HzYasuo - Mustafa Yavuz'un Üyeliğinin Reddedilmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Adamın şakasına ayıp ettiniz yazdığından eminim.

Kimmiş diye instagramına bakayım dedim, 20000 liralık trafik cezası almış, marifetmiş gibi de insta storysinde paylaşmış. Trafikte terör estirip kural tanımayan bomboş bir çar. Bunu adam yerine koyup izleyen, bağış atan, destek olan var bir de inanılmaz. Moderasyon ekibinin elleri dert görmesin.

Bu konuda da Technopat'ı suçlu bulan mesajları gördüğüme göre, rahat rahat uyuyabilirim artık.

Hiç bir yayıncıyı izlemem, bir insanın neden bir insanın oyun oynamasını izlediğinide asla anlamıyorum ama çocuk haklı.

Eğer forumda belli kelimeler, sayılar istenmiyorsa bu moderatör onayından önce sistem tarafından geçersiz takma ad vb. şekilde engellenip değiştirmesi sağlanmalı.

Böyle bir sistem yok. İnsan eliyle kontrol edilmek zorunda. Üye olan her kullanıcı ve bu kullanıcıların isimleri, insan eliyle, moderatör kontrolünden geçiyor.

Üye onayı yabancı forumlarda da vardır bu arada. Bu bahsettiğim, E-posta doğrulamasından farklı bir şey.

Hesap açabiliyorsa ve sistem buna izin veriyorsa gereksiz yazmak hesabı iptal etmek çok terbiyesizce.

Değil. Öncelikle sistem, hesap açılmasına değil, bir tür hesap açma isteği oluşturmasına izin veriyor. Bu istekten kastım da moderatör onayı işte.

Günde kaç tane troll hesap geliyor, emin ol aklın hayalin almaz. Bunları otomatik olarak egale edecek bir sistem de bir yere kadar otomatik çalışıyor, kalanını yine insan eliyle yapman gerekiyor.

"Gereksiz" yazması ise otomatik cevap. Burada "Spam" sözcüğünün yerine, Türkçe karşılık olarak kullanılmış.

Üye olunurken üye olma sebebiniz diye bir şey var mı tam anlayamadım. Yoksa sorun yok zaten ama varsa çok saçma değil mi? Burası bir teknoloji forumu. Foruma insanlar paylaşım yapmak, bilgi edinmek, çözemediği sorunları çözmek için üye olur. Bu neyin sorusu anlayamıyorum. Ne yazılmasını bekliyorsunuz ki?

Yukarıda da dediğim gibi, günde kaç tane çoklu hesap, troll kullanıcı, kötü niyetli hesap isteği geliyor tahmin bile edemezsiniz. Böyle bir ortamda tabii ki de kullanıcı üye olurken, moderatör denetiminden geçecek.

Madem tanınmış birisi, Troll isim koymak yerine sadece ismini yazabilir ya da istemiyorsa, mahlası olan "Hz. Yasuo" yu kulllanabilirdi.

Burada bir örgüt falan değiliz, alt tarafı bir teknoloji forumu ve bilgi paylaşıyoruz. İş başvurusun da sorulan sorular gibi neden biz? Yada neden sizi seçelim? Tarzı sorular sormanıza gerek yok. Haddinden fazla ciddi alıyorsunuz.

Bazen forum kuralları mantık limitlerini aşıyor.

Forum kurallarının mantık limitlerini aştığı falan yok. Çok alakasız yorumlar yapıyorsun. Kimseye üye olurken neden üye oldun diye sorulduğu da yok, iş başvurusundaymış gibi sorguya çekildikleri de yok.

Sadece basit bir moderatör onayı sistemi var, ki bu da burayı kötü niyetli kişilerden korumak için.

Yorumların gerçekten çok yüzeysel. Buranın bir düzeni var, ki her şeyden öte özel bir şirket gibi burası, devlet dairesi değil. Kullanıcıları denetlemek ve zararlı, faydasız gördükleri kişileri almamak en doğal hakları.

İki taraf da haksız, Mustafa kullandığı nickten dolayı siz yaptığınız geri dönüşten dolayı haksızsınız. Gereksiz yazmak yerine uygunsuz nick yazabilirsiniz. Kaldı ki isteyen nickinde istediği sayıyı kullanır. Ha Mustafa'nın derdi trollük orası ayrı.

Gereksiz yazılması, Spam kelimesinin Türkçe karşılığı olarak, sistem tarafından gönderilmiş. Benzer nicklerde bir sürü troll kullanıcı geliyor günde. Kimseyi düzgün isim kullanmamak için tutan yok.

Düzgün isim kullanmıyor musun, o zaman burada yerin yok.

Bu kadar basit.

Bu konuda da Technopat'ı suçlu bulan mesajları gördüğüme göre, rahat rahat uyuyabilirim artık.

Böyle bir sistem yok. İnsan eliyle kontrol edilmek zorunda. Üye olan her kullanıcı ve bu kullanıcıların isimleri, insan eliyle, moderatör kontrolünden geçiyor.

Üye onayı yabancı forumlarda da vardır bu arada. Bu bahsettiğim, E-posta doğrulamasından farklı bir şey.

Değil. Öncelikle sistem, hesap açılmasına değil, bir tür hesap açma isteği oluşturmasına izin veriyor. Bu istekten kastım da moderatör onayı işte.

Günde kaç tane troll hesap geliyor, emin ol aklın hayalin almaz. Bunları otomatik olarak egale edecek bir sistem de bir yere kadar otomatik çalışıyor, kalanını yine insan eliyle yapman gerekiyor.

"Gereksiz" yazması ise otomatik cevap. Burada "Spam" sözcüğünün yerine, Türkçe karşılık olarak kullanılmış.

Yukarıda da dediğim gibi, günde kaç tane çoklu hesap, troll kullanıcı, kötü niyetli hesap isteği geliyor tahmin bile edemezsiniz. Böyle bir ortamda tabii ki de kullanıcı üye olurken, moderatör denetiminden geçecek.

Madem tanınmış birisi, Troll isim koymak yerine sadece ismini yazabilir ya da istemiyorsa, mahlası olan "Hz. Yasuo" yu kulllanabilirdi.

Forum kurallarının mantık limitlerini aştığı falan yok. Çok alakasız yorumlar yapıyorsun. Kimseye üye olurken neden üye oldun diye sorulduğu da yok, iş başvurusundaymış gibi sorguya çekildikleri de yok.

Sadece basit bir moderatör onayı sistemi var, ki bu da burayı kötü niyetli kişilerden korumak için.

Yorumların gerçekten çok yüzeysel. Buranın bir düzeni var, ki her şeyden öte özel bir şirket gibi burası, devlet dairesi değil. Kullanıcıları denetlemek ve zararlı, faydasız gördükleri kişileri almamak en doğal hakları.

Gereksiz yazılması, Spam kelimesinin Türkçe karşılığı olarak, sistem tarafından gönderilmiş. Benzer nicklerde bir sürü troll kullanıcı geliyor günde. Kimseyi düzgün isim kullanmamak için tutan yok.

Düzgün isim kullanmıyor musun, o zaman burada yerin yok.

Bu kadar basit.
Sistemim otomatik attığından haberim yoktu. Kendisini savunmadım zaten. Sistemin gereksiz yazmasının kaba bir dil olduğunu ve haklı olarak sitem ettiğini söyledim. Ha iyi ki de kabul olmamış ne işi var burada iki trol yapıp kaçacaktı zaten.

Açıkçası bu forumu 2014 veya 2015'ten bu yana takip ederim. Oldukça kaliteli sohbetlerin, yardımlaşmaların olduğu ve ciddi bir platform. Bu konuda her kim olursa olsun forumun genel prosedürünü çiğnediği için üyelik başvurusunun onaylanmaması takdir edici. Bu konudaki tarafsızlığınızı yeniden hatırlattığınız için de şahsım adına ayrıca teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı