Hz değeri sadece FPS oyunlarına mı etki ediyor?

Efekan0990

Picopat
Daha fazla  
Yani demem o ki MOBA oyun olsun veya hikayeli oyunlar veya YouTube'dan bir seyler izlerken vb kisaca FPS oyunlari disi etkisi var mi Hz'nin?

Örnek: 60 Hz, 144Hz, 280Hz, 360 Hz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstünde farenizi bomboş sağa sola oynatsanız bile bariz bir farkı oluyor. Bütçeniz varsa, abartmayacak şekilde tabii ki, yüksek tazeleme hızlı monitörlere yönelmeniz çoğu durumda daha iyi olur.

Masaüstünde bile farkı hissediyorsun. Bazen 60Hz'ye geçiyorum bunca yıl böyle nasıl kullandım bilgisayarı falan diyorum içimden.

Misal 144 Hz, ekranınızda ne olursa olsun ister oyun ister dizi ister film. Saniyede 144 kare yansıtır.

60Hz ile 144hz arasında her şeyde uçurum derecesinde fark oluyor. Klasörü açıp kapatırken dahi fark ediyor. 144 üstündeki Hz değerlerinde ben farkı anlayamadım ama.

Genel bir cevap vermek gerekirse YouTube hariç bariz bir fark oluyor çünkü YouTube'da videolar genelde 60 FPS oluyor.
Tabii ilk defa yüksek Hz kullanacaksan bu fark daha da çok oluyor ama sonradan sonraya gözün alışıyor ama bu sefer de düşük Hz'e tekrar geçersen kasıyormuş gibi gözüküyor.
Son olarak ise kullanmadım ama 144 Hz'den sonrası pek algılanamaıyor deniyordu forumda, ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem.

Geri
Yukarı