i3 10100F sistem oyunlarda yüksek CPU kullanımı

ÖmerYL

Centipat
İyi günler arkadaşlar. Yaklaşık 5-6 gündür yeni sistemi kullanıyorum, formatı internetsiz bir şekilde televizyona takarak attım. Daha sonra monitöre bağlayarak kullanmaya başladım.

İlk olarak Forza Horizon 4 indirdim fakat oyunda CPU kullanımı %98-100 oluyor, GPU kullanımı ise %50-60 değerlere düşüyor. Ani takılmalar ve ani FPS düşüşleri yaşıyorum.

Isıdan yana bir problem yok, işlemci de ısınmıyor. Cevaplarınızı bekliyorum, umarım bu sorunu çözebilirim.

Sistem özelliklerim: i3 10100F, Gigabyte H410M S2H, 8 GB Adata XPG 3000MHz RAM, XFX RX 570 4 GB, Sharkoon 650W 80+ PSU, Game booster-GB-G3030b, Samsung 700GB HDD.

Darboğaz var sistemde, sebep bu olabilir. Yanlışım varsa düzeltin.

Grafik ayarlarını manuel olarak yükseltin o şekilde deneyin. Yüksekte ise Ultra'ya alın vs MSAA'yı yükseltin vs.

Ama hocam kesinlikle böyle bu durum olmaması lazım değil mi yani sonuçta çok iyi beslemesi gerek işlemcinin.
Minimum 8 maksimum 12 GB RAM istiyor RAM'den olma şansı belki vardır. Oyun sırasında RAM kullanımınız ne kadar?

Bakarım hocam ama RAM'dan olsa yüksek CPU kullanımı sebep olabilir mi?

Ama hocam kesinlikle böyle bu durum olmaması lazım değil mi yani sonuçta çok iyi beslemesi gerek işlemcinin.

Bakarım hocam ama RAM'dan olsa yüksek CPU kullanımı sebep olabilir mi?

Benim bildiğim Forza Horizon 4 oyunu en az 12 GB RAM istiyor. (yanlışım varsa kızgın atmayın düzeltin.

Geri
Yukarı