i3 10100F maksimum kaç MHz RAM destekliyor?

En ucuz Z serisi anakart 1700 TL B460 ankart 660 TL bu farkı anakarta vereceğine git i5 al ya da i3 al ama Z490

Micro ATX anakartlar alınmaz küçük ve hava akışı az. B serisi ATX kartlar ile Z serisi ATX kartların fiyatları aynı ve Z serisi alınmalıdır.
Geleceğe yatırım söz konusu değilse b serisi alınmalı ama ben almazdım.

Micro ATX anakartlar alınmaz küçük ve hava akışı az. B serisi ATX kartlar ile Z serisi ATX kartların fiyatları aynı ve Z serisi alınmalıdır.

Hocam konu yaklaşık 3 ay önce açılmış. Konuyu açan arkadaş almıştır zaten.

Arkadaşın yazdığı zamanda 11. nesillere destek verilip verilmeyeceği bilinmiyordu.
Hem i3 alipda Z serisi anakart saçma olurdu.

Hayır bence olmaz. i3'lerin MHz hızları az ve Z serisi bir anakart hem geleceğe yatırım hem de MHz hızları 4000 MHz'a kadar çıkar oyunlarda asla sorun çıkarmazlar.
Ama geleceğe yatırım yapmak istemiyorsun 11.nesil işlemciye geçmeyeceksin 2933 MHz sana yeter o zaman b serisi al.
Arkadaşın yazdığı zamanda 11. nesillere destek verilip verilmeyeceği bilinmiyordu.
Hem i3 alipda Z serisi anakart saçma olurdu.

Biliniyordu sandım hocam pardon

Hava akışı ile Micro ATX ne alaka. Ayrıca i5 le i3'ün oyun performansı apayrı. Intel'de RAM AMD gibi düşük olunca çok FPS fark ettirmiyor ama alabilirse neden Z490 almasın ama arkadaş çoktan almıştır.

Hayır bence olmaz. i3'lerin MHz hızları az ve Z serisi bir anakart hem geleceğe yatırım hem de MHz hızları 4000 MHz'a kadar çıkar oyunlarda asla sorun çıkarmazlar.
Ama geleceğe yatırım yapmak istemiyorsun 11.nesil işlemciye geçmeyeceksin 2933 MHz sana yeter o zaman b serisi al.

Biliniyordu sandım hocam pardon.

Bilinmese bile i3 için Z serisi bir anakart alinmaz.
Onun yerine gider 10600k+B460M falan alır.

Bilinmese bile i3 için Z serisi bir anakart alinmaz.
Onun yerine gider 10600k+B460M falan alır.

i3'e alınmaz diyelim k serisi işlemcilerden bahsediyoruz overclock olan bir sisteme sence b serisi bir anakart saçma olmaz mı?
Z serisi kullananlara bak YouTube'dan hep k serisi işlemci kullanıyorlar o anakarta.
Çünkü Z serisi anakartlar zaten overclock olabilecek işlemciler için yapılmıştır yapılma amacı bu.
Ama i3'e Z serisi anakartta kullanabilirsin eğer geleceğe yatırım yapmak istiyorsan, 11.nesil işlemci takacaksan gelecekte ve yüksek MHz hızlarına takıntın varsa al kullan.
B serisi ATX anakartlar ile Z serisi anakart fiyatları arasında çok bir fark yok zaten ATX'ler pahalı olur 1400,1600 civarı.

İnsanları yanlış bilgilendiriyorsun.
Neden fazla olsun 10.nesil bir işlemci zaten. Z serisi MHz yükseltmek için işe yarar ve 11.nesil destekler b serisinden daha avantajlıdır.
4000 MHz hızına kadar yükselir 2666 MHz hızda kalmaz.
Z serisi ile b serisinin ATX anakartlarında fiyat farkı yok.
Ve Z serisi kesinlikle alınmalıdır tabii geleceğe yatırım yapılacaksa.
Farkettiysen konu 3 aylık. Eski bir konu altında tartışmanız hiçbir şeyi değiştirmeyecek.

i3'e alınmaz diyelim k serisi işlemcilerden bahsediyoruz overclock olan bir sisteme sence b serisi bir anakart saçma olmaz mı?
Z serisi kullananlara bak YouTube'dan hep k serisi işlemci kullanıyorlar o anakarta.
Çünkü Z serisi anakartlar zaten overclock olabilecek işlemciler için yapılmıştır yapılma amacı bu.
Ama i3'e Z serisi anakartta kullanabilirsin eğer geleceğe yatırım yapmak istiyorsan, 11.nesil işlemci takacaksan gelecekte ve yüksek MHz hızlarına takıntın varsa al kullan.
B serisi ATX anakartlar ile Z serisi anakart fiyatları arasında çok bir fark yok zaten ATX'ler pahalı olur 1400,1600 civarı.

B460M-A PRO ile en kötü Z490 arasında 1000TL fark var farkındaysan.
Böyle bir sistemde o 1000TL fark hiçbir işine yaramaz.
Hesabını sen yap.
10600k+B460M vs i3 10100F+Z490

Haksız olduğunuzu kabul edip konuyu uzatmamaniz herkes için en doğrusu olur.

15 yaşında gram bilgisi olmayan ergenlerden sıkıldım. Aferin size emojinizi atın ve gidin.

B460M-A PRO ile en kötü Z490 arasında 1000TL fark var farkındaysan.
Böyle bir sistemde o 1000TL fark hiçbir işine yaramaz.
Hesabını sen yap.
10600k+B460M vs i3 10100F+Z490

Haksız olduğunuzu kabul edip konuyu uzatmamaniz herkes için en doğrusu olur.
Gelecege yatırım ve performans bakimindan soylediginiz anakarttan cok daha uzun verim verir. Hele ki anakart Bir pc nin beyniyken. Alinabilecek en iyi anakart, diger parcalar cok vasat olmadığı muddetce pcyi diri ve taze tutar.

Yeni konular

Geri
Yukarı