i3-10100F sistem nasıldır?

Atalya_55

Centipat
Daha fazla  
  • Gigabyte H510M H
  • Intel i3-10100F
  • ASUS Radeon RX 6500 XT.
  • Kingston Fury Beast 8 GB 3200MHz DDR4.
  • WD Green SN350 480 GB M.2 SSD.
  • Sharkoon SHP650W V2 fanlı güç kaynağı.
  • Frisby FC-9375G RGB kumandalı kasa.

•Kasa toplamda 10bin TL yapıyor sizce iyi mi?

•Ram ileride 2×8 olacak ama şu an tel slot RAM kullanacağım ileride arttıracağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Gigabyte H510M H
  • Intel i3-10100F
  • ASUS Radeon RX 6500 XT.
  • Kingston Fury Beast 8 GB 3200MHz DDR4.
  • WD Green SN350 480 GB M.2 SSD.
  • Sharkoon SHP650W V2 fanlı güç kaynağı.
  • Frisby FC-9375G RGB kumandalı kasa.

•Kasa toplamda 10bin TL yapıyor sizce iyi mi?

•Ram ileride 2×8 olacak ama şu an tel slot RAM kullanacağım ileride arttıracağım.

Ekran kartı hariç hepsi sıfır bir sistemi yaklaşık 9500 TL'ye topladım. Parçalar şöyle RX 6600 B660M i3 12100F. Ekran kartı 2.el fiyatları çok ucuzladı fatura tarihi çok eski olmayan bir kart alarak bu paralara dahi iyi sistemler toplanabilir.

Ekran kartı hariç hepsi sıfır bir sistemi yaklaşık 9500 TL'ye topladım. Parçalar şöyle RX 6600 B660M i3 12100F. Ekran kartı 2.el fiyatları çok ucuzladı fatura tarihi çok eski olmayan bir kart alarak bu paralara dahi iyi sistemler toplanabilir.
Bende ikinci el ekran kartı düşündüm ama babamın bilgisayarcı bı arkadaşı var sistemin özellikleri yazsın ben hallederim dedi daha ucuza getirebilirim dedi o yüzden sordum ama ben kendim alsam 2. El alırdım bu sistemde kötü ve uyumsuz olan parça varmı?

Bende ikinci el ekran kartı düşündüm ama babamın bilgisayarcı bir arkadaşı var sistemin özellikleri yazsın ben hallederim dedi daha ucuza getirebilirim dedi o yüzden sordum ama ben kendim alsam 2. El alırdım bu sistemde kötü ve uyumsuz olan parça var mı?

Benim şahsi fikrim işlemci eski nesillerden ekran kartı da çok güçlü değil ama yeni, bu fiyata kendiniz toplarsanız ya da kampanyaları takip ederseniz daha iyi olur. Kasa markası çok iyi değil RAM çift kanal değil.

Ayrıca internetten tek tek toplayınca 10 bin TL tutuyor zaten. Hatta parçalar daha uygun ama aynı özelliklerde markalarda değiştirilince daha uyguna geliyor.

10. Nesil işlemci nesi eski hocam.

400 lira daha ekleyip 12.nesil i3 almak varken 10.nesil işlemci almak mantıksız geldi o yüzden eski dedim. Teknik olarak 12.nesilden eski bir işlemci.

Ayrıca internetten tek tek toplayınca 10 bin TL tutuyor zaten. Hatta parçalar daha uygun ama aynı özelliklerde markalarda değiştirilince daha uyguna geliyor.

400 lira daha ekleyip 12.nesil i3 almak varken 10.nesil işlemci almak mantıksız geldi o yüzden eski dedim. Teknik olarak 12.nesilden eski bir işlemci.
Şimdi daha iyi bir yanıt oldu. 😀 👍

Önerebileceğiniz sistem var mı? Ama hazır sistem olmasın toplama olsun dediğim gibi babamın bir arkadaşına toplatıcağız toptan aldığı için ucuza gelecekmiş

Parçaları tek tek internetten alıp toplarsanız zaten 10 bin TL'ye geliyor yani ucuza satmıyor babanızın arkadaşı.

Geri
Yukarı