i3 10100F sistemde Valorant düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 11
Sorun sistemimle alakalı mı nasıl anlayabilirim?

Fakat Intel işlemcilerde bu sorun var gibi geldi bana.

İşlemcide sorun olduğunu sanmıyorum. i3-9100F kullanıyorum, en yüksek ayarlarda 140 FPS altına düşmüyor.
Eki Görüntüle 1209759
Ram'im tek kanal olduğu için bu kadar düşük fps alıyor olabilir miyim?
Valorant en yüksek ayarlarda 8GB bellekten fazla kullanan bir oyun zaten. 7200-7800 MB arası kullanıyor, RAM takviyesi yapsanız sorununuz düzelir gibime geliyor ancak bir de ayarları düşürüp dener misin?

Bu videoya bakarsam adam 6100'ü hem sonuna kadar overclock yapmış, RAM'leri de aynı şekilde OC'lu artık bu değerler üst sınırı olmalı. Sistemin güncel, temiz, arka planda gereksiz uygulamalar yoksa 80 FPS civarı alman normal olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

9 Ekim 2020, 1 yıl geçmiş neredeyse FPS yarısı kadar düştü, ve ben o.c. İstemiyorum, aynı şekilde bende bir 750 Ti ya da 960 alacağım lütfen ısrar etmeyin.

9 Ekim 2020, 1 yıl geçmiş neredeyse FPS yarısı kadar düştü, ve ben o.c. İstemiyorum, aynı şekilde bende bir 750 Ti ya da 960 alacağım lütfen ısrar etmeyin.

Bu sırada hiç format atmadıysan, sisteminde performans düşmesine neden olan bozuk dosyalar veya zararlılar olabilir.

Valorant optimizasyonnu garip olan bir oyun bazı sistemlerde iyi bazı sistemlerde kötü çalışıyor.
Şu anki durumda 8 GB RAM takviyesi yaparsanız daha iyi bir FPS alırsınız.

Geri
Yukarı