i3 10100F işlemci sıcaklığı nasıl öğrenilir?

Arkada Core Temp açık olacaktı hocam test olurken oyle gözükür.
1700780879776.png

Görmemişim hocam şimdi yaptım eğer doğru anladıysam önde bu uygulama olacak arkada bu çalıştırılacak öyle yaptım, fakat dediğim gibi değerleri pek anlamıyorum. Teşekkür ederim hocam ayriyetten.

Eki Görüntüle 2028457
Görmemişim hocam şimdi yaptım eğer doğru anladıysam önde bu uygulama olacak arkada bu çalıştırılacak öyle yaptım, fakat dediğim gibi değerleri pek anlamıyorum. Teşekkür ederim hocam ayrıyeten.

Hocam en fazla 70 75 arası ideal sizde 99 olmuş işlemci yanacak derhal kule tipi soğutucu alın ya da macuna bakın ya da stok soğutucu tam temas etmiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam en fazla 70 75 arası ideal sizde 99 olmuş işlemci yanacak derhal kule tipi soğutucu alın ya da macuna bakın ya da stok soğutucu tam temas etmiyor mu?
Yok hocam temas ediyor genelde etmese kapanır yada hep öyle sıcak olur diye biliyorum yanlışta olabilir fakat zaten şuan fazla oyun falan girmiyorum o yüzden termal macununu yenileyeceğim ve fanına bakacağım çalışıyor fakat çok işlevi yok gibi sıvı soğutma bakabilirim belki.

Hocam birde ben bu bilgisayarı 3 yıl önce hazır olarak aldım, termal macunun gitmesi falan daha kısa sürer diye biliyorum fakat 1 yıl desek 2 yıldır ben böyle kullanıyorum sanırım bir sorunu olmadı yani aslında varmış bu ama değişik geldi 99 çok fazla.

Yok hocam temas ediyor genelde etmese kapanır ya da hep öyle sıcak olur diye biliyorum yanlışta olabilir fakat zaten şu an fazla oyun falan girmiyorum o yüzden termal macununu yenileyeceğim ve fanına bakacağım çalışıyor fakat çok işlevi yok gibi sıvı soğutma bakabilirim belki.

Hocam bir de ben bu bilgisayarı 3 yıl önce hazır olarak aldım, termal macunun gitmesi falan daha kısa sürer diye biliyorum fakat 1 yıl desek 2 yıldır ben böyle kullanıyorum sanırım bir sorunu olmadı yani aslında varmış bu ama değişik geldi 99 çok fazla.

Hocam bakım yapın PC bir rahatlasin sıvı soğutmaya gerek yok stok soğutucu gayet yeterli o işlemciye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bakım yapın PC bir rahatlasin sıvı soğutmaya gerek yok stok soğutucu gayet yeterli o işlemciye.
Hocam kasanın içini düzenli temizliyorum parçaları çıkarmadan fakat termal macunu aldığımdan beri nerdeyse kontrol etmedim güzel termal macun bakacağım 99 derece işlemciyi ne kadar indirir ama onu bilmiyorum fakat anlamadığım bilgisayarı 3 sene önce aldım dediğim gibi 1 yılda bitse termal macunu ve her şeyi 2 yıldır hiçbir sorunu yok bilgisayarın yani oyunlarda drop tarzı şeylerde yaşatmıyor fpsde normal yani anlamadım biraz. Ama genede yapana kadar oyun falan işlemci yoran şeylere girmeyeceğim ne olur ne olmaz.

Tamamdır hallettim, bugün tekrar detaylı temizleyeyim dedim işlemcinin fanına dikkatli baktığımda tek ayağının kırık olduğunu farkettim ne yaparsam yapayım takılmıyordu değişikti muhtemelen yeni fan ve macunu sürünce düzelir. ona rağmen boşta 50-55 ile çalışıyordu şuan ise 35-40'a düştü.

Yeni konular

Geri
Yukarı