir araç. Normal şartlarda dizel önermesem de Hyundai/Kia grubunun CRDI motorlu oldukça uzun ömürlü. Eğer ağır bakımları yapılmış ve yağ yakma durumu söz konusu değilse, yüklü halde bile 1.5 CRDI motor rahatlıkla kullanacağınız aracı taşıyacaktır.

Not: Günlük olarak şuan o grubun 1.6 CRDI motorlarını kullanıyoruz. Normal kullanımda 1800kg civarı bir arabayı bile şehir içi 5.5, 6 litre arası tüketim ile götürüp getirmekte.

Uzun yol kullanıyorsanız LPG'li araç daha avantajlı olabilir alırken fiyat farkı var ise. Sonuçta dizel araç km arttıkça satışı zorlaşıyor. Benzinlide çok fazla dert edilmiyor.

Köye olan mesafeniz ne kadar?
Bahsettiğiniz aracı düşünürsek, o tarz bir araba için dizel motor tercih etmek pek mantıklı olmaz. Köye gidip geleceğinizi de düşünürsek ben GLS derim.

Köye olan mesafeniz ne kadar?
Bahsettiğiniz aracı düşünürsek, o tarz bir araba için dizel motor tercih etmek pek mantıklı olmaz. Köye gidip geleceğinizi de düşünürsek ben GLS derim.
120 KM
Uzun yol kullanıyorsanız Lpg'li araç daha avantajlı olabilir alırken fiyat farkı var ise. Sonuçta dizel araç km arttıkça satışı zorlaşıyor. Benzinlide çok fazla dert edilmiyor.

Bir tane admira bulduk 160.000 km dedi ama expertiz raporunda motor yüzde 82. motor yüzdesi ve km kaçta oömalı.

Hocam, Admire kasada 1.5 dizel olanı 3 silindir. Fazla tutulan bir motor değil. 1.6 GLS LPG olanları daha iyi. 1.5 GLS olanları da var. Onlar da olabilir.

Yumurta kasa olan 1.5 GLS de olabilir. Klima ve hidrolik direksiyon var. 98 model olanlarda ABS ve Airbag de var.

Yeni konular

Geri
Yukarı