i3 10100F GTX 1650 sistemde düşük GPU kullanımı

couza

Hectopat
Valorant'ta poligona girilince GPU kullanımı %20'lerde ve bu yüzden bana bir problem var gibi geldi. Oyunlarda yüksek kullanım değerlerinde olması gerektiğini biliyorum. Sorun nedir ve nasıl çözülebilir sizce? Teşekkürler.

Sistem:
- i3 10100F.
- GTX 1650.
- 8 GB RAM.
- 550W +80 PSU.

Valorant'ta poligona girilince GPU kullanımı %20'lerde ve bu yüzden bana bir problem var gibi geldi. Oyunlarda yüksek kullanım değerlerinde olması gerektiğini biliyorum. Sorun nedir ve nasıl çözülebilir sizce? Teşekkürler.

Sistem:
- i3 10100F.
- GTX 1650.
- 8 GB RAM.
- 550W +80 PSU.
İşlemci kullanımı nedir?

Sistem:
- i3 10100F.
- GTX 1650.
- 8 GB RAM.
- 550W +80 PSU.

Valorant işlemci ağırlıklı bir oyun, bu yüzden GPU'yu az kullanması normal. Eğer GPU kullanımını yükseltmek istiyorsanız ayarları kökleyin.

Hangi grafik ayarlarında oynuyorsuznuz biraz az gibi. Yüzde 30 40 olmalı.

Hocam benim kendi bilgisayarımda %70'lerde en düşü 65'lerde kullanıyor ekran kartını. 80E kadar bile çıkıyor. Ama bunda düşükte 20 vs oluyor kullanım.
İşlemci kullanımı nedir?
%70-80 Arası.
Normal düşükte oynuyorsan doğru düzgün karta yük binmiyor.

Yüksekte de maksimim 40A çıkıyor daha da yükselmiyor. Kendi bilgisayarımda bu değerler 80leri buluyor hocam.
Sabit 75 ya da 60 FPS alıyorsanız bu normal. Ayrıca grafik ayarları düşükse.
FPS değerleri 100 civarı.
Valorant işlemci ağırlıklı bir oyun, bu yüzden GPU'yu az kullanması normal. Eğer GPU kullanımını yükseltmek istiyorsanız ayarları kökleyin.

Hocam öyle diyorsunuz ancak benim kendi bilgisayarımda 65 - 80 arası bir kullanım oluyor genelde.

Sistem:
- i3 10100F.
- GTX 1650.
- 8 GB RAM.
- 550W +80 PSU.

NVIDIA ayarlarını yapmanız gerek, ekran kartından tam performans için.

Yeni konular

Geri
Yukarı