i3 10100F için 200TL soğutucu önerisi

Ozan5454545454

Hectopat
Daha fazla  
i3 10100F işlemcim vardı. Stok fan ile kullanıyordum ve işlemcimin 98-99 dereceleri gördüğünü fark ettim ve çok FPS düşmesi yaptığını fark ettim. Arctic MX-4 macun alıp tekrar denedim. Bu sefer de 87-88 derecelere düşürdü ve FPS düşmesi olayını çok azalttı.

Isınmadan önce daha çok FPS aldığım fark ettim. En son sorunun işlemci soğutucusunda olduğunu düşündüm ve soğutucumu değiştirmeye karar verdim. Bana en fazla 200 TL olacak bir soğutucu önerirseniz sevinirim.

Baktığım bazı modeller:
  • Snowman T6 (205TL)
  • Arctic X7 (169TL)
  • Gametech Freezer HD 3.0(170TL)
  • Termal macunu yine MX 4 kullanacağım.
  • Boyut anlamında kasamın pek bir sorun çıkaracağını düşünmüyorum.
  • (Model: Rampage Racer)
  • DA incelemişti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı işlemciyi MB311L kasamda stok fan ve MX4 ile kullanıyorum, 75 derece üzerini hiç görmedi. Fan dışında bir problem olabilir mi?

Aynı işlemciyi MB311L kasamda stok fan ve MX4 ile kullanıyorum, 75 derece üzerini hiç görmedi. Fan dışında bir problem olabilir mi?
Bilemiyorum fakat ısınma sorunum yaklaşık 1 ay önce başladı öncesinde bir sorun yoktu yani iki çeşit sorun olabilir 1-İşlemci 2- Soğutucu
Kasanın kaç cm soğutucu desteklediğini bilmiyoruz. Garanti olması için bunu alabilirsin.

DA nın videosunu tekrardan izlediğimde dev bi Soğutucu kullanıyordu fakat bir sıkıntı çıkarmadı fotoğrafını da atıyorum şimdi
Kasanın kaç cm soğutucu desteklediğini bilmiyoruz. Garanti olması için bunu alabilirsin.

DA nın videosunu tekrardan izlediğimde dev bi Soğutucu kullanıyordu fakat bir sıkıntı çıkarmadı fotoğrafını da atıyorum şimdi
Screenshot_2021-07-23-23-42-43-135_com.android.chrome.jpg

Son düzenleme:
Bilemiyorum fakat ısınma sorunum yaklaşık 1 ay önce başladı öncesinde bir sorun yoktu yani iki çeşit sorun olabilir 1-İşlemci 2- Soğutucu

DA nın videosunu tekrardan izlediğimde dev bi Soğutucu kullanıyordu fakat bir sıkıntı çıkarmadı fotoğrafını da atıyorum şimdiEki Görüntüle 1116415
O soğutucu sanırım Noctua NH-D15S. 165mm yüksekliği var. O zaman Snowman T6 alabilirsin. Ama düz T6. T6 ultra nın fanları düz T6 dan kötü.

Ses durumu hakkında bir bilginiz var mı çünkü masanın üstünde kullanıyorum.
O soğutucu sanırım Noctua NH-D15S. 165mm yüksekliği var. O zaman Snowman T6 alabilirsin. Ama düz T6. T6 ultra nın fanları düz T6 dan kötü.

Bu daha mı iyi ona göre bunuda alabilirim sadece görüntü anlamında daha güzel gelmişti t6 ultra

Geri
Yukarı