i3 10100F maksimum kaç MHz RAM destekliyor?

Anakart PC'nin beyni mi? Daha mı çok verim alır? :D :D
kimlerle sınanıyorum :D

Ya Allah aşkına gidin 1-2 bir şey öğrenin öyle ahkam kesin. Bilgisiz ergenlere ayıracak vaktim yok.

Anakart PC'nin beyni mi? Daha mı çok verim alır? :D :D
kimlerle sınanıyorum :D

Ya Allah aşkına gidin 1-2 bir şey öğrenin öyle ahkam kesin. Bilgisiz ergenlere ayıracak vaktim yok.
Pc nin en onemli parçalarından biri manasinda dedim. Pc nin beynine kimi islemci der, ben pc nin en onemli parcasi olarak anakarti ve islemciyi gorurum. Tabii her parcasi akabinde onemlidir. Kucuk noktalardan vurmaya calismayin, dedigim seyin dogruluk payi cok yuksek. Ozellikleri daha iyi bir anakart, ya da herhangi bir donanim parcasi elbette gelecek adina daha fazla verime, tazelige ve dirilige yol acar.

B460M-A PRO ile en kötü Z490 arasında 1000TL fark var farkındaysan.
Böyle bir sistemde o 1000TL fark hiçbir işine yaramaz.
Hesabını sen yap.
10600k+B460M vs i3 10100F+Z490

Haksız olduğunuzu kabul edip konuyu uzatmamaniz herkes için en doğrusu olur.

B460M-A PRO ile en kötü Z490 arasında 1000TL fark var farkındaysan.
Böyle bir sistemde o 1000TL fark hiçbir işine yaramaz.
Hesabını sen yap.
10600k+B460M vs i3 10100F+Z490

Haksız olduğunuzu kabul edip konuyu uzatmamaniz herkes için en doğrusu olur.

15 yaşında gram bilgisi olmayan ergenlerden sıkıldım. Aferin size emojinizi atın ve gidin.

Sadece gülüyorum yazdıklarına.😀

Sadece gülüyorum yazdıklarına.😀

Aynen gül geç vakit kaybettirme bana.
Gram bilgin bile yok.
PC'nin en onemli parçalarından biri manasinda dedim. PC'nin beynine kimi islemci der, ben PC'nin en onemli parcasi olarak anakarti ve islemciyi gorurum. Tabii her parcasi akabinde onemlidir. Kucuk noktalardan vurmaya calismayin, dedigim seyin dogruluk payi cok yuksek. Ozellikleri daha iyi bir anakart, ya da herhangi bir donanim parcasi elbette gelecek adina daha fazla verime, tazelige ve dirilige yol acar.

Ya hocam Allah aşkına gidin 1-2 bir şey öğrenin öyle yorum yapın. Boş yorumlara tahammülüm yok.

Aynen gül geç vakit kaybettirme bana.
Gram bilgin bile yok.

Ya hocam Allah aşkına gidin 1-2 bir şey öğrenin öyle yorum yapın. Boş yorumlara tahammülüm yok.

13 senedir pc kullanicisiyim, 11 seneden beridir de bu siteyi bilirim burada takılırım. 1 2 şey öğren diyorsan ortaya atmayacaksın lafı, anlatacaksın yanlışlarımızı. Boş yorum dediğin yorumun nesi boş yorum? Bırak yorumu herkesin kabul ettiği bir sey bu. Sana soruyorum kardesim, sen 3100 mhz destekleyen bir anakarttan mı yoksa 4100 mhz destekleyen bir anakarttan mı ve ayriyetten malzemesi daha kaliteli bir anakarttan mı hem gunumuzde hem de gelecekte daha fazla verim alırsın?

13 senedir PC kullanicisiyim, 11 seneden beridir de bu siteyi bilirim burada takılırım. 1 2 şey öğren diyorsan ortaya atmayacaksın lafı, anlatacaksın yanlışlarımızı. Boş yorum dediğin yorumun nesi boş yorum? Bırak yorumu herkesin kabul ettiği bir şey bu. Sana soruyorum kardesim, sen 3100 MHz destekleyen bir anakarttan mı yoksa 4100 MHz destekleyen bir anakarttan mı ve ayriyeten malzemesi daha kaliteli bir anakarttan mı hem gunumuzde hem de gelecekte daha fazla verim alırsın?

Ya bak kardeşim bak güzel dostum.
Z serisi bir anakart B460M'dan 1000TL daha pahalı anlıyor musun 1000TL, 1000TL, 1000TL bak kafana sok iyice diye tekrarlıyorum 1000TL.
O 1000TL'ye işlemcini 10600k yaparsın 5 kat daha fazla performans alırsın.
Bak hala anlamıyorsan sana daha bir şey demiyorum.

Ya bak kardeşim bak güzel dostum.
Z serisi bir anakart B460M'dan 1000TL daha pahalı anlıyor musun 1000TL, 1000TL, 1000TL bak kafana sok iyice diye tekrarlıyorum 1000TL.
O 1000TL'ye işlemcini 10600k yaparsın 5 kat daha fazla performans alırsın.
Bak hala anlamıyorsan sana daha bir şey demiyorum.
O konu öyle evet lakin konuyu acan kisinin secmis oldugu islemci sabit, belli. Ve yine bu kisi ekonomik anlamda 1000 tl ye takmiyorsa ve iki anakart arasinda kaliyorsa elbette ki pahali olan anakart daha kaliteli daha verimlidir. Yahu ben olsam elbette ki bir anakarta 1000 tl fazla verecegime gider diger parcalarin ozelliklerini daha yuksek yapmaya calisirim. Konu bu değil, iki anakarti kıyasliyorsun elbette ki pahali ve kaliteli olan daha iyi diyorum.

Yani senin dedigin tarzda yapacak olsa elbette ki anakarttan dus derdim.

O konu öyle evet lakin konuyu acan kisinin secmis oldugu islemci sabit, belli. Ve yine bu kisi ekonomik anlamda 1000 TL'ye takmiyorsa ve iki anakart arasinda kalıyorsa elbette ki pahali olan anakart daha kaliteli daha verimlidir. Yahu ben olsam elbette ki bir anakarta 1000 TL fazla verecegime gider diger parcalarin ozelliklerini daha yuksek yapmaya calisirim. Konu bu değil, iki anakarti kıyasliyorsun elbette ki pahali ve kaliteli olan daha iyi diyorum.

Yani senin dedigin tarzda yapacak olsa elbette ki anakarttan dus derdim.

Ya işte arkadaşım işlemci kilit diye bir şey yok.
i3 alan adamın zaten bütçesi belli Z serisi anakart ne alaka.
Bizde biliyoruz Z serisinin daha iyi olduğu bu sistemle ilgili bir şey degil ama.

Geri
Yukarı