i3-10100F sistem nasıl kurulur?

znorksey

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle ben GameGaraj sitesinden yeni bir bilgisayar aldım. Bilgisayar FreeDOS şekilde geliyormuş Windows kurmayı anladım ama Windows kurmadan önce ne yapmalıyım? BIOS Update lazım mı nasıl olur? BIOSTAR H410MH anakart için nasıl yapabilirim BIOS güncellemesini?
Ve Windows'u kurduktan sonra BIOS'tan RAM'lerin frekansını ayarladıktan sonra GameGaraj'ın hediye ettiği USB'nin içindeki driverleri doğru düzgün bir şekilde kurduktan sonra başka ne yapmam lazım arkadaşlar? Bana bir yardımcı olur musunuz? BIOS Update lazım mı ve ne yapmam lazım? Şimdiden teşekkür ederim.
Sistem özelliklerim.

GameGaraj 16GB USB 2.0 Beyaz USB Bellek × 1
Intel Core i3 10100F 3.6GHz 4.3 GHz 6MB LGA1200P × 1
Biostar H410MH DDR4 S+V+GL 1200P × 1
Inno3D GTX1650 SUPER Twin x2 4GB 128Bit GDDR6 × 1
Patriot Viper Steel 8GB 3000Mhz DDR4 CL16 × 1
Kingston A2000 250GB 2000/1100 MB/s NVMe M.2 × 1
DarkFlash Skywalker 650W 80+Bronz Tempered Glass RGB Mid. Tower Kasa × 1
*Sisteme Özel Fiyat*AOC 21.5" G2260VWQ6 75Hz 1ms VGA HDMI DP FHD FreeSync Gaming Monitör Bundle × 1

Öncelikle sürücüleri GameGaraj'ın verdiği USB'dense internetten indirmenizi tavsiye ederim. En güncelleri anakartın destek sitesinde bulunur diye düşünüyorum. Belki GameGaraj en güncellerini vermiştir bilemiyorum tabii firmanın ne yapacağını.

Anakartın destek sayfasına girip ''Download'' sekmesine gelip Chipset, Intel Management Engine Interface, On-Board LAN, On-Board Audio, Intel Serial ATA AHCI/RAID (F6) sürücülerinin ''Global'' versiyonlarını indirip ZIP veya RAR dosyasından 7-Zip veya WinRAR programları ile çıkartıp kurun.

Ekran kartı sürücüsünü ise Geforce Experience programını kurup ''Sürücüler'' kısmından ''Güncelleştirmeleri Kontrol Et'' diyerek en yeni sürücüyü kurabilirsiniz.
NVIDIA GeForce Experience Sürücü İndirme.png

Sürücüleri kurduktan sonra ise arama yerine ''dxdiag'' yazın. BIOS sürümünüzü bu ekrandan öğrenip anakartın sitesindeki en güncel BIOS sürümü ile karşılaştırın, eğer güncelse ellemenize gerek yok.
DxDiag BIOS Sürümü.png

Öncelikle sürücüleri GameGaraj'ın verdiği USB'dense internetten indirmenizi tavsiye ederim. En güncelleri anakartın destek sitesinde bulunur diye düşünüyorum. Belki GameGaraj en güncellerini vermiştir bilemiyorum tabii firmanın ne yapacağını.

Anakartın destek sayfasına girip "download" sekmesine gelip chipset, Intel management Engine ınterface, on-board LAN, on-board Audio, Intel serial ata AHCI/RAID (F6) sürücülerinin "global" versiyonlarını indirip ZIP veya RAR dosyasından 7-ZIP veya WinRAR programları ile çıkartıp kurun.

Ekran kartı sürücüsünü ise Geforce Experience programını kurup "sürücüler" kısmından "güncelleştirmeleri kontrol et" diyerek en yeni sürücüyü kurabilirsiniz.
Eki Görüntüle 1122296

Sürücüleri kurduktan sonra ise arama yerine "DxDiag" yazın. BIOS sürümünüzü bu ekrandan öğrenip anakartın sitesindeki en güncel BIOS sürümü ile karşılaştırın, eğer güncelse ellemenize gerek yok.
Eki Görüntüle 1122284

Öncelikle teşekkür ederim BIOS Update yapmak istersem anakartın download yerindeki.

BIOS Update Utility'imi indirmek gerek​

Windows'u kurduktan sonra BIOS Update yapabilirsiniz sıkıntı yok.
teşekkürler diyelim bios sürümüm eski daha bilgisayar elime gelmedi yarın gelicek inşAllah
bios sürümü eski ise bios updateyi sitede nereden yapacağım

BIOS Update Utility yazıyor sitede oradan mı acaba​

Windows'u kurduktan sonra BIOS Update yapabilirsiniz sıkıntı yok.
teşekkürler diyelim bios sürümüm eski daha bilgisayar elime gelmedi yarın gelicek inşAllah
bios sürümü eski ise bios updateyi sitede nereden yapacağım

Öncelikle teşekkür ederim BIOS Update yapmak istersem anakartın download yerindeki.

BIOS Update Utility'imi indirmek gerek​

Teşekkürler diyelim BIOS sürümüm eski daha bilgisayar elime gelmedi yarın gelecek inşallah.
BIOS sürümü eski ise BIOS Update'yi sitede nereden yapacağım.

Teşekkürler diyelim BIOS sürümüm eski daha bilgisayar elime gelmedi yarın gelecek inşallah.
BIOS sürümü eski ise BIOS Update'yi sitede nereden yapacağım.

Sanırım BIOSTAR'ın kendi BIOS güncelleme programı varmış, dediğiniz program da o. Nasıl işlediğini bilmiyorum. BIOS'lar genelde BIOS dosyasını indirip USB belleğe atıp sonra bilgisayardan BIOS'a girip USB bellekteki dosyayı seçip güncelleniyor.

GameGaraj'ın kendisi şu videoda 0.25 - 4.10 dakikaları arasında nasıl yapılacağını anlatmış:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı