i3-10100F GTX 1050 sistemde aşırı fazla FPS düşüşü var

İşletim sistemi
Windows 10
Sadece o işlemi yapmanız bu kadar artış sağlayamaz, mümkün değil. Başka bir şey kaynaklanıyordur muhtemelen. Ya arkada güncelleme yapmıştır ya herhangi virüs programı tarama yapmıştır.

Aslında mümkün. İşlemcime kıyasla ekran kartı ve RAM'im aşırı düşük kalıyor. Şu an işlemcimin tekabül ettiği ekran kartı RX 6600. Ben ise GTX 1050 kullanıyorum. Yani darboğaza çok müsait bir sistemim var. Masaüstüm o kadar meşgul ediyordu ki sistemi hem darboğaz yaptırıyordu hem de FPS droplar yaşıyordum.

Aslında mümkün. İşlemcime kıyasla ekran kartı ve RAM'im aşırı düşük kalıyor. Şu an işlemcimin tekabül ettiği ekran kartı RX 6600. Ben ise GTX 1050 kullanıyorum. Yani darboğaza çok müsait bir sistemim var. Masaüstüm o kadar meşgul ediyordu ki sistemi hem darboğaz yaptırıyordu hem de FPS droplar yaşıyordum.

Dostum tekabül ediyor dediğin sınır bir ekran kartı. Ayrıca sisteminizde performans kaybına neden olacak darboğaz yok. İşlemcinizin gücü ekran kartına yetiyorsa problem yok. İşlemciniz az kullanılıyor ve ekran kartınıza yük biniyor. Sadece masaüstünden bir kaç dosyayı gizlemek ile o derece boost yaşaman imkansız. O zaman sizin sistem özellikleriniz aynı olan insanların hepsi şikayetçi olurdu. Kesin konuşmayı bırak ayrıca, komik oluyor. Masaüstüm darboğaza neden oluyor.. 😂

Konu '6000 TL ekran kartı önerisi' 6000 TL ekran kartı önerisi

Önceki açtığım konudan buraya aktardım sadece. Birkaç tane ufak tefek dosyalar falan vardı abimin kullandığı benim kullandığım onları da sildim. Belki de arkada gereksiz olarak açık oluyordur. Bu yüzdendir. Aynı TeamViewer gibi. Açmadan açık olan uygulama.

Yeni konular

Geri
Yukarı