i3 10100F maksimum kaç MHz RAM destekliyor?

Selamlar herkese.

İşlemci Max 2666 MHz destekliyor diye biliyorum doğruluğu nedir?
Ve eğer doğruysa Z serisi olup en ucuz anakart tavsiyelerinizi bekliyorum.

Benim bildiğim anakart kaç MHz destekliyorsa o kadar takabilirsin. 4600 desteklese işlemcin 10100F olsa bile 4600 çalıştırır diye biliyorum. Yanlış da olabilir.

Selamlar herkese.

İşlemci Max 2666 MHz destekliyor diye biliyorum doğruluğu nedir?
Ve eğer doğruysa Z serisi olup en ucuz anakart tavsiyelerinizi bekliyorum.

Evet doğru. 2666 MHz destekliyor en fazla. Z serisi o işlemci için çok fazla. Keza Intel sistemlerde RAM frekansı çok bir etkiye sahip değil. Güzel bir B460 gayet iş görür.
Benim bildiğim anakart kaç MHz destekliyorsa o kadar takabilirsin. 4600 desteklese işlemcin 10100F olsa bile 4600 çalıştırır diye biliyorum. Yanlış da olabilir.
Yanlış.

Anladım arkadaşlar ve eş değer performans veren AMD işlemcilere yöneldim R3 3100 1660 Super 16 GB RAM ekran kartını ileriki zamanlarda RTX 2060 Super ile değiştirmeyi düşünüyorum sıkıntı yapar mı işlemci?

Anladım arkadaşlar ve eş değer performans veren AMD işlemcilere yöneldim R3 3100 1660 Super 16 GB RAM ekran kartını ileriki zamanlarda RTX 2060 Super ile değiştirmeyi düşünüyorum sıkıntı yapar mı işlemci?
10100F diye gerçek F/P işlemcisi varken 3100 tercih etmeniz yanlış. Sırf frekans hızlarından dolayı tercih etmeniz külliyen yanlış. Zaten Intel tek çekirdek performansı ile bu farkı kapatıyor.

Geri
Yukarı