i3-1005G sistemde Linux Mint açılmıyor

A L O N E

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımı kapatmadan önce güncelleme gelmişti, onu güncelleyip kapattım sonra bir daha daha açılmadı. Sürekli demiyorum olmuyor bazen yeşil logo geliyor ve hata veriyor. Uzun zamandır giremez oldum PC'ye. İntel i3-1005G 1.20 GHz. İntelhd Graphics 4000 SSD 800 MHz 8 GB RAM var bilgisayarımda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemini Grub menüsündeki Gelişmiş seçenekler (Advanced options) altındaki çekirdeğin kurtarma kipi ile açın. Kurtarma seçeneklerinin listelendiği bir alan gelince, ağ seçeneğini (network) etkinleştir ve ardından dpkg seçeneği ile paket sistemini onarmayı dene. Ardından sistemi resume seçeneği ile başlatırsın.

Açılışa Grub menüsü görünmüyor, shift ya da ESC tuşlarına basarak erişebilirsin.

Hocam PC Dell marka olduğu için çok karışık dediklerinizi bulamadım BIOS ayarlarına girebiliyorum

Böyle bir ekran var ne yapacağımı bilmiyorum uzun zamandır kullanıyorum bilgisayarı PC de en son güncelleme yapıp kapatmıştım ondan beri giremesim PC'ye.

Dosya Ekleri

• IMG_20230617_154820.jpg
    IMG_20230617_154820.jpg
    203,5 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
Hocam PC Dell marka olduğu için çok karışık dediklerinizi bulamadım BIOS ayarlarına girebiliyorum

Böyle bir ekran var ne yapacağımı bilmiyorum uzun zamandır kullanıyorum bilgisayarı PC de en son güncelleme yapıp kapatmıştım ondan beri giremesim PC'ye.

Bu sorunun güncelleme ile oluşması zor bir durum, çünkü Grub yapılandırması ile ilgili bir sorun yaşıyorsun. Önyükleyici ile ilgili bazı işlemler yapmış olma olasılığı sonrasında, bu sorunu yaşamış olman çok muhtemel. Yapman gereken sistemi Linux Mint kurulum medyası ile açıp, Boot Repair aracı ile önyükleyiciyi onarmak.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı