Hyundai I20N vs 2019 golf 1.5 TSI Highline

mubert

Femtopat
Daha fazla  
Bu bütçede araba almak istiyorum BMW F30'lardan sanayiye gitmek istemedigim için kaçıyorum direkt, C180 AMG var aynı fiyatlara ama fazla lüks, I20n motor gidiş olarak mükemmel aradığım makine ama o fiyatlarada golf 1.5 TSI highline alınabilir sizce hangi aracı tercih etmeliyim?

Harika bir soru gibi gözüküyor. Şimdi şöyle diyeyim bir tarafta Alman kalitesi sağlamlığı ve takabileceğiniz her aksesuarı kabul eden bir araç varken diğer tarafta çok eğlenceli tasarım harikası ve revaçta bir otomobil var. Bana kalırsa hem modelinin yeni olması hemde gerçekten keyif verecek eğlenceli olacağı için İ20N'i tercih ederdim. Golf 2019'a yarında sahip olabilirsiniz. Ama imkanınız varken ben İ20N'i deneyimlemenizi isterdim. Çünkü bu tarz makineler sonrasında çok harap olmuş olacak. Mutlaka bir tanesi elinize geçmeli çünkü hayata bir kez geliyoruz bunu unutmayalım ve tadını çıkaralım.

Son düzenleme:
B sınıfı araba ile C sınıf araba karşılaştırılmaz. i20 ile anca polo'yu karşılaştırabiliriz. Ama tabiiki bu paraya c sınıfı kendini yıllardır kanıtlamış sorunsuz ve ikinci el piyasası çok güçlü bir golf alırdım. VW'yi hyundai ile karşılaştırmak da ayrı bir absürtlük.

Bir vag tamircisi tanıdığımız var ve kendisi şahsi araç olarak sürekli sıfır megan hatcback alıyordu, neden Audi'ya da VW almıyorsun tamircisisin dediğimizde 'vag grubunu tamirci olarak çok severim, sürekli bir yerleri bozulur ve tamire gelir, motorlarında bile düzen tuttuğu için çok sık aralıklarla değişimler yapıyor misal 1'er yıl arayla üretilmiş ve aynı kasada kullanılmış 2.0TDI'da bile çoğu parça birbirine uymuyor' demişti. Kaldı ki DSG tek başına kabus olmaya yetebilir. Hyundai mekanik aksamda çok daha sorunsuzdur.

B sınıfı araba ile C sınıf araba karşılaştırılmaz. i20 ile anca polo'yu karşılaştırabiliriz. Ama tabiiki bu paraya c sınıfı kendini yıllardır kanıtlamış sorunsuz ve ikinci el piyasası çok güçlü bir golf alırdım. VW'yi hyundai ile karşılaştırmak da ayrı bir absürtlük.

Farkındamısınız bilmiyorum ama arkadaş i20N'den bahsediyor.
Tam komedi bir yorum yapmışsınız açıkçası.

Bir vag tamircisi tanıdığımız var ve kendisi şahsi araç olarak sürekli sıfır megan hatcback alıyordu, neden Audi'ya da VW almıyorsun tamircisisin dediğimizde 'vag grubunu tamirci olarak çok severim, sürekli bir yerleri bozulur ve tamire gelir, motorlarında bile düzen tuttuğu için çok sık aralıklarla değişimler yapıyor misal 1'er yıl arayla üretilmiş ve aynı kasada kullanılmış 2.0TDI'da bile çoğu parça birbirine uymuyor' demişti. Kaldı ki DSG tek başına kabus olmaya yetebilir. Hyundai mekanik aksamda çok daha sorunsuzdur.

Yeni DSG'ler revize edilmiş durumda ve en hızlı otomatiklerden bir tanesi. Ayrıca tamirciler parçası ucuz ve piyasası hızlı arabaya binmeyi sever çünkü afedersiniz ama "eşek" niyetine kullanırlar.

Bundan yaklaşık 5 sene sonra i20N dediğiniz otomobil çok farklı bir konumda olacak çünkü az sayıda üretilmiş ve hem mekanik hem kozmetik hem de donanım olarak normal i20 ile alakasız bir araba.

Son düzenleme:
204HP 1.6 motor. Fabrika çıkışlı pat pat egzoz. Üf be. İ20N mantıklı ama genç işi.
Eğer arabaya ailen biniyorsa veya yaşın büyükse Golf mantıklı.
Golf uzun yola da yatkın. Daha komplike bir araç.
İ20N yolda peşine takılacakların arabası.

Yeni konular

Geri
Yukarı